Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Róbcie miejsce w salonie na tor wyścigowy! Mario Kart Live: Home Circuit debiutuje w przyszłym tygodniu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaaranżować krzesła i meble jako elementy trasy

Mario Kart Live: Home Circuit przekształci nasz dom w tor wyścigowy już 16 października. Za sprawą zbliżającej się premiery, poznaliśmy większą ilość szczegółów dotyczących tego unikalnego połączenia rozgrywki znanej z serii Mario Kart z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Jak już wcześniej ujawniono, do sprzedaży trafią dwa zestawy, w jednym za kierownicą gokarta zasiada Mario, a w drugim Luigi. W pudełku znajdziemy jeszcze kabel do ładowania samochodziku oraz cztery bramki i dwa znaczniki trasy, które pozwolą zamienić nasz teren życia w tor wyścigowy. W zestawie nie ma kartridża z oprogramowaniem, ponieważ aplikację będzie można ściągnąć z eShopu. Trasę możemy sobie ułożyć według własnego widzimisię, użyjemy do tego 4 bramek i znaczników toru, a gdy już je rozstawimy, to musimy odbyć jazdę próbną, aby system sobie to wszystko przeliczył i zaadaptował się do warunków panujących na „torze”. Twórcy do zabawy zalecają obszar o co najmniej 3,5 metra długości na 3 metry szerokości. Wspólnie może grać czterech graczy jednocześnie, a pozostałą część stawki uzupełnią koopalingi. Każdy z graczy musi posiadać własną konsolę i samochodzik, a dodatkowe bramki nie są potrzebne, ponieważ gra może wykorzystać tylko 4 jednocześnie.

Tryby Gry

  • Grand Prix – znany z serii tryb powraca również w pokojowym wydaniu. Na graczy czeka 8 Grand Prix podzielone między 24 tory. Oczywiście nie zabraknie przeszkadzajek, które dostaniemy, przejeżdżając przez bramki. Jeśli podniesiemy grzybka, to nasz samochodzik zacznie szybciej jechać, a jeśli trafi nas skorupa, to się na moment zatrzyma. Nie zabraknie także pozostałych power’upów, a co więcej banany, bloopery i bullet bille również będą miały swój własny efekt. Dzięki wykorzystaniu ekranu do streamowania przebiegu gry, możliwe będzie przeniesienie się w różne środowiska. Podwodnych, wulkanicznych i retro rajdów na pewno nie zabraknie, co na pewno urozmaici rozgrywkę. Zbierając monety, zmienimy wygląd naszego karta (oczywiście tylko na ekranie konsoli), a jeśli do zabawy zaprosimy najmłodszych, to w Mario Kart Live: Home Circuit jest dostępne wspomaganie, które utrzyma gokarta na odpowiedniej ścieżce.
  • Wyścig dostosowany – Ten tryb daje graczom jeszcze więcej pola do popisu. Mogą zaprojektować nie tylko fizyczny układ toru, ale także dodać zagrożenia, przedmioty i wiele więcej, aby ożywić naprawdę wyjątkowe kreacje.
  • Próba czasowa – Gracze tworzą tor, a następnie ścigają się, aby wyznaczyć jak najszybszy czas – rywalizując albo z własnym rekordem, albo przekazując kontroler innemu graczowi, aby też mógł wziąć udział w ekscytującej próbie czasowej. Ten tryb wymaga tylko jednej konsoli Nintendo Switch i jeden egzemplarz Mario Kart Live: Home Circuit.
  • Tryb lustrzany – Specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy mają ochotę na dodatkowe wyzwania, ten tryb pozwala na odtwarzanie wszystkich torów Grand Prix w lustrzanym odbiciu, przy czym skręty w prawo stają się skrętami w lewo i znane stanie się nieznanym.

Mario Kart Live: Home Circuit można kupić u kilku polskich dystrybutorów, a ceny kręcą się w okolicy 420 zł z przesyłką.

2 komentarze

2 Comments

  1. mobor

    21 października, 2020 at 4:43 am

    420 – za jedno autko. Aby zabawa miała jakikolwiek sens musza być 2 autka, 2 konsole…i duży pokój

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Zobacz też

Nintendo Switch

Pokemonowa MOBA na dobre wskoczy do biblioteki Nintendo Switch już 21 lipca!

Recenzje

Super Rush to taka wydmuszka: z zewnątrz ładna, w środku pusta

Nintendo Switch

Nie PRO, nie XL, nie NEW

Nintendo Switch

Nigdy nie marzyłem, aby zostać małą dziewczynką, ale przez te kilkanaście godzin, było całkiem miło wcielić się w nastoletnią superbohaterkę.