Raport finansowy Nintendo: świetna sprzedaż Pokémon Sun & Moon, rok na plusie

2

sun-moon-169-en

W sieci znalazł się dziś raport finansowy Nintendo za ostatnie 9 miesięcy 2016 roku (kwiecień – grudzień). Można z niego wydobyć parę ciekawych informacji.

Po pierwsze, w 2016 sprzedało się 14,69 miliona kopii Pokémon Sun & Moon. Pozwoliło to na wyprzedzenie edycji Omega Ruby & Alpha Sapphire (13,62 miliona sprzedanych kopii) i zbliżenie się do części X & Y, które, znajdując nieco ponad 16 milionów nabywców, są oficjalnie najlepiej sprzedającymi się grami na 3DSa. Kto wie, może gdyby doliczyć wyniki ze stycznia, najnowsze odsłony Poksów przebiłyby już „iksy i igreki”?

Z innych wiadomości: w ponad milionie kopii rozeszły się dwie inne 3DSowe gry wydane w 2016 – Super Mario Maker i Kirby: Planet Robobot – zaś łącznie w badanym okresie sprzedało się prawie 47 milionów gier na przenośną konsolę Nintendo. To o 20% więcej niż w podobnym okresie w roku 2015. Wii U zanotowało oczywiście tendencję spadkową – spadek sprzedaży gier na stacjonarkę Nintendo wyniósł 45% względem 2015, a sprzedaż samych konsol obniżyła się aż o 75%.

Ogólnie rzecz biorąc, Nintendo wyszło na plus w 2016. Zysk operacyjny był wyższy o 38% niż w roku 2015. Wpłynęły na to dochody z gier na 3DSa i tytułów mobilnych, a także… sprzedaż akcji amerykańskiej drużyny baseballowej Seattle Mariners.

PODZIEL SIĘ
Elan

2 komentarze

  1. Gipsi (237 komentarzy) w dniu:

    Spadek sprzedaży WiiU jak i samych gier ogromny ale co się dziwić jak przez cały rok na konsolę zostało wydanych PIĘĆ gier… Smutna bida.
    Na 3DS’a też była raczej posucha bo rok był rajem dla jRPGowców, ale inni mogli czuć posuchę… na szczęście Pokemon jest potworem i przynosi kolosalne zyski więc zakończyli rok mocno na plusie w kwestii finansów.

  2. PikaKnight
    PikaKnight (26 komentarzy) w dniu:

    Z WiiU jest od jakiegoś czasu jeszcze jeden problem. Konsola jest praktycznie niedostępna, wystarczy zerknąć na Allegro czy eBaya (chodzi o nowe sztuki, używanych jest nieco więcej, ale bez szału)…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!