PlatinumGames chce przenieść The Wonderful 101 na Switcha

1

Pomimo sprzedażowej porażki (spowodowanej w dużej mierze komercyjną klapą Wii U), The Wonderful 101 spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony fanów Nintendo i do dziś jest ciepło wspominane przez wielu z nich. Szalona opowieść o wiodących szare życie superbohaterach, potrafiących łączyć się w gigantyczne pięści, miecze i bicze zyskała ogromną sympatię graczy. Nic więc dziwnego, że w obliczu przenoszenia kolejnych produkcji z Wii U na Switcha, wielu z nich domaga się portu The Wonderful 101.

Do grupy tej zaliczają się sami deweloperzy gry, studio PlatinumGames. W trakcie rozmowy przeprowadzonej podczas Reboot Develop 2018 twórcy wyrazili chęć przeniesienia swojej produkcji na nową konsolę Nintendo. Jak zdradził Hideki Kamiya, studio stale próbuje rozmawiać z Nintendo na temat potencjalnego portu The Wonderful 101. Zapytawszy o to, ilu z obecnych na widowni kupiłoby grę na Switcha, Kamiya spotkał się z zaskakująco entuzjastyczną reakcją tłumu.

Na temat szans na wydanie portu TW101 na Switcha wypowiedział się także Atsushi Inaba z PG w rozmowie z redakcją Eurogamera.

Oczywiście są pewne sprawy, takie jak transakcje z Nintendo, o których nie wolno im rozmawiać – mówi translator Inaby. – To, co powiedzieli wcześniej nie było żadnym wykroczeniem, jednak [na dobrą sprawę] było to tylko „powinniśmy to zrobić”. By przekonać się czy oznaczało to „tak, zrobimy to” będziemy musieli zaczekać.

W trakcie eventu nie mogło zabraknąć pytań o nową Bayonettę. – Bayonetta 2 była fantastycznym tytułem, dlatego muszą upewnić się, że „trójka” będzie jeszcze lepsza – mówi translator. – Zdają sobie sprawę z tego, że fani oczekują od nich jeszcze lepszych, bardziej szalonych i intensywnych gier akcji. Bayonetta 3 musi podnieść poprzeczkę.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!