Podsumowanie Indie World 17.04.2024

Sporo indyczych dóbr na 2024 rok

Kolejny Indie World za nami. Podczas prezentacji Nintendo pokazało kilka nowych gier niezależnych oraz przypomniało nam o kilku tytułach, które pojawią się na Switchu w tym roku. Oto lista zaprezentowanych pozycji.

To uczucie, gdy jesteś kotem i leżysz sobie w swoim ulubionym miejscu, ale spadasz i nie wiesz, gdzie jesteś. Taki los spotkał czworonoga będącego głównym bohaterem Little Kitty, Big City. Szukając drogi do domu, spotkamy inne zwierzęta, którym będziemy mogli pomóc, spłatamy psikusa mieszkańcom i znajdziemy kilkadziesiąt nakryć na naszą kocią głowę. Premiera 9 maja.

Yars Rising to nowa gra studia WayForward powstająca we współpracy z Atari. Wcielimy się w niej hakerkę Emi Kimurę znaną jako Yar, która odkrywa międzygalaktyczną intrygę uknutą przez megakorporację Qotech i próbuje jej zapobiec. Będziemy biegać, skakać i hakować. Premiera w tym roku.

Refind Self: The Personality Test Game to nietypowe połączenie gry i testu osobowości. Wcielając się w androida, którego stwórca zmarł, podejmiemy się różnych aktywności i podejmiemy decyzje, które pozwolą nam dowiedzieć się więcej o sobie. Na koniec gry zostanie ujawniony nasz typ osobowości. Premiera latem 2024 roku.

Sticky Business kręci się w całości wokół naklejek. Prowadzimy małą firmę i tworzymy naklejki z ponad 400 elementów, starając się sprostać oczekiwaniom klientów. W ten sposób nie tylko zarabiamy na życie, ale także dowiadujemy się więcej o naszych kontrahentach. Gra wraz z płatnym DLC Plan with Me jest już dostępna w eShopie.

Nie możecie doczekać się nowych przygód Wario albo switchowego portu Pizza Tower? ANTONBLAST przychodzi w sukurs. Jako wkurzony Anton lub równie zdenerwowana Annie przemierzymy szereg poziomów, na każdym z nich niszcząc wszystko po drodze. Po zakończeniu demolki będziemy jeszcze musieli uciec, zanim wszystko wybuchnie. Premiera 12 listopada, a demo znajdziecie w eShopie już dziś.

Kobieta, zaproszona przez ekscentrycznego mężczyznę do uczestnictwa w tajemniczym projekcie w hotelu gdzieś w Europie Środkowej, zostaje wplątana w coraz bardziej niebezpieczną i surrealistyczną grę złudzeń. Teraz my zostajemy zaproszeni do wpadnięcia w tę samą króliczą norę. Lorelei and the Laser Eyes to nieliniowa gra pełna tajemnic i łamigłówek, która zadebiutuje 16 maja.

Na Switcha zmierza gra action-adventure Europa. Miejscem akcji jest tytułowy księżyc Jowisza, który został poddany terraformowaniu. Wcielając się w androida Zee, biegamy, szybujemy i rozwiązujemy łamigłówki, aby dowiedzieć się, co stało się z tą opuszczoną utopią. Gra zadebiutuje w tym roku, ale dzięki wersji demo możecie sprawdzić ją już dziś.

W ostatnich latach nie brakuje tytułów z Żółwiami Ninja w roli głównej, a kolejny jest już na horyzoncie. Teenage Mutant Ninja Turles: Splintered Fate to roguelike’owa gra akcji, w której wyruszymy przez naginające rzeczywistość portale, aby uratować mistrza Splintera. Zrobimy to samodzielnie lub z maksymalnie 3 innymi osobami. Premiera w lipcu tego roku.

Cat Quest III jest coraz bliżej, a Nintendo postanowiło nam o tym przypomnieć, pokazując nowy trailer. Zwiedzimy Mruczoiby i zawalczymy z Pi-ratami, czyli piratami-szczurami. Ech, po polsku nie brzmi to tak dobrze. Tak czy inaczej, nowe kocie przygody zadebiutują 8 sierpnia, a demo jest już dostępne w eShopie.

Chcielibyście nauczyć się szydełkować, ale jakoś nigdy nie mogliście się za to zabrać? Dzięki Stitch. możecie spróbować tego rodzaju rękodzieła bez kupowania szydełka i włóczki! W grze poszydełkujemy po numerach w taki sposób, aby pokryć wszystkie pola, a jednocześnie uniknąć nakładania się poszczególnych fragmentów. Gra jest już dostępna w eShopie.

Uniwersum SteamWorld powiększa się! 8 sierpnia ukaże się SteamWorld Heist II, druga część dwuwymiarowej gry taktycznej z rykoszetującymi pociskami w roli głównej. Wypłyniemy na Wielkie Morze, zbierzemy załogę i odwiedzimy różne miejsca, aby poznać przyczynę kryzysu wodnego. Premiera 8 sierpnia.

Inne gry pokazane podczas prezentacji:

  • Valley Peaks – premiera w tym roku
  • BZZZT – premiera tego lata
  • Animal Well – premiera 9 maja
  • SCHiM – premiera 18 lipca
  • Duck Detective: The Secret Salami – premiera 23 maja
  • Another Crab’s Treasure – premiera 25 kwietnia

Pełna prezentacja:

Coś przykuło Waszą uwagę? Na którąś z pokazanych gier czekacie już od dawna? Dajcie znać w komentarzach!

3 komentarze

Dodaj komentarz