Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Nintendo przegrało i musi zapłacić

Niefortunny dla ojców Mario finał historii, która zaczęła się w 2011 roku. Seijiro Tomita, były pracownik Sony, złożył w sądzie pozew, w którym stwierdził, że Nintendo ukradło i wykorzystało jego patent na technologię 3D bez okularów.

W 2003 roku Tomita spotkał się z przedstawicielami Nintendo, na którym to spotkaniu miał pokazać swoją technologię 3D bez okularów, którą opatentował dopiero pięć lat później, bo w 2008 roku. Kilka lat później na rynku zadebiutował 3DS, którego jedną z głównych cech było właśnie wspomniane 3D bez okularów. Były pracownik Sony, pomny swojego spotkania z korporacją w 2003 roku, oskarżył Nintendo o bezprawne użycie jego (już wtedy opatentowanej) technologii i zażądał wypłaty odszkodowania.

Główną obroną prawników Nintendo był fakt, że firma w tamtym czasie konsultowała podobne technologie z wieloma innymi producentami oraz to, że 3D użyte w konsoli różni się od patentu Tomity w wielu kluczowych aspektach.

Niestety, jak widać argumenty prawników były niewystarczające, aby przekonać sąd federalny Nowego Jorku i na Nintendo została nałożona kara ponad trzydziestu milionów dolarów.

Nintendo stać na zapłacenie grzywny ale stać ich też na prawników.
Jak myślicie, będzie apelacja?

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Działo się! Niby 10 minut to mało, a jednak panowie z Nintendo pokazali, że to wystarczająco, aby zaprezentować Breath of the Wild jeszcze raz!

Nintendo Switch

Zazwyczaj dobrze walczyć jest ogniem z ogniem, tutaj jednak ogień walczy ze skorpionami, platformami i wiatrem. I wychodzi z tego zwycięsko!

eShop

Kolejny rok i kolejna gra z Kirbym godna uwagi! Sprawdźcie, co przekonało Akiego do Kirby’s Return to Dream Land Deluxe.

Nintendo Switch

Gotowi na gorące premiery marca? W trzecim miesiącu 2023 roku pojawi się wiele ciekawych tytułów z różnych gatunków.

Nintendo Switch

Najlepszy shadow drop w historii Nintendo! Metroid Prime Remastered to symbol jakości, który trafia się raz na 15 lat!

Najnowsze posty na forum

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w marcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Indie Games Connect 2023

Data: 30 kwietnia, 2023
Godzina: 3:30 am - 9:30 am
Showcase
Event_IGC-2023_04-30-23

Konami zorganizuje wystawę niezależnych gier Indie Games Connect 2023 w Konami Creative Center Ginza w Tokio. Indie Games Connect 2023 zapewni twórcom przestrzeń do łączenia się ze sobą i użytkownikami. Sponsorzy: Platynowi Game Creators Guild Kodansha Game Creators Lab Unity Technologies Xsolla Srebrni: esports GINZA studio Mr. GAMEHIT Shueisha Game Creators Camp

The Legend of Zelda: Tears of Kingdom

Data: 12 maja, 2023
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

W tej kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild miejsce akcji przygody Linka zostało rozszerzone o niebo nad rozległymi ziemiami Hyrule. A więcej o grze roku 2023 dowiemy się pewnie wkrótce.

Summer Game Fest 2023 Showcase Event

Data: 8 czerwca, 2023
Godzina: 9:00 pm
Showcase
Event_Summer-Game-Fest-2023-Kickoff-Inits_06-08-23

Po raz pierwszy światowe premiery Summer Game Fest, pokazy rozgrywki i ogłoszenia odbędą się na żywo przed publicznością składającą się z fanów w YouTube Theatre w Hollywood Park w Inglewood w Kalifornii.

Zobacz też

Nintendo 3DS

Można się było tego spodziewać. Jak na region inspirowany Hawajami przystało, otrzymaliśmy informację, że w Pokemon Sun/Moon będziemy mogli podróżować po więcej niż jednej...

Nintendo 3DS

Dzisiejsze tematy – Retro Vansy i szorty z ośmiobitowcami, SEGA majsterkująca nad filmem Shinobi, wyniki sprzedaży gier/konsol na japońskim rynku, nowe gry w Światowej Galerii...

Nintendo 3DS

Jason Schreider, redaktor Kotaku dotarł do producentów Bravely Default, by zapytać się o możliwość lokalizacji sequelu – Bravely Second – na zachodzie. W odpowiedzi...

Nintendo 3DS

Pamiętacje IronFall, jedno z najciekawszych techdem na 3DSie? Przez ostatnie cztery miesiące deweloperzy nie próżnowali. Studio VD-Dev potwierdziło, że trailer gry bazowanej na silniku...