Splatoon 2

Rok:
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 21 lipca
Dystrybucja: ,

Splatoon 2 na Nintendo Switch to kontynuacja trzecioosobowej strzelanki taktycznej wydanej w 2015 roku na Nintendo Wii U. Stworzona przez firmę Nintendo produkcja przeznaczona jest głównie do rozgrywek w multiplayer, w którym możemy bawić się lokalnie oraz online.

Rozgrywka opiera się praktycznie na tych samych zasadach jak w części pierwszej. Gracze pokierują Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej farbą. Służy ona nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów zabawy. Postacie mogą się poruszać jak zwykli ludzie, biegając i skacząc, ale także w mgnieniu oka potrafią wskoczyć w zalany farbą fragment planszy, nurkując w nim. Umożliwia to szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie „amunicji”.

Druga część serii ma być dodatkowo ważnym tytułem na scenie e-sportowej. W osiągnięciu takiego stanu rzeczy ma pomóc między innymi czat głosowy. Dzięki aplikacji na smartfony będzie można komunikować się z innymi graczami i zapraszać ich do lobby. W czasie oczekiwania na mecz będzie można rozmawiać ze wszystkimi graczami znajdującymi się w pokoju, jednak po starcie gry komunikacja możliwa będzie, co oczywiste, tylko pomiędzy zawodnikami jednej drużyny.

PODZIEL SIĘ

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!