Poznajcie bohaterów Fire Emblem Engage

Styczniowa premiera Fire Emblem Engage coraz bliżej, a Nintendo wypuszcza wiele informacji o bohaterach, którzy nadadzą tempa grze.

Fire Emblem Engage będzie miało swoją premierę 20 stycznia 2023 roku, w związku z tym przed nami masa materiałów promocyjnych. Gry z serii zawsze słynęły z barwnej i szerokiej gamy bohaterów i to właśnie ich przedstawię dzisiaj. Trochę się tego uzbierało, ponieważ Intelligent Systems wspólnie z Nintendo zaprezentowało już niemal 25 postaci!

Griss, Mauvier i Yunaka

Griss jest lojalnym członkiem Czterech Ogarów – grupy, która zamierza wskrzesić Upadłego Smoka. Griss jest zarówno brutalnym, jak i całkowicie obłąkanym użytkownikiem magii. Dzięki swojej okrutnej osobowości im bardziej zaciekli są jego wrogowie, tym więcej mocy wyzwoli. Wydaje się, że Zephia ufa swojemu przywódcy, Zephii.

Mauvier to kolejny członek Czterech Ogarów, jest lojalnym, uczciwym i prostym wojownikiem. Podczas gdy Mauvier wydaje się najbardziej zrównoważony, trzeba się zastanowić, co tak naprawdę dzieje się w jego głowie.

Yunaka to tajemnicza kobieta, którą gracze spotkają podczas swoich podróży. Oprócz wesołej i energicznej osobowości łatwo dogaduje się z nowo poznanymi osobami dzięki swojej życzliwości. Na początku historii klasą Yunaki jest pospolity Thief (Złodziej). Mocną stroną tej klasy jest otwieranie zamków oraz możliwość przestraszenia wrogów swoimi szybkimi ruchami. Złodzieje są również biegli w posługiwaniu się sztyletami i mogą ich używać do zatruwania wrogów.

Corrin

Corrin jest znana jako Emblem of Fates (Godło Losów) oraz tego, że posiada krew Pierwszych Smoków i niezłomne serce. W nadchodzącej grze na Switcha Corrin będzie w stanie manipulować działaniami wroga i efektami terenu tak, aby kontrolować przebieg bitwy na swoją korzyść. Dzięki efektom wzmocnienia i osłabienia jest typem niezawodnego wsparcia, który może odwrócić losy bitwy. Twórcy przedstawili jej umiejętności:

  • Smocza żyła – Pozwala dodawać efekty specjalne do terenu. Efekt zależy od typu bitewnego jednostki. Na przykład jednostka „Flier” może zmienić teren na „Blask”, co daje efekt odnowienia. Jednostki „smoków” mogą wybrać każdy efekt specjalny.
  • Odwrócona Katana – Odwraca trójkąt broni, umożliwiając łamanie lanc. Uważaj, kiedy tego używasz, ponieważ wrogowie dzierżący topór mogą cię wtedy przełamać.
  • Straszna Aura – Uniemożliwia przeciwnikowi i wrogom znajdującym się na jednym polu wokół niego poruszanie się przez 1 turę, gdy użytkownik inicjuje walkę. Kiedy widzisz zgrupowanych wrogów, jest to idealny moment, aby to wykorzystać.
  • Ulewny Ryk – Atakuje 3 wrogów w linii przed użytkownikiem, dodając pod nimi teren „Woda (uniki -30)”. Kiedy zobaczysz wrogów ustawionych w szeregu, spróbuj użyć Ulewnego Ryku, aby zadać im obrażenia, jednocześnie osłabiając ich kontrataki.

Byleth

Byleth jest byłym najemnikiem, a obecnie jest instruktorem w Akademii Oficerskiej. W Fire Emblem Engage może zwiększać zdolności sojuszników, aby poprowadzić ich do zwycięstwa. Byleth najlepiej radzi sobie w otoczeniu sojuszników, a nie w samotności. A oto jego umiejętności:

  • Boski Puls – Umożliwia trafienie ataków, które w innym przypadku nie trafiłyby w cel, ze stałą szansą na uruchomienie.
  • Byleth używa reliktów bohatera, specjalnej broni, która dostosowuje się do typu klasy. Na przykład jednostki „Mistyczne” mogą dzierżyć Tyrs, laskę, która zwiększa zasięg ich magicznych ataków o 2 pola.
  • Instruowanie – Pozwala Bylethowi użyć rozkazu, który zwiększa statystyki otaczających go sojuszników na 1 turę. Zwiększona statystyka zależy od typu klasy jednostki zaangażowanej. Na przykład, jeśli użyje go Smok, to wszystkie 7 statystyk zostanie wzmocnione o 3 punkty.
  • Taniec Bogini – To potężna loteria, który pozwala maksymalnie 4 sąsiadującym sojusznikom na ponowne poruszanie się, a także zwiększa ich statystyki. Łącząc to z jednostkami o dużej mobilności, takimi jak lotnicy, świetnie nadaje się do odwracania sytuacji w odległych obszarach.

Zephia i Marni

Zephia jest przywódczynią Czterech Ogarów, które planują wskrzesić Upadłego Smoka. Jest potomkinią Klanu Demonicznego Smoka, który żyje od tysiącleci i pracuje w cieniu, aby zebrać Pierścienie Godła. Zephia służy Upadłemu Smokowi Sombronowi; pojawia się przed Alearem, aby zabrać ich pierścienie.

Marni jest kolejnym członkiem Czterech Ogarów. Jest rycerką w zbroi, pełną pewności siebie i podatną na wahania nastroju. Marni może wydawać się urocza i wesoła, ale często patrzy z góry na innych ze względu na swoją przytłaczającą moc.

Timerra

Timerra jest księżniczką Królestwa Solm. Jest także starszą siostrą Fogato. Timerra ma niewinną i wesołą osobowość, co może wynikać z tego, że wychowała się w kochającym wolność Solm. Została wykształcona na następną królową, ale dorastała niezwykle swobodnie i łatwo dogaduje się z każdym. W grze Fire Emblem Engage Timerra rozpoczyna grę jako Sentinel. Takie postacie używają wybitnie lanc i są w stanie okrążać wrogów swoimi szybkimi ruchami.

Ivy

Ivy jest pierwszą księżniczką Królestwa Elusia. Jest także starszą siostrą Hortensii. Wraz ze swoją tajemniczą obecnością, Ivy ma poważną i spokojną osobowość. Wygląda na to, że szuka pierścieni emblematów w grze. Ivy zaczyna Fire Emblem Engage z klasą Wing Tamer, która jest rycerzem, który komunikuje się i jeździ na wiwernach. Wing Tamerzy znani są ze swojej biegłości w posługiwaniu się magią i kosturami.

Anna

Anna jest szkolącym się kupcem. W grze wygląda na to, że podróżuje po każdym kraju w nadziei na znalezienie skarbów, które można sprzedać za wysoką cenę. Klasą Anny jest Axe Fighter. Postacie z tą klasą są silne, ale mają słabą obronę. Gracze będą musieli zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas walki z wrogami uzbrojonymi w miecze.

Diamant i Alcryst

Diamant jest następcą tronu Brodii i starszym bratem Alcrysta. Został wykształcony, aby zostać kolejnym królem i zdobył zaufanie swoich obywateli. Jest silnym i uczciwym mężczyzną o poważnej osobowości. Ma głęboki szacunek dla swojego ojca, króla. Początkową klasą Diamanta jest Lord. Nosiciel królewskiej krwi, który przewodzi ludowi, z błyskotliwością dzierżąc miecze.

Alcryst jest drugim księciem Brodii i młodszym bratem Diamanta. Pesymistyczny i z niską samooceną, często dewaluuje się, porównując się do swojego niesamowitego starszego brata. Z drugiej strony jest towarzyski z kręgosłupem wymaganym od rodziny królewskiej. Jego początkową klasą jest Lord, podobnie jak jego brata Diamanta. Użytkownik łuku, który świetnie radzi sobie z atakami z dystansu.

Lumiere i Veyre

Lumiere jest matką Aleara, władczynią Boskich Smoków rządzących Krainą Lythos. Jest bohaterką, która ocaliła kontynent, współpracując z ludźmi podczas konfliktu z Upadłym Smokiem 1000 lat temu. Lumiere czekała 1000 lat, aż Alear obudzi się ze snu. Aby ochronić Aleara przed Spaczonymi, przybiera postać Boskiego Smoka, by zdziesiątkować swoich wrogów.

Veyre to tajemnicza dziewczyna, która nagle pojawiła się przed Alearem, ratując go, gdy został zaatakowany przez Skażonego. Wygląda na to, że podróżuje w poszukiwaniu kogoś.

Boucheron

Boucheron jest pałacowym rycerzem z Królestwa Firene. Jest grzecznym i miłym młodym człowiekiem, który urodził się z dobrą sylwetką i jest bardzo tolerancyjny wobec innych. Boucheron najpierw rozpocznie grę w Fire Emblem Engage z klasą Axe Fighter. Bohaterowie z tą klasą naturalnie używają topora w walce i są pewni swojej siły. Lecz pomimo swojej siły muszą się pilnować, ponieważ mają słabą obronę.

Etie

Etie również jest pałacowym rycerzem z Królestwa Firene. Jest szlachetną damą, która emanuje elegancją, a także ma pozytywną i aktywną osobowość. Jej głównym hobby jest kulturystyka, której poświęca cały swój czas. Przechodząc do rozgrywki, Etie zaczyna od klasy Łucznika. Jest to lekki żołnierz, który walczy za pomocą łuków i może atakować wrogów znajdujących się w niewielkiej odległości.

Sigurd

Sigurd znany jest jako Godło Świętej Wojny i jest kwintesencją rycerza, który odziedziczył krew krzyżowców. Sigurd ma dużą mobilność, więc postacie noszące jego pierścień mogą poruszać się dalej niż zwykle. Pozwala im to również poruszyć się po ataku, aby robić takie rzeczy, jak chowanie się w zaroślach.

Chloe

Chloe to kolejny pałacowy rycerz z Królestwa Firene. Jest wyluzowana i uwielbia swoją panią, księżniczkę Celine. Chloe uwielbia bajki i piękne krajobrazy i zawsze szuka malowniczego połączenia tych dwóch elementów. W Fire Emblem Engage Chloe zaczyna z klasą Lance Pegasus. To dzierżący włócznię rycerz, który szybuje okrakiem na pegazie. Jest odporny na magię, ale jest wrażliwy na łuki.

Louis

Louis to pałacowy rycerz z Królestwa Firene. Delikatny mężczyzna, który zawsze opiekuje się swoimi przyjaciółmi i cieszy się, gdy panuje wokół niego pokój. Jego klasą jest Lance Armor oraz jest postrzegany jako generał.

Celica

Celica często nazywana Emblem of Echoes jest zarówno księżniczką bogatego kraju, jak i wojowniczą kapłanką. Jest jedyną ocalałą z rodziny królewskiej Królestwa Zofii na obcym kontynencie Valentia. Celica ma wysoką moc magiczną, dlatego postacie noszące jej Pierścień z Emblematem zauważą wzrost swoich magicznych mocy.

Alfred i Celine

Alfred jest Pierwszym Księciem Królestwa Firene i beztroskim młodzieńcem, który walczy z Boskim Smokiem. Jest miłym hedonistom, który kocha treningi i kwiaty. Początkowa klasa Alfreda to Noble. W ich żyłach płynie krew arystokratów, jeżdżą konno i elegancko dzierżą lancę.

Celine jest Pierwszą Księżniczką Królestwa Firene i młodszą siostrą Alfreda. Jest miłą i niewinną filantropką, która każdą waśń próbuje rozwiązać pokojowymi negocjacjami. Z drugiej strony wydaje się, że nie jest przeciwna walce w obronie pokoju. Początkowa klasa Celine to Noble, tak samo, jak Alfreda. Są biegli w magii i potrafią władać mieczami.

Marth

The Emblem Marth znany również jako Emblem of Beginnings, to bohater wśród bohaterów, który jest niezwykle szlachetny i charyzmatyczny. Książę Altei z pozaziemskiego kontynentu Archanea. Emblem Martha jest asem władającym mieczem; kiedy postacie zakładają jego pierścień, jest bardziej prawdopodobne, że unikną ataków wroga.

Framme and Cramme

Framme jest Smoczym Strażnikiem 33 generacji, chroniącym Boskiego Smoka w Krainie Lythos. Jest młodszą siostrą bliźniaczką Cramme’a – w porównaniu z bratem jest bardziej zdeterminowana i żywiołowa. Klasą początkową Framme jest Mnich. Mnich-wojownik, który leczy sojuszników kijami. Opanowała również Quigong jako formę samoobrony. Chociaż jest Strażniczką Smoków, to coś więcej niż tylko lojalność, ale wygląda na to, że ubóstwia Aleara jako bóstwo.

Cramme również jest Smoczym Strażnikiem 33. generacji, chroniącym Boskiego Smoka w Krainie Lythos wraz z Vanderem. Jest starszym bratem bliźniakiem Framme i był u boku Aleara, kiedy się obudzili. Delikatny ksiądz, który służy – a także jest fanem – Aleara. Klasą początkową Cramme’a jest Mag. Magiczny użytkownik, który może dzierżyć księgi, aby uwolnić magię, biegły w uderzaniu odległych wrogów i ciężko opancerzonych żołnierzy. To młody człowiek o delikatnej aurze. Jego warkocz jest po przeciwnej stronie niż warkocz Framme.

Alear i Vander


Alear to Boski Smok urodzony przez Boskiego Króla Lumerę. Na początku gry Alear budzi się ze snu, który trwał tysiąc lat. Dragon Child jest klasą startową dla Aleara. Pochodzą z klanu smoków, który istnieje od starożytności i potrafią posługiwać się Sztuką Miecza Boskiego Smoka.

Vander to Smoczy Strażnik 32 generacji, obrońca Boskiego Smoka w Krainie Lythos. Opiekował się Alearem, który spał od wieków. Niezawodny sojusznik, który przysięgał wierność Alearowi. Bardzo poważny i surowy. Misja strażników jest na pierwszym planie jego umysłu. Vander zaczyna z klasą Paladyna. Jest doświadczonym, wysokiej rangi rycerzem, który ma doskonałą mobilność dzięki jeździe konnej. Vander używa topora do niszczenia wrogów. Jako Strażnik Smoków, który od pokoleń chroni Lythos, jasne jest, że traktuje Aleara poważnie.

Fogato i Hortensia

Fogato jest pierwszym księciem Królestwa Solm, a także młodszym bratem Timerry. Był w stanie żyć wolniejszym życiem niż jego siostra, ponieważ to królowa dziedziczy tron. Fogato jest wyluzowanym optymistą. Wydaje się, że podróżuje po kraju, aby chronić swój lud. Fogato rozpoczyna Fire Emblem Engage z klasą Sentinel, podobnie jak jego starsza siostra Timerra. Jest to użytkownik łuku, który jeździ na koniu.

Hortensia jest drugą księżniczką Królestwa Elusia i młodszą siostrą Ivy. Chociaż Hortensia jest niewinna i samolubna, uwielbia tych, którzy są jej najbliżsi. Król wydaje jej rozkaz kradzieży Pierścieni z Godłami Aleara. Hortensia zaczyna Fire Emblem Engage z klasą Wing Tamer, podobnie jak jej starsza siostra Ivy. Posiadacze tej klasy mogą atakować wrogów magią i kosturami, jadąc na pegazie.


Poza postaciami japoński oddział odpowiedzialny za promowanie Fire Emblem Engage podzielił się informacjami o nacjach, jakie staną naprzeciw siebie w grze.

Gradlon to obecnie kraina w ruinie. To dom Upadłego Smoka, który wyłonił się z głębi ziemi i próbował zaatakować kontynent Elyos 1000 lat temu. Dzięki mocy Boskich Smoków i Pierścieni Emblematów leży teraz zapieczętowany pod morskim dnem Lythos.

Królestwem Elusia rządzi Hiacynt Król Mędrzec, a Ivy jest jego księżniczką. Ten naród czci Upadłego Smoka, jest religijnym i skupionym na magii narodem założonym w północno-wschodnim Elyos. Mędrzec Król dąży do wiedzy i mądrości. Lecz w ostatnich latach dochodziło do podejrzanych działań.

Królestwa Brodia i Elusia są sobie wrogami od wielu lat. Ivy najeżdża Brodię w nadziei na zdobycie ich Pierścieni z Godłami.

Brodia to wojowniczy naród założony w północno-zachodnim regionie Elyos. To dobrze prosperujący i potężny naród rządzony przez Moriona Zdobywcę, który ceni sobie dumę i władzę. Często ściera się z sąsiednim krajem Elusia, ojczyzną wyznawców Upadłego Smoka.

Krainą Lythos rządzi matka Aleara, Lumiere, Boski Król Smoków. Położone w centrum Elyosów, to święte królestwo ze słonecznymi łąkami i orzeźwiającą bryzą na spokojnym płaskowyżu. Alear spał na jednej z pływających wysp Lythos przez 1000 lat.

Fire Emblem Engage pojawi się wyłącznie na Nintendo Switch 20 stycznia 2023 roku. W eShopie można już złożyć preorder na grę, która została wyceniona na 249,80 zł.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz