Nintendo rozmawia z Universal o animowanym filmie Super Mario Bros.

5

Film Super Mario Bros. luźno bazował na serii przygód wąsatego hydraulika i był raczej pastiszem niż wierną adaptacją; w dodatku nie zarobił na siebie. Nie dziwne, że temat kolejnego kinowego obrazu z grubym Włochem upadł na wiele lat.

Okazuje się jednak, że Nintendo postanowiło do niego powrócić, choć tym razem w formie animowanej. Wall Street Journal donosi, że Japończycy są blisko podpisania kontraktu z Illumination Entertainment (Minionki, Sekretne życie zwierzaków domowych), które robi filmy animowane dla Universal Pictures.

Warto przypomnieć, że Nintendo prowadzi także inne interesy z Universal Studios. Chodzi mianowicie o parki rozrywki z motywem przewodnim Mariana, które zostaną otwarte w Osace, Los Angeles i na Florydzie.

PODZIEL SIĘ
Elan

5 komentarzy

  1. hater (307 komentarzy) w dniu:

    W końcu obejrzałem to arcydzieło. I było spoko, dzisiejsze kino jest często dużo bardziej żałosne, szczególnie polskie;) Zdjęcie to nie bowser, to „gumba”:D Swoją drogą to chyba jedyny znani mi film, gdzie twórcy starali się uporządkować oryginalne dzieło w logiczny twór – naprawdę! starali się – i wyszło im jeszcze gorzej;)

  2. Goral
    Goral (142 komentarzy) w dniu:

    Chyba nigdy nie wypowiedziałem takiego zdania jak – „oby tego nie skrzanili”. Serio, dziś Disney, Marvel robi oddzielne filmy o fajęczynie Spider-Man’a( i filmy o każdym mniej lub bardziej znanym bohaterem tego uniwersum) a Star Wars’y mają epizod XVIVIIV o R2-D2 w sektorze 22.006754%#$(nie zakończą tej żyły złota i będzie multum Łotrów 1-100). Ale akurat im to wychodzi i dobrze się to ogląda. Świetne filmy na pójście do kina. I… aż dziwi mnie fakt, że dziś każda kultowa marka ma swój film, serial itp. podkreślając swoją kultowość. Ale Mario jeszcze nie ma. I naprawdę niech tego nie potraktują lekko bo Mario to ikona gier number one, ikona medium, zabawy i formy sztuki jakie są gry ogólnie na świecie. Premiera pewnie połączy się z parkami rozrywki i zabawy w świecie Nintendo, które też już niedługo będą otwarte, pewnie tak to chcą ugryźć i to połączyć. Oby to porządnie wypaliło..

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!