Kolejne plotki o NX

3

W sieci co jakiś czas pojawiają się kolejne informacje na temat nadchodzącej konsoli Nintendo. Tym razem nowe informacje pojawiły się w serwisie NeoGAF, gdzie użytkownik o nazwie 10k przedstawił wszystkie informacje, które potwierdzają jego źródła. Jak zawsze przypominamy, że dopóki Nintendo nie ogłosi oficjalnej zapowiedzi nowego systemu, wszystkie te informacje powinniśmy traktować z odpowiednią dozą rezerwy.

Nasz informator uporządkował wszystkie opublikowane przez siebie informacje w kolejności od potwierdzonych przez co najmniej kilka źródeł do takich, które zebrał tylko od pojedynczych osób. Zacznijmy więc od tych najbardziej prawdopodobnych:

Nintendo NX obsługiwać będzie specjalny, wyposażony w osobny ekran kontroler. Autor tego przecieku nie jest pewien czy będzie on dostępny w zestawie z konsolą, czy też trzeba będzie dokupić go jako osobne akcesorium. Twierdzi on jednak, że będzie on wykorzystywać ulepszoną wersje przesyłu obrazu z WiiU, dzięki czemu będzie można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie gdzie dostępny będzie internet. Nie będzie to jednak osobne urządzenie, bo poza odbiorem obrazu z konsoli oferować ma jedynie podstawowy system operacyjny. Użytkownik określił go jako „coś w rodzaju Vity z Remote Play tylko o wiele większym zasięgu

– Jednym z tytułów debiutujących wraz z nową konsolą ma być Luigi’s Mansion 3. Tytuł, przygotowywany podobno przez Next Level Games, pierwotnie planowany był jeszcze pod koniec życia WiiU jednak ze względu na słabe wyniki ostatniej konsoli Nintendo Japończycy postanowili przenieść ten tytuł na NX. Poza tym na system powstaje podobno cała masa gier i to zarówno konwersji ze wszystkich konsol obecnej generacji, jak i zupełnie nowych IP przygotowywanych przez Nintendo.

– Nowa konsola Big N ma mieć moc zbliżoną do niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie Playstation 4K. Ma być to możliwe dzięki zastosowaniu nowych 14nm procesorów GPU AMD Polaris. Głównym atutem tego chipu ma być wykorzystywanie technologii Primitive Discard Accelerator. Technologia ta  pozwolić ma na zwiększenie wydajności procesora o ponad 20% we wszystkich produkcjach, w których obiekty niewidoczne na ekranie doczytywane są na bieżąco, czyli np. różnego rodzaju sandboxach. NX wspierać ma też w przyszłości API Vulkan korzystające z technologii Mantle AMD, jednak na razie wszystkie gry portowane na nową konsolę korzystają z API GNMX z PlayStation 4.

– Użytkownik donosi również że na razie niewielu producentów ma dostęp do egzemplarzy developerskich nowego systemu. Sytuacja ta ma zmienić się dopiero po oficjalnej zapowiedzi nowego systemu przez Japończyków. Dodatkowo nowa konsola Big N zadebiutować ma najpierw na Zachodzie a dopiero później trafić do Kraju Kwitnącej Wiśni.

I to w zasadzie tyle. Trzeba przyznać, że informacje te brzmią całkiem prawdopodobnie. Jednak biorąc pod uwagę, że już przeszłości podobne plotki okazywały się kompletnie zmyślone należy przyjmować je z odpowiednią dozą nieufności. Przyznam jednak, że kolejną część Luigi’s Mansion przyjąłbym z otwartymi rękoma.

PODZIEL SIĘ
Nowczek

Wielki fan nowych technologii i gier wideo. Dzieciństwo spędził na niszczeniu padów od Pegasusa i innych podróbek NES-a. Od dziecka zakochany w Nintendo i Gwiezdnych Wojnach. Wielbiciel wszelkiego rodzaju fantasy i science fiction. Tłumacz z zawodu, historyk z zamiłowania.

3 komentarze

  1. Antari
    Antari (464 komentarzy) w dniu:

    To by była dobra wiadomość ogólnie ale LM3 jeżeli chodzi o tytuł startowy? Nie wierzę. Raczej słaba decyzja. To nie jest seria, która wywoła WOW przy prezentacji. Tytułem startowym powinna być szeroko rozpoznawalna marka, Mario, Zelda, Metroid, Donkey Kong itd. Bez sensu jak dla mnie.

  2. bandi (317 komentarzy) w dniu:

    Wiadomo, że Luigi’s Mansion nie byłby jedyną grą od Nintendo na start. Pewnie wrzucą przynajmniej jeszcze dwie dosyć chodliwe swoje produkcje na sam start.

    Ja jestem za. Na start powinniśmy dostać gry ciekawe a LM 2 na 3DS był chyba najlepszą i najlepiej rozwiązaną technicznie grą na handhelda wiec jesli pokazałby moc NX to dla mnie jak najbardziej. Na MK9 itd bedzie trzeba poczekać do świąt… no chyba ze przed świętami zadebiutuje sama konsola bo jakis przeciek kiedys mowił o tym, że planują na start rzucić aż 20 mln konsol wiec jak dla mnie okres przedświąteczny byłby tu wskazany :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!