Instant News #44

1

Instant News to cotygodniowe zestawienie kilkunastu ciekawych wiadomości, którym nie poświęciliśmy uwagi w oddzielnych newsach. Wszystko to w krótkiej i zwięzłej formie.


Nintendo Switch sprzedał się w Japonii już w ponad 2,5 milionach sztuk. Wynik budzi tym większe wrażenie, że konsoli długimi miesiącami brakowało na sklepowych półkach, choć ostatnio stan ten zaczął się zmieniać. PS4 w podobnym okresie (9 miesięcy od premiery) nie udało się osiągnąć takiego wyniku w Nipponie.

Świetnie sprzedawały się także gry na maszynki Ninny. W pierwszej dziesiątce najlepiej rozchodzących się gier w Japonii w tym roku znalazło się pięć tytułów na Switcha oraz trzy na 3DSa.


Nintendo Switch dostał niewielką łatkę 4.1.0, która (ponownie) poprawia stabilność oprogramowania konsoli oraz usprawnia odpowiedź Joy-Conów na ruchy użytkownika.


Pierwsza paczka DLC do Fire Emblem Warriors zadebiutuje w Japonii 21 grudnia, ujawniło Weekly Famitsu. Bardzo prawdopodobnym jest, iż w Europie będzie ona dostępna tego samego dnia.

W wycenionej na 1400 jenów (około 45 złotych) pierwszej fali DLC znajdą się trzy nowe grywane postacie – Azura, Niles i Oboro – trzy nowe mapy oraz pięć kostiumów. Zniszczone będą mogły być również zbroje trzynastu kolejnych bohaterów (wcześniej funkcja ta dotyczyła jedynie Rowana i Lianny).


W przyszłym tygodniu na Switchu zadebiutują następujące gry:

12 grudnia:

 • The End is Nigh, kolejna piekielnie trudna platformówka od Edmunda McMillena, twórcy Meat Boya. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER
 • Stern Pinball Arcade. No, pinball. Z różnymi ciekawymi stołami, inspirowanymi Star Trekiem, AC/DC czy Ghostbusters. Cena w eShopie: darmowa z opcjonalnymi płatnościami. TRAILER
 • Plantera, clicker, w którym zajmujemy się rozwijaniem własnego ogrodu. Cena w eShopie: 20 zł. TRAILER

14 grudnia:

 • Yooka-Laylee, switchowy port kolorowej platformówki 3D od studia Playtonic. Cena w eShopie: 160 zł. TRAILER
 • Mutant Mudds Collection, zestaw trzech gier, wśród których znajdziemy dwie platformówki i jedną pozycję tetrisopodobną. Cena w eShopie: 34,80 zł. TRAILER
 • The Last Blade, samurajska bijatyka z NEO GEO z 1997 roku. Cena w eShopie: 28 zł. TRAILER
 • Poly Bridge, czyli budujemy mosty, dla pana starosty. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER
 • Bleed, dwuwymiarowa gra akcji, w której dużo strzelamy i dużo krwawimy. Cena w eShopie: 60 zł. TRAILER

15 grudnia:

 • Unepic, dwuwymiarowe RPG, w którym przemierzamy lochy w roli zwykłego gościa wessanego do świata papierowego rolpleja. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER
 • One More Dungeon, pierwszoosobowy pikselowy roguelike. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER

16 grudnia:

 • Hiragana Pixel Party, rytmiczna gra platformowa, która nauczy Was hiragany. Cena w eShopie: 32 zł. TRAILER

Wisienką na torcie styczniowego wydania magazynu Game Informer jest Mega Man 11. Jeden z redaktorów US Gamer sięgnął do obszernego materiału na temat nowej części znanej serii Capcomu i wyciągnął z niego nieco informacji. Oto najciekawsze z nich:

 • Studio nie wiedziało, kogo obsadzić w roli dyrektora produkcji po odejściu z firmy Keijiego Inafune. Ostatecznie został nim Kazuhiro Tsuchiya
 • Dostępne będą cztery poziomy trudności. Na razie znamy nazwy dwóch: „Normal” oraz „Superhero”
 • W grze znajdzie się koło wyboru broni, które będzie dostępne pod prawą gałką
 • Ośmiu Robot Masterów będzie można pokonać w dowolnej kolejności
 • Wśród Robot Masterów nie będzie kobiety
 • Nowy styl graficzny został przetestowany na planszach z piątej i dziesiątej odsłony cyklu, które zostały odtworzone specjalnie do tego celu

W bazie danych tajwańskiej agencji zajmującej się ocenianiem gier znalazł się wpis o Scribblenauts Showdown. Gra miałaby trafić na Switcha, PS4 oraz Xboksa One, deweloperką ponownie zajęłoby się studio 5th Cell, a wydawcą zostałby Warner Bros.

Scribblenauts to seria gier łączących akcję z główkowaniem, w których gracz przywołuje przedmioty za pomocą wpisywania ich nazw na ekranie. Pierwsza część cyklu ukazała się na DSie w 2009 roku, a ostatnia, czwarta, o podtytule Unmasked: A DC Comics Adventure, zawitała na 3DS-a i Wii u roku 2013.


Ekipa odpowiedzialna za Rainway, aplikację do streamowania gier z PC, poinformowała, że rozmowy z Nintendo na temat umieszczenia programu na Switchu idą w dobrym kierunku. Nadal nie wiadomo, kiedy Rainway ma ujrzeć światło dzienne.


Romancing Saga 2 trafi na Switcha (a także PC, PS4, Vitę i Xboksa One) już 15 grudnia, zapowiedział Square Enix. Gra pojawiła się na Super Famicomie w 1993 roku i na tej platformie nie dostała wsparcia dla języka angielskiego – stało się to dopiero w przypadku wydanej rok temu wersji na smartfony.


Na Switchu pojawi się gra z Game Boya Advance’a, chodzona nawalanka Gekido Kintaro’s Revenge z 2002 roku. Jej przeniesieniem na „Przełącznika” zajmie się włoskie Naps Team, twórcy oryginału. Nie wiadomo, czy będzie to zwykły port, czy remaster.


Pomimo premiery opóźnionej o kilka miesięcy, Yooka-Laylee nie będzie kosztować na Switchu taniej niż na innych platformach, nawet pomimo braku wydania fizycznego (przynajmniej w najbliższej przyszłości). Playtonic Games podało, że eShopowa wersja gry będzie dostępna w cenie 160 złotych. W PS Store da się ją wyrwać za 79 złotych, a również i wersje pudełkowe na inne platformy można znaleźć obecnie w znacznie niższej cenie.

instant news #44

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

 1. Nie lubię tej serii Warriors. Przez to, że ściągnąłem The Legend od Zelda: Warriors to myślałem, że tak wygląda typowa gra w Zeldę i przez ponad 3 lata palcem nie tknąłem tej świetnej serii gier.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!