[Rozkład Jazdy] Maj 2024

Maju, maj, maju, maj, w to mi graj! Ale dałem ogień na zwrocie, a teraz wy sprawdźcie, w co będziegrane na Nintendo Switch po majówce!

Endless Ocean Luminous

Data premiery: 2 maja 2024

Cena: 209,80 zł (Nintendo eShop)

Zanurz się i zbadaj tajemniczy podwodny świat w grze Endless Ocean Luminous na Nintendo Switch. Odkryj życie wodne, zakopane skarby i nie tylko, eksplorując ocean we własnym tempie, solo lub podczas wypraw online dla maksymalnie 30 graczy. Niezależnie od tego, czy lubisz płynąć z prądem, czy zanurzyć się nieco głębiej, znajdź sposób na grę, który pasuje do Twojego stylu. Popływaj spokojnie w morzu lub skrupulatnie skataloguj każde stworzenie, które zobaczysz – wszystko zależy od Ciebie! Zeskanuj stworzenia morskie i poznaj ponad 500 gatunków życia morskiego – niektóre z nich uważa się za wymarłe, a nawet… mityczne? Powitaj innych nurków gestem, a następnie zagłęb się w głębiny, aby podzielić się odkryciami. Weź głęboki oddech i zanurz się w Zasłoniętym Morzu: niezbadanym regionie z odkryciami zmieniającymi się z każdym nurkowaniem.


MotoGP 24

Data premiery: 2 maja 2024

Cena: 219 zł (Nintendo eShop)

Wystaw swoje umiejętności na próbę w kategoriach MotoGP™, Moto2™ oraz Moto3™ i wyrusz w niezwykłą podróż poprzez kolejne etapy kampanii 2024. Poczuj dreszczyk prawdziwych zawodów dzięki oficjalnym trasom i zawodnikom dostępnym wyłącznie w MotoGP™24!
Rozpocznij zmagania o miano legendy MotoGP™ i napisz własną epicką historię. To ty zadecydujesz, jak będzie wyglądać twoja droga od skromnych początków po największe triumfy. Tocz zacięte rywalizacje, zdobywaj reputację i odciśnij piętno na historii ulubionego zespołu.
Chwila, to jeszcze nie wszystko! Wraz z nowym sezonem do boksów ekip wdziera się wiatr zmian! Dzięki przełomowemu Rynkowi Kierowców zawodnicy będą mogli zmieniać zespoły, by zaburzyć równowagę sił i wprowadzić do rywalizacji element nieprzewidywalności!
Korzystasz ze skrótów? Zawodnik SI dopuszcza się nieprzepisowego kontaktu? Dzięki zawsze czujnemu systemowi MotoGP™ Stewards każde wykroczenie spotka się z konsekwencjami. MotoGP™24 podwyższa standardy uczciwej rywalizacji, karząc bez wyjątku wszystkich graczy łamiących zasady!
Dopiero zaczynasz swoją przygodę? A może szukasz zmagań na najwyższym poziomie? Bez względu na twoje doświadczenie, MotoGP™24 przywita cię z otwartymi ramionami! Dzięki MotoGP™24 Academy oraz naszemu neuronowemu systemowi pomocy zapewnimy ci niezbędne wsparcie na każdym etapie twojej motocyklowej kariery. Co więcej, mamy przyjemność przedstawić ci naszego najnowszego sprzymierzeńca, czyli adaptacyjny poziom trudności. System ten dostosowuje parametry rozgrywki do twoich wyników i umiejętności, by zagwarantować ci niepowtarzalne wrażenia z każdego wyścigu!
Uczyń rozgrywkę w MotoGP™ jeszcze bardziej wyjątkową, korzystając z naszych czterech edytorów graficznych: naklejek, naklejek dla kierowców, numerów oraz kasków. Wyróżnij się oryginalnym stylem, by publiczność wiedziała, kto przekracza linię mety!
MotoGP™24 wciągnie cię w wir rywalizacji dzięki zawodom LiveGP Championships. Każdego miesiąca stawaj do walki z elitarnymi kierowcami, by zdobyć chwałę i stanąć na najwyższym stopniu podium!
Zaprezentuj swój niezrównany talent, ścigając się z graczami z całego świata w rozgrywce sieciowej, lub rzucaj rękawicę znajomym, grając w lokalnym trybie podzielonego ekranu!


Surmount

Data premiery: 2 maja 2024

Cena: 60 zł (Nintendo eShop)

Surmount to płynna, platformowa przygoda oparta na fizyce, w której doświadczysz radości wspinaczki górskiej. Wykonaj niebezpieczną wspinaczkę poprzez różne ręcznie wykonane i generowane proceduralnie wyzwania na górze Om, cały czas śledząc prostą historię z ekscentrycznymi ludźmi po drodze.
Opanuj swój własny, niepowtarzalny styl wspinaczki samodzielnie lub z przyjacielem, ulepszaj i dostosowuj swojego wspinacza, aby miał większe szanse, a może, być może, będziesz pierwszym w historii, który dotrze na szczyt!


The Night of the Rabbit

Data premiery: 8 maja 2024

Cena: 57,59 zł (Nintendo eShop)

Zatrać się w opowieści pełnej cudownych zdarzeń i magii, w której wszystko jest możliwe i nic nie jest tym, czym się wydaje: dołącz do młodziutkiego Jerry’ego i podążaj za tajemniczym białym królikiem do niezwykłego Mysiego Lasu, krainy pełnej niewyjaśnionych zjawisk, w której baśniowe stworzenia mówią ludzkim głosem.
To właśnie tam spełnia się marzenie Jerry’ego, aby zostać magikiem, mimo że dręczące złe moce spowijają las ogromnym cieniem. Mieszkańcy Mysiego Lasu dostają propozycję nie do odrzucenia — bilety na najwspanialszy pokaz magii, jaki ktokolwiek kiedykolwiek widział. Ale cena jest wysoka — będą musieli postawić na szali swoje największe skarby, a nawet życie.
Gdy cień zaczyna przemieniać się w mrok, mieszkańcy Mysiego Lasu mogą zwrócić się o pomoc tylko do Jerry’ego. W trakcie przygody pełnej śmiechu i łez, radości i strachu, chłopiec będzie musiał stawić czoła najważniejszemu wyzwaniu i pożegnać się ze światem, który kiedyś znał oraz dzieciństwem, które minie bezpowrotnie.


1000xRESIST

Data premiery: 9 maja 2024

Cena: 91,99 zł (Nintendo eShop)

1000xRESIST to ekscytująca przygoda science-fiction. Rok jest nieznany, a choroba rozprzestrzeniona przez inwazję obcych trzyma cię pod ziemią. Jesteś Obserwatorem.
Jesteś Obserwatorem. Sumiennie wypełniasz swój cel w służbie ALLMAMA, aż do dnia, w którym poznasz szokującą tajemnicę, która wszystko zmienia.


Animal Well

Data premiery: 9 maja 2024

Cena: 69,99 zł (Nintendo eShop)

Wykluj się z kwiatu i przemierzaj piękny, a czasem nawiedzony świat Animal Well, pikselowy cud renderowany z zawiłymi szczegółami dźwiękowymi i wizualnymi. Spotkaj żywe stworzenia, małe i duże, pomocne i złowieszcze, odkrywając niekonwencjonalne ulepszenia i odkrywając tajemnice studni. To naprawdę wyjątkowe doświadczenie, które może wywołać śmiech ze strachu, zaskoczenia lub zachwytu.


Gift

Data premiery: 9 maja 2024

Cena: 114,99 zł (Nintendo eShop)

Staruszek budzi się i odkrywa, że znajduje się na luksusowym statku wycieczkowym.
Próbując uciec z tonącego statku, spotyka pasażerów, do których z różnych powodów odczuwa sentyment.
Jest to gra akcji, w której celem gracza jest ucieczka z ogromnego statku, zanim ten zatonie w morzu.
Nachylenie i poziom wody na statku stale się zmieniają, co sprawia, że nawet w tym samym miejscu warunki mogą się znacząco różnic pod wpływem czasu.
Również rozmieszczone na statku elementy gry mogą działać w inny sposób w zależności od nachylenia i poziomu wody.
Zadaniem gracza jest odpowiednie wykorzystanie tych zmian, aby odnaleźć drogę ucieczki. Czasami konieczne jest rozwiązywanie zagadek, a innym razem umiejętne wykorzystanie działań postaci.


Imagine Earth

Data premiery: 9 maja 2024

Cena: 100 zł (Nintendo eShop)

Imagine Earth jest grą strategiczną i symulacją planety w czasie rzeczywistym. Twoim zadaniem jako menedżera kolonii kosmicznej jest badanie i zaludnianie odległych planet. Buduj prosperujące i dochodowe globalne kolonie oraz handluj zasobami i towarami w kosmosie.
Doświadczysz ogromnej niekompatybilności celów zysku międzygwiezdnych korporacji z potrzebą dbania o warunki życia swoich ludzi. Emisja spalin i zanieczyszczenie gruntu wpływa na globalny klimat w miarę rozwoju twojej kolonii. Rosnące temperatury topią czapy polarne, a twoje kolonie są niszczone przez podnoszący się poziom mórz.
Buduj wielkie miasta i zaspokajaj ich apetyt na zasoby, budując elektrownie, gospodarstwa rolne i fabryki. Szukaj kryształów Ideonu, tłum zamieszki, badaj technologie oraz budowle i maksymalizuj swój wzrost, zachowując jednocześnie zdrowy ekosystem.
Przygotuj się na zagrożenia takie jak uderzenia asteroid, tornada, pożary, wulkany i podnoszenie się poziomu morza. Odeprzyj atakujących kosmitów i obcych inwestorów. Współistniej i handluj z rdzennymi mieszkańcami planety, kupcami i wrogimi koloniami.
W roku 2048 ogromne korporacje podzieliły Ziemię między siebie i w dużym stopniu wyeksploatowały jej zasoby naturalne. Teraz odkrycie kryształów Ideonu pozwoliło na podróże w kosmos, podczas gdy pod względem technologicznym i ideologicznym prawie wszystko inne pozostaje takie samo. Prawa rynku rozprzestrzeniają się we wszechświecie.
Na każdej odkrytej planecie wybucha rywalizacja o dominację ekonomiczną. Aby jak najszybciej poszerzyć swoją kolonię i pokonać przeciwników, eksploatujesz swobodnie dostępne zasoby kopalne i minerały. Dodatkowe pieniądze zapewnia sprzedaż udziałów w twojej kolonii. Przejmij wrogie firmy, wykupując ich udziały.
Kupcy i handlarze technologią organizują handel międzyplanetarny i chętnie kupią wszystkie minerały i zasoby, które wydobywasz na swoim terytorium, sprzedają również drogie technologie. To samo dotyczy współpracujących kolonii i obcych plemion, które żyją na niektórych planetach.


Little Kitty, Big City

Data premiery: 9 maja 2024

Cena: 90 zł (Nintendo eShop)

Jesteś ciekawskim małym kotkiem o dużej osobowości, który wyrusza na przygodę, aby znaleźć drogę do domu. Eksploruj miasto, poznaj nowych przyjaciół z bezpańskimi zwierzętami, noś wspaniałe kapelusze i zostaw po sobie więcej niż tylko odrobinę chaosu. W końcu czyż nie to jest tym, co koty robią najlepiej?


The Land Beneath Us

Data premiery: 13 maja 2024

Cena: 60 zł (Nintendo eShop)

The Land Beneath Us to ekscytujące połączenie turowego roguelite’a i dungeon crawlera. Użyj potężnych kombinacji umiejętności i stylowego oręża, by utorować sobie drogę przez zaświaty zwane Annwn. Staw czoła wymagającym, dynamicznym starciom i odkryj tajemnice tego mitycznego świata.
Ostateczny Żniwiarz Dusz (OŻD) to dzieło Stwórczyni, które ma za zadanie gromadzić dusze. Uzbrojony w technologię dusz, Żniwiarz rusza teraz na misję, której celem jest odkupienie grzechów. Odkrywaj zaświaty i rozmawiaj, handluj lub konfrontuj się z napotkanymi postaciami. Wysłuchaj ich opowieści, by napisać swoją własną, wyjątkową historię.
Pokonaj wrogów przy użyciu potężnych zdolności, wykonując kombinacje ruchów, które można personalizować. Zaplanuj swoje posunięcia na krótkich, wyładowanych akcją poziomach, by trafić jak najwięcej istot na swojej drodze!
Przygotuj odpowiednią strategię i wykorzystaj zróżnicowanie uzbrojenie – od krwawych toporów po włócznie Longina i pistolety laserowe. Umieść różne typy oręża w swoich miejscach na broń, by efektownie wyrąbywać sobie drogę przez zaświaty.
Wzmacniaj statystyki i zdolności, zbierając dusze pokonanych wrogów w miarę odkrywania każdego ze światów. Lubisz bezpośrednią walkę? Rozwiń drzewko umiejętności broni. Wolisz bardziej strategiczne podejście? Odblokuj potężne kombinacje umiejętności, by trafiać wrogów z dystansu.


Biomutant

Data premiery: 14 maja 2024

Cena: 135,99 zł (Nintendo eShop)

BIOMUTANT® to postapokaliptyczna gra RPG kung-fu w otwartym świecie, z niepowtarzalnym systemem wschodnich sztuk walki, w którym możesz łączyć ataki wręcz, strzelanie i zdolności mutantów.
W całej krainie szaleje epidemia, a drzewo życia krwawi śmiercią z korzeni. Plemiona są podzielone. Zdecyduj o losie tego świata – czy będziesz zbawicielem czy poprowadzisz go ku jeszcze większemu mrokowi?
System starć oparty na sztukach walki daje pełną swobodę poruszania się z jednoczesnym wykorzystaniem strzelania, walki wręcz oraz mocy mutacji. Opanowanie nowych form wung-fu poprzez postępy oraz dzięki napotykanym mistrzom zwiększy wachlarz twoich możliwości i sprawi, że walka zawsze będzie emocjonująca.
Będziesz w stanie zmodyfikować swój kod genetyczny, by zmienić wygląd i sposób prowadzenia postaci. Wpłynie to na twoje atrybuty, zaś nękające świat biozanieczyszczenie doprowadzi do mutacji pokroju Formy Żółwia czy Śluzowej Bańki, z kolei radioaktywność występująca w bunkrach z Dawnoświata wpłynie na twój umysł i odblokuje mutacje psioniczne, takie jak telekineza, lewitacja i nie tylko.
W tworzeniu broni masz pełną swobodę. Dowolnie łącz części, by stworzyć unikatowe bronie tnące czy miażdżące jedno- lub dwuręczne. Rewolwery, karabiny i strzelby można zmodyfikować korkociągami albo akumulatorową piłą mechaniczną, a pełne bioskażonego szlamu fiolki dodatkowo poszerzą twój arsenał bojowy. Podczas przygód napotkasz także postacie, które stworzą wyjątkowe przedmioty tylko dla ciebie, takie jak bioniczne skrzydła czy pakiet skoku, a nawet umożliwią modyfikowanie automatona – twojego złomiastego towarzysza!
Masz pełną swobodę, jeśli chodzi o przygotowanie swojej postaci nie tylko w kwestii broni, jakie dla niej stworzysz, ale i ekwipunku, który wykorzystasz. Maska przeciwgazowa i butla z tlenem pozwolą ci zbadać Śmiercisfery, odporne na działanie temperatur stroje umożliwią zapuszczenie się w najmroźniejsze rejony, a sprzęt ochronny pozwoli ci także stawić czoła bioskażonym stworzeniom – wybór należy do ciebie.
Możesz swobodnie przemierzać świat oraz tereny ukryte pod jego powierzchnią – pieszo, w mechu, na skuterze wodnym, w balonie czy na wyjątkowych wierzchowcach. Zbadaj ginące dzikie tereny, tunele i sieć bunkrów podziemnego świata, zdobądź górskie szczyty lub zapuść się w głąb archipelagu. Ten żywy i kolorowy świat pełen jest miejsc do odkrycia, tajemnic do rozwiązania, a także stworzeń i wyjątkowych postaci, z którymi możesz nawiązać kontakt.
Twoje czyny mają ogromny wpływ na rozwój wydarzeń w historii, w której nowy świat czeka zagłada. Planetę trapi pewna plaga, a Drzewo Życia wykrwawia się na śmierć. Plemiona są podzielone i tylko ktoś silny może je albo zjednoczyć, albo zniszczyć…
Każdy etap twoich zmagań podczas podróży jest komentowany przez narratora, jednak tylko twoje działania i wybory zdecydują o tym, jak zakończy się walka o przetrwanie.


Lysfanga: The Time Shift Warrior

Data premiery: 14 maja 2024

Cena: 114,99 zł (Nintendo eShop)

Po pięciuset latach pokoju nowe zagrożenie zawisło nad Antalą. Jej los zależy od ciebie, Imë, Lysfangi Nowego Królestwa, obrończyni kraju. Starożytne miasta, dotychczas zaklęte w czasie, są znów wolne. Stare zło zdołało się wyswobodzić, zagrażając pokojowi.
Ale nie będziesz sama. Obdarowana przez samą Boginię Czasu mocami władzy nad czasem, jakich żaden Lysfanga wcześniej nie miał, posiadasz umiejętność cofania czasu w walce, by przywołać do pomocy kopie twojego «ja» z przeszłości. Doskonal swą moc przekształcania się w legion i unicestwiaj hordy zbiegłych demonów, znanych jako Raxy.
Z armią twoich «ja» z przeszłości przemierzaj starożytne miasta, by powiększyć swój arsenał i nauczyć się nowych zaklęć, przygotowując się do konfrontacji ze znacznie większym zagrożeniem…
Użyj boskich mocy Imë, by cofnąć czas o kilka sekund i przywołać kopie ciebie samej – remnanty – tworząc armię zdolną pokonać przeciwników.
Testuj swoje umiejętności i spryt, by przewyższyć samą siebie. Szlifuj i powtarzaj każdą planszę, aby poprawiać rekordy, i wystawiaj swoje możliwości na próbę, zmieniając opcje trudności i dodając modyfikatory walki, by odblokować nowe nagrody.
Do każdej planszy można podejść na niezliczoną ilość sposobów. Adaptuj strategię do sytuacji i używaj wszystkich dostępnych narzędzi, aby wyjść zwycięsko z walki. Sukces będzie zależał wyłącznie od twoich kombinacji remnantów, zaklęć i broni.
Stare blokady czasowe zniknęły. Raxy są teraz wolne i ponownie sieją zamęt. Przemierzaj opuszczone miasta starego kontynentu, w przeszłości zaklęte w czasie, i odkryj prawdę stojącą za odrodzeniem się Raxów.


Lorelei and the Laser Eyes

Data premiery: 16 maja 2024

Cena: TBA (Nintendo eShop)

Scena jest przygotowana. Wyobraź sobie stary barokowy dwór, a może hotel lub muzeum – gdzieś w środkowej Europie. Kobieta wędruje w poszukiwaniu odpowiedzi.
Kobieta wezwana przez ekscentrycznego człowieka do udziału w projekcie w pewnym starym hotelu gdzieś w środkowej Europie zostaje wplątana w niebezpieczną i surrealistyczną grę złudzeń.
Teraz i Ty otrzymujesz zaproszenie do tej samej króliczej nory – przeżyj nieliniową, tajemniczą przygodę pełną dopracowanych łamigłówek i niezliczonych zagadek. Każda z nich przybliży Cię do złamania enigmy Lorelei and the Laser Eyes.


Neptunia Game Maker R:Evolution

Data premiery: 16 maja 2024

Cena: 200 zł (Nintendo eShop)

W świecie potężnych, rywalizujących twórców gier…
W świecie Game Makerów, aby zdobyć Udziały, Twórcy Gier rozpoczęli walkę o dominację.
I tak do walki wkracza nowy Twórca Gier, próbując przetrwać walkę o przetrwanie w Gamindustri.
Graj jako główny bohater, Older Nep, i rozwijaj nieistniejące wcześniej studio gier, aby odnieść sukces. Budowa studia gier wymaga silnych programistów, najnowocześniejszych gier wideo i ekspansji rynku. Wybierz mądrze i zostań największym studiem gier roku!
Zwiększ statystyki swojej drużyny, tworząc gry poprzez tworzenie dysków i wybierz twórców, którzy będą pracować nad Twoją kolejną hitową grą!
Przemierzaj lochy w Gamindustri i sprzedawaj swoje gry na swoim wiernym fioletowym motocyklu. Starszy Nep może także rzucić wyzwanie natrętnym wrogom za róże (czyli specjalne nagrody) lub przetestować swoje umiejętności wyścigowe w próbach czasowych!
Nadzoruj czteroosobową grupę, aby poprowadzić swoją firmę na szczyt! Ale mogą być inne studia gier gotowe cię pokonać. Dzięki ulepszonemu systemowi walki, atakom łańcuchowym i specjalnym zmianom Older Nep i przyjaciele są gotowi na zwycięstwo!


C.A.R.D.S. RPG: The Misty Battlefield

Data premiery: 23 maja 2024

Cena: 156 zł (Nintendo eShop)

Ta gra łączy elementy roguelike deck-building z SRPG w zupełnie nowym gatunku.
Stań na czele Batalionu Clausewitz, przeszukuj spowitą we mgle mapę, zbieraj i wzmacniaj karty, by zbudować najpotężniejszą talię i walcz z wrogiem.
Do wymagającego bitew świata SRPG dołącza element roguelike deck-building.
Twórz talie z najbardziej odpowiednich z ponad 100 rodzajów kart i staw czoło wrogowi na polu bitwy w stylu SRPG.
Ta gra wymaga innej strategii przy każdej potyczce, zatem kluczem do zwycięstwa są reakcje na nowe sytuacje na wojnie.
Stwórz najpotężniejszą talię i pokonaj Brygadę Hellmuth.
Ten niespotykany dotąd system gry zapewni mnóstwo frajdy!


Duck Detective: The Secret Salami

Data premiery: 23 maja 2024

Cena: 40 zł (Nintendo eShop)

Rozwiązywanie przestępstw to nie spacer po stawie. Jesteś detektywem, który ma pecha i jednocześnie jest kaczką. Wykorzystaj swoją zdolność dedukcji, aby sprawdzić dowody, wypełnić puste miejsca i rozwalić sprawę na oścież w narracyjnej, tajemniczej przygodzie, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Aggretsuko spotyka Return of the Obra Dinn w Duck Detective, przytulnej grze-zagadce o pechowej kaczce szukającej odpowiedzi w złowrogim spisku opartym na kiełbasie.
Zbadaj i przesłuchaj podejrzanych, aby poznać ich ukryte tajemnice, a następnie wykorzystaj zebrane informacje (oraz własne rozumowanie), aby zlokalizować podejrzanego i rozwikłać sprawę!


Morbid the Lords of Ire

Data premiery: 23 maja 2024

Cena: 128 zł (Nintendo eShop)

„Nawet po porażce Gaharowie nigdy tak naprawdę nie umarli. Cierpliwie spali, czekając na swój czas, aż nadarzyła się okazja do ponownego zmartwychwstania.
Morbid: The Lords of Ire to kolejna część uznanej przez krytyków gry ARPG souls-like „Morbid: The Seven Acolytes”, w której bohaterski Striver powraca, by stoczyć walkę z przerażającymi stworzeniami w mrocznym i pokręconym świecie bólu i cierpienia.”
Zmierz się z przerażającymi wrogami w zupełnie nowej perspektywie 3D. Zabijaj okropne stworzenia, korzystając z szeregu śmiercionośnych broni, wyposażenia i błogosławieństw, aby wypatroszyć wszystko na swojej drodze.
Opierając się na systemie poczytalności z Morbid: The Seven Acolytes, twoje podejście do walki może mieć dramatyczny wpływ na otaczający cię świat. Ulegnięcie szaleństwu może przynieść wielką moc, ale wiąże się z wielkim ryzykiem i dynamicznie zmieni sposób, w jaki postrzegasz świat.
Walcz w pięciu światach Ire – przerażających horrorpunkowych krainach zamieszkanych przez pięć unikalnych frakcji, od zimowych gór po zgniłe miasta i nie tylko. Wypełnij swój święty obowiązek, aby oczyścić ziemie ze zła, które je opanowało.
Rzuć wyzwanie przerażającym wrogom, zapoluj na okropnych i groźnych przeciwników i staw czoła potwornym Władcom Gniewu. Więcej krwi, więcej odwagi, więcej Morbid.


Paper Mario: The Thousand-Year Door

Data premiery: 23 maja 2024

Cena: 249,80 zł (Nintendo eShop)

Dołącz do Mario i przyjaciół w podróży, aby odkryć legendarny skarb ukryty za starożytnymi Drzwiami Tysiąca Lat. W Paper Mario: The Thousand-Year Door czeka Cię przezabawna przygoda pełna kolorowych postaci i składanej zabawy.
Witamy w Rogueport! Mario odwiedza to osławione miasto bandytów, aby pomóc księżniczce Peach w poszukiwaniu skarbów. Ale nigdzie nie widać Peach! Dowiedziawszy się o legendzie o Kryształowych Gwiazdach, Mario wyrusza na ich odnalezienie i, miejmy nadzieję, wytropi także księżniczkę…
Oczywiście Mario nie jest jedynym, który ma nadzieję znaleźć Kryształowe Gwiazdy – i tym razem nie tylko Bowser chce sprawić kłopoty! Czy naszemu bohaterowi uda się odkryć te starożytne artefakty, otworzyć Drzwi Tysiąca Lat ukryte głęboko pod miastem, a może nawet ocalić świat?
Aby znaleźć Kryształowe Gwiazdy, będziesz musiał wyruszyć poza mury Rogueport i zwiedzić świat. Po drodze czekają na Ciebie wszelkiego rodzaju odkrycia: ogromny smok ukrywający się w przerażającym zamku, przeklęte miasto spowite wiecznym zmierzchem, odważna praca detektywa na pokładzie jadącego pociągu i wiele więcej!
Podczas całej przygody zobaczysz, jak Mario i jego nowo poznani przyjaciele biorą udział w różnego rodzaju zabawnych zabawach. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabawę w walce w czarującym Glitz Pit, szaleństwa związane z katastrofą statku na odizolowanej wyspie, czy nawet szaloną misję na Księżyc, zawsze kryje się coś komicznego!


Capes

Data premiery: 29 maja 2024

Cena: 152,10 zł (Nintendo eShop)

Dwadzieścia lat temu zwyciężyli superzłoczyńcy.
Od tamtej pory zdołali stworzyć dystopijne miasto, w którym rozwijanie nadludzkich zdolności jest przestępstwem. Nikt nie zdołał powstrzymać ich zapędów – aż do dziś.
Capes to strategiczna gra turowa o superbohaterach, w której kompletujesz drużynę herosów i walczysz o odzyskanie kontroli nad miastem.
Podczas rozgrywania licznych kampanii i misji patrolowych to ty decydujesz, czy chcesz się skupić na wątku fabularnym, czy może dać sobie czas na zadania poboczne i odblokowanie kolejnych postaci. Zdobywaj punkty umiejętności, realizuj wyzwania i dowiedz się więcej o życiu swoich bohaterów.
Werbuj nowych bohaterów uzbrojonych w szereg unikatowych mocy i zdolności. Każdym herosem gra się inaczej, co zawsze wymaga nowego podejścia do używania mocy i zdolności wybranej postaci.
Opanowanie i sprawne korzystanie z wyjątkowego stylu gry bohaterów rozwinie ich umiejętności w walce, co pozwoli uwolnić drzemiące w nich ultramoce.
Emocjonujący i przepełniony heroizmem system walk turowych wystawi twoje zdolności myślenia strategicznego na próbę. Dobór członków drużyny i ich rozstawienie nie tylko mają znaczenie, ale pozwalają znaleźć nowe sposoby zmierzenia się z każdym typem przeciwnika oraz superzłoczyńcą, których napotkasz na swojej drodze.
Walka w grze Capes nie opiera się na losowych liczbach czy czajeniu się za osłoną. Twoja moc nie czyni cię niezniszczalnym – wręcz przeciwnie. Twoje wybory będą decydowały o zwycięstwie lub porażce.
Wybierz do 4 bohaterów i postaw na ich współpracę we wszystkich misjach. Każdy z bohaterów zyskuje od swoich sprzymierzeńców unikalną zdolność zespołową, która umożliwia im lepszą kooperację i wykorzystywanie supermocy.
Podnoś poziom doświadczenia swoich bohaterów, aby uzyskać dostęp do nowych zdolności i potężnych ulepszeń.
Wykorzystuj punkty umiejętności zdobyte dzięki realizacji celów i wyzwań, aby odblokowywać nowe moce.
Zrealizuj w trakcie misji szereg określonych dla danego bohatera wyzwań, aby zgromadzić dodatkowe punkty umiejętności i odblokowywać opcjonalne misje, które pozwolą ci lepiej poznać każdego z bohaterów.


Xuan Yuan Sword 7

Data premiery: 30 maja 2024

Cena: 134 zł (Nintendo eShop)

Xuan-Yuan Sword VII to gra ARPG ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła jest zakorzeniona w chińskiej historii i mitologii. Gracze wcielają się w Taishi Zhao, spokojnego i niezawodnego szermierza, którego spotkał tragiczny los. Aby chronić swoją ukochaną rodzinę, Taishi Zhao wyrusza w podróż do tej chaotycznej krainy, aby odnaleźć prawdę.
W ostatnim okresie zachodniej dynastii Han potężny premier Chin zastąpił swojego cesarza i zbudował nową dynastię zwaną Xin. W tym roku na głazach pojawiły się słowa, na polach pojawiło się kamienne bydło, a starożytne grobowce popękały, pojawiły się ogromne znaki zapowiadające, że nadejdzie czas pokoju i dobrobytu. Do rąk Nadwornego Astrologa dostarczono osobliwą bambusową kartkę z krypty markiza Liu.
Niespodziewanie tej nocy rezydencja Taishi została poważnie zniszczona przez dziwaczny pożar, w wyniku którego cała jego rodzina zginęła, a bambus zniknął.
Dziesięć lat później pomyślność wspomniana w przepowiedni nigdy nie nadeszła. Po dekadzie wojny i głodu ludzie byli nieszczęśliwi, a w kraju rozprzestrzenił się chaos.
W tym czasie bambusowy poślizg, który zniknął na 10 lat, pojawił się ponownie, co wywołało zamieszanie…


Pozostałe gry, które ukażą się w maju 2024

1 maja: Full Metal Sergeant, Space Mercenary Defense Force
2 maja: Arcade Archives Rastan Saga, Armed and Gelatinous: Couch Edition, Candle Knight, Cyber Citizen Shockman 3: The Princess from Another World, Freddi Fish 2: The Case of The Haunted Schoolhouse, Freddi Fish 5: The Case of the Creature of Coral Cove, Freddi Fish Collection, Hentai Tales Vol. 3, Ninja Flip, Sclash, Slot & Learn KANJI, SOWON: The Toy Wonderland, Swipe Right or Left Geography Binary Quiz, Touhou Mystia’s Izakaya, TriggerHeart EXELICA
3 maja: All Noobs must die – Craft, Survival, Mine, Beholder 2, BOMB CAT, Exit Slum 11, Outbreak The Fedora Files: What Lydia Knows
4 maja: Corgi’s Travel, DungeonSmash – Medieval Dungeons
5 maja: Adventure Field Remake, Ninja Shuriken Master
6 maja: Coconut Farm 3D
8 maja: AEW: Fight Forever – World War Joe (DLC), PAC-MAN MEGA TUNNEL BATTLE: CHOMP CHAMPS, The Prisoner of the Night
9 maja: CorpoNation: The Sorting Process, Gearhead Karting Simulator – Mechanic & Racing, Kinduo 2 – Frostbite, LET’S THROOOW! Street Basketball Simulator, Rainbow Cotton Remaster, Summer Games Challenge, Vampire Survivors: Operation Guns (DLC),
10 maja: Hotel Hustle, QUALIA ~The Path of Promise~
11 maja: Culinary Cooking Master Simulator, Hand In Hand, MergeZ
12 maja: Crab Digger TROPICAL ISLAND
14 maja: Athenian Rhapsody
15 maja: Awesome Pea 3, Electronics Puzzle Lab
16 maja: Arcadia: Colony, Mutant Express, Pinball FX – Universal Pinball: TV Classics (DLC), Pinball FX: Pacific Rim Pinball (DLC), Please Fix The Road, Pool Party, Read Only Memories: Neurodiver
17 maja: Double Dragon Collection, Hidden Objects Collection 5: Detective Stories, My Little Pony: A Zephyr Heights Mystery
21 maja: Hyperdimension Neptunia Re;Birth 1, Hyperdimension Neptunia Re;Birth 2: Sisters Generation, Hyperdimension Neptunia Re;Birth 3: V Generation, Paper Trail
23 maja: Blade Jumper, Bread & Fred, Hauntii, Pine Hearts, Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord
24 maja: NecroBouncer, Sociable Soccer 24
27 maja: Seed of Life
28 maja: Construction Simulator 4, Cupid Parasite: Sweet and Spicy Darling
30 maja: Astor: Blade of the Monolith, NINJA KAMUI: SHINOBI ORIGINS, One Punch, Potion Permit: Complete Edition, TOKYO PSYCHODEMIC, Umbraclaw, WiZmans World Re;Try,
31 maja: Daymare: 1994 Sandcastle, SKELER BOY


Co padnie Waszym łupem w maju 2024? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Daty premier mogą ulec zmianie!

2 komentarze

  1. Tym razem chyba całkowicie nic dla mnie. Ryby bym obczaił, ale kompletnie nie w takiej cenie. Kolejne Mario nie wiem czy mnie interesuje (tym bardziej właśnie w takiej cenie jak za port) i jeśli już na cokolwiek miałbym się zdecydować (bez promek) to chyba najprędzej na Duck Detective ze względu na ciekawą stylistykę i … no … kaczkę.

Dodaj komentarz