Xenoblade Chronicles 2 debiutuje pod koniec drugiej dziesiątki na liście sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii

6

Cykl Xenoblade jest niszówką w porównaniu z takimi seriami jak Super Mario czy The Legend of Zelda, co odzwierciedla sprzedaż najnowszej jego odsłony w Wielkiej Brytanii.

Xenoblade Chronicles 2 uplasowało się na 19 miejscu zestawienia najlepiej rozchodzących się gier na Wyspach w ubiegłym tygodniu. Warto jednak dodać, że i tak był to najlepszy debiut w historii serii: „dwójka” zaliczyła sprzedaż lepszą o 1/3 niż odsłona o podtytule i ponad dwa razy pokaźniejszą niż pierwsze Chronicles.

Wyżej niż rzeczone jRPG znalazły się Super Mario Odyssey (6 pozycja) oraz Mario Kart 8 Deluxe (8). W pierwszej czterdziestce z gier ekskluzywnych na konsole Nintendo pojawiły się jeszcze ostatnie Pokémony (Ultra Sun na miejscu 24, Ultra Moon oczko niżej), Mario + Rabbids Kingdom Battle (28), Breath of the Wild (29) oraz 1-2 Switch (31).

PODZIEL SIĘ
Elan

6 komentarzy

 1. Kojin
  Kojin (318 komentarzy) w dniu:

  I jak oceniasz oprawę w trybie handhelda? Bo widziałem że DF już się nad tym pochyliło i wyniki są… no mega słabe. Ponoć jeszcze żadna gra na NS nie osiągała tak niskiego pułapu rozdzielczości.

 2. Elan
  Elan (665 komentarzy) w dniu:

  @Kojin – w trybie handhelda długimi okresami gra wygląda niestety bardzo źle. Nie wiem dokładnie, jaka jest to rozdzielczość, ale na pewno grubo poniżej 720p. Nie mam za to porównania z innymi grami na Switcha, bo Xeno to moja pierwsza.

 3. rici747 (28 komentarzy) w dniu:

  Tak, w trybie handhelda jest bardzo dziwnie, są momenty w których rozdzielczość spada prawie jak na 3DSa. Może przesadzam ale naprawdę ma się takie odczucia w porównaniu do innych gier. Gra jednak się broni innymi elementami i przypadła i bardzo do gustu.

 4. Clavius
  Clavius (10 komentarzy) w dniu:

  Ta rozdzielczość potrafi naprawdę spadać do naprawdę niskich poziomów, szczególnie na otwartych przestrzeniach (w zamkniętych trzyma akurat wysoką rozdziałkę). Ale gra zyskuje wieloma innymi rzeczami, to takie porządne rpg z grindem.
  Sprzedaż w UK nie powala ale przynajmniej jest w jakimś top.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!