Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream – bohaterowie, synteza, kontrola pogody i więcej!

Zosia zabiera nas w podróż po kranie snów!

Niespełna trzy miesiące dzielą nas od premiery Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream, a wydawca Koei Tecmo wspólnie z deweloperem Gust Studios, podzielili się całkiem sporą ilością informacji na temat kolejnej przygody Sophie. Premiera kolejnego JRPG-a z serii Atelier już 25 stycznia na Nintendo Switch!

Historia

W Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream gracze będą podążać za Sophie Neuenmuller w poszukiwaniu jej przyjaciółki Plachty w tajemniczym, przypominającym sen świecie Erde Wiege. Po tym, jak Sophie nawiąże nowe znajomości w mieście, wyrusza na poszukiwanie zaginionej towarzyszki. Niestety, zamiast znaleźć Plachtę, odkrywają wyrwę w kosmosie, która prowadzi ich do tajemniczego miejsca, w którym nie widać jej mieszkańców. Gdy postanawiają zrezygnować z poszukiwań i wrócić do miasta, Sophie słyszy znajomy głos, ale zanim zdąży zbadać sprawę, nagle pojawia się wodny smok i atakuje drużynę. Na szczęście dzięki przybyciu aspirującego alchemiczki Ramizel i byłego rycerza Diebolda zostają uratowani w samą porę.

Sophie Nuenmuller

Chce zostać licencjonowaną alchemiczką, tak jak jej ukochana zmarła babcia, i zmaga się z ciężarami wyprawy, gdy podróżuje daleko od rodzinnego miasta.
Chociaż ma pogodną i miękką osobowość, jest również poważna i pracowita. Stara się skupić na szczegółach i ma tendencję do samodzielnego radzenia sobie z problemami.
Jej rozleniwione usposobienie rośnie w zastraszającym tempie, a jej atelier często znajduje się w przerażającym stanie…

Plachta

Niedojrzała i niekompletna filozofka.
Młoda alchemiczka, która przybyła do Erde Wiege przed Sophie.
Spędza dni we własnym atelierze, gdzie od świtu do zmierzchu, badaja i gromadzi wiedzę o alchemii.
Fajnie teoretyzuje, pokazując szeroki wachlarz emocji, takich jak błysk w oku podczas badania nieznanego, lub płaczu po przegranym meczu.
Ma to samo imię, co przyjaciółka Sophie, Plachta, ale wygląda na to, że Sophie jej nie zna…?

Ramizel Erlenmeyer

Ekscytująca i ambitna alchemiczka.
Mediator dla mieszkańców Erde Wiege.
Każdy polega na niej za sprawą jej pogodnego uśmiechu i spokojnej natury.
Ponadto ma silne poczucie sprawiedliwości i dynamiczną osobowość, co niejednokrotnie prowadzi ją do walki z potworami silniejszymi od niej.
Spotyka Sophie i Plachtę, którzy tak jak ona są alchemiczkami, i czuwa nad ich rozwojem.

Alette Claretie i Olias Enders

Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream podąża za ukochaną alchemiczką Sophie Neuenmuller, wkrótce po przygodach przedstawionych w Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book z 2016 roku. Sophie niespodziewana podczas nowej przygody ląduje nieprzytomna w tajemniczym, przypominającym sen świecie znanym jako Erde Wiege, gdzie zostaje uratowana przez nieznaną twarz. Bohaterką dnia jest Alette Claretie, która marzy o znalezieniu pewnego dnia skarbu, który można znaleźć tylko w Erde Wiege. Jest kupcem sprzedającym rzeczy, które znajduje na całym mieście, ale znana jest również z lekkomyślności i szaleństwa. Alette pomaga Sophie odkrywać ten nowy świat oraz wyruszając z nią na poszukiwanie Plachty.

Bohaterowie rozpoczynają swoją podróż w miejscu znanym jako The Dream Tree, gdzie Sophie została znaleziona nieprzytomna. Tajemnicza drzewiasta roślina przypomina drzewo, które Sophie i Plachta wspólnie badały, zanim trafiły do ​​Erde Wiege, ale Plachty nigdzie nie można znaleźć. Kiedy Sophie i Alette wracają do Roytale, jedynego miasta w Erde Wiege, podchodzi do nich mężczyzna o imieniu Olias Enders, który nazywa siebie „najsilniejszym i najlepszym ochroniarzem na świecie!” Olias twierdzi, że zna dziewczynę o imieniu Plachta i oferuje swoje usługi, aby pomóc im poprowadzić ich do atelier na obrzeżach miasta. Ale kiedy trio przybywa i spotyka Plachtę, Sophie twierdzi, że nie zna tej nowej dziewczyny. Kim jest ta nowa Plachta i jaki jest jej związek z najlepszą przyjaciółką Sophie? Sophie, Alette i Olias są zdeterminowani, aby się tego dowiedzieć.

Elvira

Kontynuując eksplorację tej tajemniczej nowej krainy, natkną się na lmiejsce pobytu Elviry, bogini, która stworzyła Erde Wiege. Tutaj Sophie w końcu spotyka się z Plachtą, ale jej przyjaciółka wydaje się martwa. Czy Elvira zna tajemnicę stanu nieświadomości Plachty?

Pirka, Katrina i Gnome

W Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream Sophie wykorzystuje miasto Roytale — jedyne miasto w Erde Wiege — jako bazę operacyjną. Kiedy Sophie przybędzie do Roytale, zaprzyjaźni się z Katriną Balbastre – Kati – właścicielką Crystal Sparkle Pavilion, i jej dobrodusznym pracownikiem Gnomem Dumortierem, a także Pirką, właścicielką Pirka’s Emporium, gdzie te ekscentryczne postacie oferują jej swoje usługi.

Zadania Poboczne

W Pawilonie Kryształowego Błysku Sophie będzie mogła przyjąć szeroki zakres próśb od miejscowych mieszkańców, a wypełniając je, zdobędzie nagrody i podniesie swoją reputację. Wraz ze wzrostem jej reputacji Kati zacznie oferować zaawansowane zadania, które po pomyślnym ukończeniu podniosą Poziom Poszukiwacza Przygód Sophie – pozwalając jej na przyjmowanie trudniejszych zleceń z jeszcze lepszymi nagrodami. Z drugiej strony, Pirka’s Emporium to wyjątkowy sklep, który może uzupełniać i duplikować przedmioty — dwie ważne usługi dla alchemików, z których mogą korzystać obok syntezy.

W miarę postępów Sophie w trakcie swojej podróży odblokuje dodatkowe scenariusze dla różnych postaci w Erde Wiege. Dzięki tym wydarzeniom gracze będą mogli dowiedzieć się o celach i marzeniach każdej postaci, a także podnieść poziom ich przyjaźni z tą postacią, co prowadzi do odblokowania nowych umiejętności. Każda postać ma swoje unikalne scenariusze: Alette marzy o szybkim wzbogaceniu się, więc prosi Sophie o pomoc w nauce alchemii, podczas gdy Ramizel czuje, że nie jest w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom wszystkich. Czy Sophie może pomóc Ramizel w odnalezieniu sukcesu, którego szuka?

Synteza

Podczas przygody postacie będą musiały wykorzystać swoje umiejętności alchemiczne, aby kontynuować, a gracze będą korzystać ze zaktualizowanej wersji systemu syntezy paneli znanej z podserii Mysterious. W Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream nowe przedmioty tworzone są na podstawie alchemicznych składników materiałów umieszczonych na panelu. Komponenty alchemiczne są powiązane z elementem (kolorem) ognia, lodu, błyskawicy, wiatru lub światła. Wybierając materiał składający się z elementu (komponentu alchemicznego), który odpowiada rodzajowi przedmiotu, który chcesz zsyntetyzować, można uzyskać różne efekty. W przypadku komponentów alchemicznych panele, które jasno świecą, są nazywane komponentami łączącymi. Gdy panele linków tego samego elementu sąsiadują ze sobą, tworzą link, a im większa liczba linków, tym lepsze efekty można uzyskać. Aby tworzyć potężne przedmioty, kluczowa staje się świadomość powiązań i strategiczne rozmieszczanie komponentów alchemicznych.

W miarę postępów w grze dostępne będą również katalizatory i panele z ograniczeniami. Zastosowanie katalizatorów umożliwi uzyskanie efektów specjalnych, takich jak zwiększenie rozmiaru panelu syntezy. I chociaż panele z ograniczeniami mają wyższy poziom trudności syntezy – co utrudnia umieszczanie komponentów alchemicznych – istnieją efekty specjalne, które można uzyskać tylko przy użyciu panelu z ograniczeniami.

Ponadto Sophie i Plachta będą mogły odblokować specjalne zastosowanie umiejętności Assist w dalszej części swojej przygody. Kiedy synteza Plachty zostanie odblokowana, do pomocy w syntezie będzie można wybrać Sophie lub Plachtę. Niektóre przepisy są przeznaczone wyłącznie dla Sophie, a niektóre tylko dla Plachty, a niektóre z tych przepisów zawierają ważne przedmioty wymagane do kontynuowania gry. Aby stworzyć zaawansowane przedmioty, które są kluczowe dla fabuły, gracze muszą podnieść swój poziom jako alchemik (Alchemy Lv.). Równoważenie użycia Sophie i Plachty w syntezie, aby zwiększyć każdy z ich poziomu alchemii, będzie niezbędne do rozwijania fabuły i odkrywania tajemnic kryjących się za tym niesamowitym snem.

System kontroli pogody

Podczas wielu przygód w Atelier Sophie 2: The Alchemist of the Mysterious Dream gracze napotkają przeszkody środowiskowe, takie jak szalejące rzeki, które zatrzymają ich postęp. Każdy obszar Erde Wiege ma z góry określoną pogodę, ale dzięki odkryciu rozsianych po całej krainie Kamieni Snów, Sophie i jej przyjaciele mogą zmienić pogodę, aby pomóc sobie w dalszej podróży. Użycie Kamienia Dreamscape do zmiany pogody może drastycznie zmienić środowisko — na przykład obniżyć poziom wody w niegdyś zalanym miejscu — a także odkryć nowe miejsca zbiorów dzięki, którym wzbogacimy się o unikalne materiały.

Główne Miejsca Zbierań

Podczas eksploracji nowych lokacji gracze mogą również odkryć Główne Miejsca Zbierań — miejsca, które pozwalają im zdobyć lepsze materiały niż te, które można znaleźć w tradycyjnych miejscach zbierań. Jeśli po przybyciu do Głównego Miejsca Zbierania wyposażymy we właściwe narzędzie do zbierania, rozpocznie się mini-gra, a jakość i liczba zebranych materiałów wzrośnie zgodnie z ich wynikami. Te mini-gry obejmują grę w stylu wędki, w której należy złowić określoną liczbę ryb, oraz grę z procą, w której gracze muszą rozbić różne cele w określonym czasie. Opanowanie tych mini-gier pomoże w zdobyciu rzadszych materiałów, które są niezwykle przydatne do syntezy!

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Publicystyka

Oczywiście dalszy rozwój Nintendo Switch Online jest jak najbardziej pożądany przez fanów, ale nikt się chyba nie spodziewał, że Nintendo obierze taki kierunek

Nintendo Switch

Czy morderstwo ważnego polityka zachwieje całym układem planetarnym?

Nintendo Switch

Pełni nadziei redaktorzy wyłaniają na jakie tytuły najmocniej czekają w przyszłym roku. Nie piszą tylko o tych zapowiedzianych!

Nintendo Switch

Oj będzie w co grać! Mam nadzieję, że zredukowaliście wasze kupki wstydu, bo w 2022 roku nie będzie zbyt dużo okazji na ich pomniejszenie.

Nintendo Switch

JRPG z fabułą prezentującą młodość wyglądających jak żywe dziewcząt, opartą o motywy ludzkiej tożsamości i więzi!

Nintendo Switch

Ankieta zakończona, głosy podliczone. Panie i panowie... MAMY ZWYCIĘZCÓW!

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co sądzicie o premierach na 2022 rok?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Ghostrunner: Project_Hel

Data: 27 stycznia, 2022
Premiera

Początkowo planowany jako mniejsza zawartość do pobrania, „Project_Hel” rozrósł się do pełnej wersji Ghostrunnera. Przejmij kontrolę nad Helem, jednym z bossów oryginalnej gry, który schodzi z Wieży Dharmy na własną krwawą misję. Zaprojektowana, aby spodobać się nowym graczom i weteranom, jest bardziej zorientowana na walkę w porównaniu z Ghostrunnerem.

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2

Data: 27 stycznia, 2022
Premiera

Wkrocz w nowy szczyt akcji 2D! Luminous Avenger iX 2 przenosi oryginalną, szybką i stylową rozgrywkę akcji 2D na wyższy poziom, gdy Copen przedziera się przez wrogów w swojej nowej formie „Break-Shift”. Jego nowe zdolności destrukcyjne sprawiają, że szybka akcja jest bardziej satysfakcjonująca niż kiedykolwiek!

Dwuwymiarowa gra w stylu Metroidvania opracowana pod nadzorem Ryo Mizuno, przedstawiająca historię Deedlit i wydarzenia poprzedzające Record of Lodoss War: Diadem of the Covenant. Użyj różnych broni i mocy duchowych, aby rozwikłać tajemnicę labiryntu.

Zobacz też

Nintendo Switch

Brakuje wam w życiu walki? Nowe demko pozwoli wam zaznać smaku starć 1 kontra tysiąc. A jak tego wam będzie mało, to możecie zdobyć...

Nintendo Switch

Poszukiwacz skarbów/kupiec melduje gotowość do akcji poszukiwawczej!

Nintendo Switch

Musou Ci u nas dostatek!

Nintendo Switch

Jednak nie będzie trylogii Ryzy, ale będzie za to inna kontynuacja.