Podsumowanie Indie World Showcase 11.05.22

Indyki, gry niezależne, jak zwał tak zwał. Nintendo zafundowało dzisiaj kolejny pokaz kreatywnych i pastelowych gierek!

Pierwszy Indie World Showcase w tym roku już za nami. Twórcy niezależni zaprezentowali kilkanaście gier, które trafią na Nintendo Switch dzisiaj, w tym roku lub w przyszłym. Poniżej możecie pooglądać i zobaczyć wszystkie pokazane gry w ruchu, a jeszcze niżej możecie o nich przeczytać.

https://www.youtube.com/watch?v=cg3meiMDTo4

Ooblets

Glumberland / Lato 2022

Ooblets to gra o rolnictwie, życiu w mieście i zbieraniu stworzeń. Zarządzaj swoją farmą, uprawiaj i trenuj swoje ooblety, odkrywaj dziwne krainy i tańcz! Klasycznie zaczynamy życie na opuszczonej farmie, którą będziemy uprawiać, ulepszać i dostosowywać pod nasze widzimisię. Na polu zasadzimy nasiona, z których wyhodujemy ooblety. Te następnie wytrenujemy i wystawimy do tanecznej bitwy z innymi farmerami.

Batora: Lost Haven

Stormind Games / Team17 / Jesień 2022

Batora: Lost Haven to połączenie rozgrywki typu hack and slash i strzelanki na dwa drążki w nieliniowej fabularnej grze akcji osadzonej w realiach międzyplanetarnych. Jakie granice odważysz się przekroczyć, aby ocalić swój dom?
Avril była zwykłą 16-latką, której nawet się nie śniło, że będzie musiała zostać bohaterką. Nadszedł jednak dzień, w którym zagadkowe i druzgocące wydarzenie wywróciło jej świat do góry nogami. Ludność planety Avril została zdziesiątkowana, a ona sama straciła wszystko, co było dla niej ważne.
Ocalenie planety i przywrócenie jej dawnej świetności leży teraz w rękach obdarzonej niezwykłymi, niepojętymi mocami Avril.
Tak rozpoczyna się jej kosmiczna podróż, ale nie będzie to zwykła wyprawa. Avril przekona się, że granica między dobrem a złem jest przerażająco cienka. Będzie musiała wybierać, którą drogą pójść dalej, nawet jeśli podjęte decyzje będą miały negatywne skutki.

ElecHead

Nama Takahashi / Tsuyomi / Lato 2022

ElecHead to dwuwymiarowa gra platformowa pełna łamigłówek. Wcielamy się w niej w robota Elec, który stara się przywrócić elektryczność w jego świecie. Wszystko, czego dotknie, zostanie zasilone prądem i na tym głównie będą się opierać zagadki. Jedną z umiejętności Eleca jest możliwością zasilenia na odległość. Aby to zrobić, rzuca swoją głową w wybranym kierunku, a my przez 10 sekund możemy kontrolować jego bezgłowe robocie ciało.

Soundfall

Drastic Games / Noodlecake / Premiera Dzisiaj!

Soundfall to gra typu dungeon crawler, która łączy w sobie akcję looter-shooter z rozgrywką opartą na rytmie. Wyrusz w pojedynkę lub wraz z maksymalnie 4 znajomymi lokalnie lub online. Im jesteś bliższy rytmowi ścieżki dźwiękowej, tym potężniejszy się stajesz!

Wildfrost

Deadpan Games / Gaziter / Zima 2022

Wildfrost to taktyczna karcianka z gatunku roguelike, która pozwoli nam się zmierzyć z żywiołami. Podróżuj przez zamarzniętą tundrę, zbierając karty wystarczająco silne, aby odpędzić wieczną zimę. Zbudujemy swoją idealną talię, zrekrutujemy uroczych towarzyszy, wybierzemy lidera spośród różnych plemion, oraz rozwiniemy nasze miasto. A gdy znudzi się nam kampania, to będziemy mogli bawić się w codziennych wyzwaniach.

TABS (Totally Accurate Battle Simulator)

Landfall / Lato 2022

Zostań liderem woblerów ze starożytnych krain, upiornych miejsc i światów fantasy. Zobacz, jak walczą w symulacjach wykonanych przy użyciu najbardziej chwiejnego systemu fizyki, jaki kiedykolwiek stworzono, twórz własne woblery w kreatorze jednostek i wyślij swoją armię do walki z przyjaciółmi w trybie wieloosobowym.

Gunbrella

doinksoft / Devolver Digital / 2023

Gunbrella to przygodowa gra akcji w stylu noir-punk, osadzona w świecie zależnym od szybko wyczerpujących się zasobów naturalnych. Gracze wcielają się w szorstkiego leśnika poszukującego zemsty, uzbrojonego w tajemniczą Gunbrelle: broń palną, która może służyć jako parasol. Jego śledztwo zostaje uwikłane w wewnętrzne działania ghuli i gangsterów, gliniarzy i kultystów oraz skutki wyzysku korporacji.

We Are OFK

Team OFK / Lato 2022

Zespół indie pop OFK zaprasza na opowieść o czwórce przyjaciół, którzy łączą siły, by wydać debiutancką EP-kę – w miarę możliwości bez rzucania telefonami o ścianę. To interaktywny serial z gatunku „making of the band” o marzeniach, randkowaniu i płaceniu czynszu w Los Angeles.

SILT

Spiral Circus / Fireshine Games / Czerwiec 2022

Silt to surrealistyczna logiczna gra przygodowa, której akcja toczy się pod wodą. Jesteś nurkiem przeczesującym głębiny w poszukiwaniu dawno zapomnianych tajemnic. Wciel się w napotkane stworzenia, aby rozwiązywać łamigłówki i przeniknąć jeszcze dalej w podmorską toń. Świat przyrody przeobraził się, przyjmując osobliwą formę. Odkryj dziwne organizmy, niezbadane ruiny oraz starożytne machiny spoczywające pod wodą. Przetrwaj spotkania z gigantycznymi stworami z podmorskich głębin. Okiełznaj ich zdolności, aby obudzić moc śpiącą od dawna w samym sercu otchłani.
Poznaj prawdziwą ożywioną sztukę. Niepokojący, monochromatyczny świat Silt jest zbudowany ze szkiców i mrocznych wyobrażeń artysty-grafika o pseudonimie Mr Mead. Czeka cię naprawdę wstrząsająca podróż…

Mini Motorways

Dinosaur Polo Club / Premiera Dzisiaj!

Mini Motorways to strategiczna gra symulacyjna polegająca na projektowaniu mapy drogowej dla rozwijającego się miasta. Zbuduj sieć ruchu, jedna droga po drugiej, aby stworzyć tętniącą życiem metropolię. Przeprojektuj swoje drogi i rozmieść autostrady, aby wszyscy byli tam, gdzie muszą jechać. Jak długo możesz utrzymać miasto w ruchu?

Wayward Strand

Ghost Pattern / 21 lipca 2022

Wayward Strand to interaktywna opowieść płynąca z głębi serca, opowiedziana w wyjątkowy i ciekawy sposób. Graj jako Casey Beaumaris — nieustraszona nastoletnia dziennikarka, która po raz pierwszy odwiedza szpital lotniczy. Odkryj tajemnice sterowca i poznaj życie jego mieszkańców.

Cult Of The Lamb

Massive Monster / Devolver Digital / 2022

W Cult of the Lamb gracze wcielają się w opętanego baranka, ocalonego od zagłady przez złowieszczego nieznajomego. Teraz muszą spłacić swój dług, zbierając jego wiernych wyznawców. Załóż własną sektę w krainie fałszywych proroków, ruszaj do zróżnicowanych i tajemniczych regionów, aby stworzyć lojalną społeczność wyznawców i szerzyć słowo. W ten sposób twój kult stanie się jedynym prawdziwym.

Another Crab’s Treasure

Aggro Crab / 2023

Another Crab’s Treasure to przygoda przypominająca dusze, osadzona w rozpadającym się podwodnym świecie. Jako krab pustelnik, Kril, będziesz musiał nosić śmieci wokół siebie jako muszle, aby wytrzymać ataki wrogów wielokrotnie od ciebie większych. Wyrusz na epickie poszukiwanie skarbów, aby odkupić odzyskaną skorupę i odkryć mroczne sekrety zanieczyszczonego oceanu.

To były wszystkie 'duże’ gry, jakie zostały zaprezentowane na dzisiejszym pokazie. Pod koniec klasycznie zaprezentowano w krótkim montażu, kilka gier niezależnych, które również szykują się do premiery na Nintendo Switch:

  • OneShot / Future Cat LLC / Degica / Lato 2022
  • Gibbon: Beyond The Trees / Broken Rules / Premiera Dzisiaj!
  • Idol Manager / Glitch Pitch / PLAYISM / 25 Sierpnia 2022
  • Card Shark / Nerial / Devolver Digital / Demo Dzisiaj! / 2 Czerwca 2022
  • Cursed To Golf / Chuhai Labs / Thunderful Publishing / Lato 2022
  • A Guidebook to the Babel / StarryStarry / Jesień 2022
  • Opus / SIGONO INC. / Premiera Dzisiaj!

Dodaj komentarz