Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Róbcie miejsce w salonie na tor wyścigowy! Mario Kart Live: Home Circuit debiutuje w przyszłym tygodniu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaranżować krzesła i meble jako elementy trasy

Mario Kart Live: Home Circuit przekształci nasz dom w tor wyścigowy już 16 października. Za sprawą zbliżającej się premiery, poznaliśmy większą ilość szczegółów dotyczących tego unikalnego połączenia rozgrywki znanej z serii Mario Kart z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Jak już wcześniej ujawniono, do sprzedaży trafią dwa zestawy, w jednym za kierownicą gokarta zasiada Mario, a w drugim Luigi. W pudełku znajdziemy jeszcze kabel do ładowania samochodziku oraz cztery bramki i dwa znaczniki trasy, które pozwolą zamienić nasz teren życia w tor wyścigowy. W zestawie nie ma kartridża z oprogramowaniem, ponieważ aplikację będzie można ściągnąć z eShopu. Trasę możemy sobie ułożyć według własnego widzimisię, użyjemy do tego 4 bramek i znaczników toru, a gdy już je rozstawimy, to musimy odbyć jazdę próbną, aby system sobie to wszystko przeliczył i zaadaptował się do warunków panujących na „torze”. Twórcy do zabawy zalecają obszar o co najmniej 3,5 metra długości na 3 metry szerokości. Wspólnie może grać czterech graczy jednocześnie, a pozostałą część stawki uzupełnią koopalingi. Każdy z graczy musi posiadać własną konsolę i samochodzik, a dodatkowe bramki nie są potrzebne, ponieważ gra może wykorzystać tylko 4 jednocześnie.

Tryby Gry

  • Grand Prix – znany z serii tryb powraca również w pokojowym wydaniu. Na graczy czeka 8 Grand Prix podzielone między 24 tory. Oczywiście nie zabraknie przeszkadzajek, które dostaniemy, przejeżdżając przez bramki. Jeśli podniesiemy grzybka, to nasz samochodzik zacznie szybciej jechać, a jeśli trafi nas skorupa, to się na moment zatrzyma. Nie zabraknie także pozostałych power’upów, a co więcej banany, bloopery i bullet bille również będą miały swój własny efekt. Dzięki wykorzystaniu ekranu do streamowania przebiegu gry, możliwe będzie przeniesienie się w różne środowiska. Podwodnych, wulkanicznych i retro rajdów na pewno nie zabraknie, co na pewno urozmaici rozgrywkę. Zbierając monety, zmienimy wygląd naszego karta (oczywiście tylko na ekranie konsoli), a jeśli do zabawy zaprosimy najmłodszych, to w Mario Kart Live: Home Circuit jest dostępne wspomaganie, które utrzyma gokarta na odpowiedniej ścieżce.
  • Wyścig dostosowany – Ten tryb daje graczom jeszcze więcej pola do popisu. Mogą zaprojektować nie tylko fizyczny układ toru, ale także dodać zagrożenia, przedmioty i wiele więcej, aby ożywić naprawdę wyjątkowe kreacje.
  • Próba czasowa – Gracze tworzą tor, a następnie ścigają się, aby wyznaczyć jak najszybszy czas – rywalizując albo z własnym rekordem, albo przekazując kontroler innemu graczowi, aby też mógł wziąć udział w ekscytującej próbie czasowej. Ten tryb wymaga tylko jednej konsoli Nintendo Switch i jeden egzemplarz Mario Kart Live: Home Circuit.
  • Tryb lustrzany – Specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy mają ochotę na dodatkowe wyzwania, ten tryb pozwala na odtwarzanie wszystkich torów Grand Prix w lustrzanym odbiciu, przy czym skręty w prawo stają się skrętami w lewo i znane stanie się nieznanym.

Mario Kart Live: Home Circuit można kupić u kilku polskich dystrybutorów, a ceny kręcą się w okolicy 420 zł z przesyłką.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. mobor

    21 października, 2020 at 4:43 am

    420 – za jedno autko. Aby zabawa miała jakikolwiek sens musza być 2 autka, 2 konsole…i duży pokój

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

Ciekawe ile razy usłyszymy available today? :)

Nintendo Switch

Czujecie to? Bo ja to na pewno czuje!

Nintendo Switch

Nad wyraz udany powrót w przestworza

Nintendo Switch

Pokemonowa MOBA na dobre wskoczy do biblioteki Nintendo Switch już 21 lipca!