Takashi Tezuka i Shigefumi Hino ujawniają, że w Super Mario World Mario znęcał się nad Yoshim

1
[źródło: Supper Mario Broth]

Jęzor to główna broń Yoshiego, jednej z najbardziej znanych postaci z uniwersum Mario. Po raz pierwszy jako (powiedzmy) grywalny bohater zielony dinozaur pojawił się w Super Mario World na SNES-ie, w której to grze Mario używał go jako wierzchowca. W finalnej wersji gry włoski hydraulik podnosi dłoń i mówi „Go!”, a wtedy Yoshi wyciąga swój jęzor. Oryginalny zamiar był jednak inny.

W opublikowanym niedawno wywiadzie twórcy gry, Takashi Tezuka i Shigefumi Hino ujawnili, że na etapie planowania Mario… uderzał Yoshiego w głowię – wtedy zaskoczony kompan wypluwał z paszczy swój jęzor:

Wiele osób myśli, że gdy Mario ruszą swą ręką do przodu i mówi „Go”, Yoshi wypluwa swój język. Pierwotnie było jednak inaczej – mój pierwszy rysunek prezentował Mario uderzającego Yoshiego w głowę, który zaskoczony strzelał swym językiem. Co więcej, towarzyszył temu charakterystyczny dźwięk uderzenia. Ludzie mogliby jednak zacząć myśleć „co za biedny Yoshi”, dlatego zmieniliśmy dźwięk na „Go”.

Dodatkowo w tej samej rozmowie wyszło na jaw, że pierwotnie Yoshi miał być koniem, jednak nieparzystokopytne niezbyt pasowały do świata Mario.

Stare gry kryją w sobie wiele mrocznych sekretów.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!