Kolejne wieści z obozu Dragon Quest Monsters: The Dark Prince

Tym razem kwadratowi zaprezentowali trochę informacji o systemie walki oraz o rekrutacji potworów. Poza tym ruszyły preordery.

Do premiery Dragon Quest Monsters: The Dark Prince zostały jeszcze trzy miesiące, ale już teraz wiemy całkiem sporo. Poprzednim razem mogliście przeczytać między innymi o historii i bohaterach. Dzisiaj z kolei dowiecie się więcej o systemie walki oraz o rekrutacji potworów prosto od Square Enix.

DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince to wielka przygoda, ale i niebezpieczna. Główny bohater, Psaro, został przeklęty i w rezultacie nie jest w stanie bezpośrednio skrzywdzić niczego z krwią potwora.

Na szczęście istnieje rozwiązanie: zostań pogromcą potworów. Psaro jest w stanie rekrutować szeroką gamę różnych potworów i wykorzystywać ich talenty i umiejętności do pokonywania wrogów, pokonywania rywali i wspinania się na szczyt w swoim dążeniu do zostania Mistrzem Potworów.

Ale jak wygląda walka? W tej zapowiedzi przyjrzymy się podstawom walki, niektórym sposobom rekrutacji nowych potworów, syntezie i wiele więcej!

Podstawy walki

Jako pogromca potworów zbudujesz drużynę potworów, która będzie walczyć z wrogami w miarę postępów w przygodzie.

Twoja aktywna drużyna może składać się jednocześnie z maksymalnie ośmiu członków – maksymalnie czterech w drużynie głównej i czterech kolejnych w rezerwach.

Podczas bitwy możesz wydawać precyzyjne rozkazy każdemu potworowi lub ustawić ogólną taktykę, taką jak „Nie okazuj litości” lub „Skoncentruj się na leczeniu” i pozostawić potworom decydowanie o szczegółach.

Pomimo twoich największych wysiłków, czasami wróg cofa się i sprawi, że zwycięstwo będzie wydawać się odległym marzeniem. Jeśli tak się stanie, Twoje potwory mogą wpaść w szał z czystej desperacji! Nie tylko zadają większe obrażenia, ale zyskają dodatkowe możliwości działania, pozwalając zamienić pewną porażkę w głośny triumf!

Zdobywanie nowych potworów

Istnieje wiele sposobów na powiększenie listy potworów. Na przykład możesz pozostawić to szczęściu i poczekać, aż wrogi potwór poprosi o dołączenie do ciebie po bitwie… ale są o wiele skuteczniejsze metody!
Załóżmy, że spotykasz silnie wyglądającego wroga, którego chciałbyś mieć w swojej drużynie. Możesz uderzyć go „Pokazem siły” i spróbować przekonać go, aby do ciebie dołączył. Dzięki sprytnemu wykorzystaniu przedmiotów, takich jak smakołyki na bazie mięsa i inne smakołyki, możesz zwiększyć prawdopodobieństwo, że potwór będzie chciał się do ciebie przyłączyć, a także poprawić siłę przekonywania swojego „Pokazu siły”.

Dobrze wykorzystaj swoje przedmioty, aby z rekrutować potwory, które zechcesz.

Możesz także spotkać w swojej podróży innych awanturników, którzy chcą połączyć swoje potwory z twoimi, aby stworzyć zupełnie nowe stworzenie — takie, które nawet pozwolą ci zatrzymać!

Synteza

Wszystkie te metody są dobre, ale ulubionym sposobem prawdziwego pogromcy potworów na ulepszenie swojej drużyny jest synteza, która pozwala połączyć dwa potwory, aby stworzyć nowego.

System syntezy został przebudowany w DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince i zawiera teraz kombinacje, które będą miały sens nawet dla nowicjuszy w serii. To najbardziej intuicyjny system, jaki kiedykolwiek widziała ta seria!

Na przykład połącz zębatego Wielkiego Sabrecata z ptasim Garudą, a otrzymasz potężnego Missing Lynx!

Talenty potworów

Każdy potwór posiada co najmniej jeden talent. Jest to zestaw zaklęć i zdolności, które stopniowo odblokowujesz, przypisując punkty talentów, które potwór zdobywa poprzez zdobywanie kolejnych poziomów lub w inny sposób.

Istnieją trzy szerokie kategorie talentów, a każda z nich zawiera mieszankę umiejętności, zaklęć magicznych, wzmacniaczy atrybutów i nie tylko. Kiedy syntetyzuje się dziecięcego potwora, ma on swój wrodzony talent, ale może również odziedziczyć talenty od swoich rodziców. Zrozumienie tego jest kluczem do tworzenia potężnych potworów.

W grze można zdobyć wiele talentów. Niektóre zapewniają ratujące życie zaklęcia leczące, podczas gdy inne mogą zamienić potwora w potężną elektrownię lub gąbkę zadającą obrażenia. Niektóre talenty zostały nawet nazwane na cześć bardzo znanych potworów. Na przykład:
 • Talent Focus: Cure-AllDzięki potężnym zaklęciom leczącym, takim jak Multiheal i Omniheal, a także Zing do ożywienia twoich sojuszników i Kabuff zwiększający ich obronę, talent „Cure-All” jest niezbędny dla uzdrowiciela twojej drużyny.
 • Talent Focus: The DragonlordNiszczycielskie ataki ognistym oddechem, takie jak Inferno i Hellitosis, a także wyniszczający Burning Breath i Wave of Panic, w połączeniu z zaklęciami Moreheal i Kasizzle sprawiają, że „The Dragonlord” jest przerażającym talentem godnym tej nazwy.

Cechy rodzinne

Każdy typ potwora ma swój własny, unikalny zestaw cech — ukryte zdolności, które mogą wzmocnić atrybuty lub pokrzyżować plany wroga. Nowe odblokowują się automatycznie, gdy Twoje potwory osiągną określony poziom.

Rozmiar potwora wpływa na liczbę dostępnych mu cech, a duże potwory mogą zdobyć ich więcej.
A skoro mowa o rozmiarach potworów…

Rozmiary i rangi

W DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince potwory występują w dwóch różnych rozmiarach: małe i duże.
Małe potwory zajmują jedno miejsce w składzie twojej drużyny, podczas gdy duże potwory wymagają dwóch miejsc. Oznacza to, że możesz na przykład mieć drużynę składającą się z czterech małych potworów, dwóch dużych lub dwóch małych i jednego dużego. Duże potwory nie tylko mają wyższe atrybuty niż ich małe odpowiedniki, ale mogą także działać wiele razy w ciągu rundy podczas bitwy.
Oprócz rozmiaru potworom przypisuje się jedną z dziewięciu rang: G, F, E, D, C, B, A, S lub X, od najniższej do najwyższej.
Ranga jest powiązana z typem potwora i nie można jej zmienić. Wśród potworów rangi S znajdziesz wielu znanych antagonistów z serii, ale najpotężniejsze potwory zajmują wyłącznie rangę X.

Testujesz swoje siły na arenach bitewnych dwóch światów

Gdy przygoda Psaro nabiera kształtu, dostępne stają się dwa obszary bitew, w których możesz przetestować potęgę swoich potworów: Koloseum Endor w ludzkim świecie Terrestria i Maulosseum w królestwie potworów Nadiria.
Na tych arenach każdy przeciwnik jest ekspertem w walce z potworami! Czy potrafisz pokonać ich wszystkich i zebrać armię zdolną do obalenia samego Mistrza Potworów?

Poznaj niektóre potwory

Na koniec przyjrzyjmy się niektórym potworom, które spotkasz w DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince. W grze znajdziesz ponad 500 potworów do zaprzyjaźnienia się, w tym Jaspera Unbounda i Krystalindę z DRAGON QUEST XI: Echoes of an Elusive Age.

Oczywiście pojawi się także wybór zupełnie nowych potworów, których nigdy wcześniej nie widziałeś.

Jasper Unbound
Były generał słynnego królestwa, który uległ swoim mrocznym ambicjom i przemienił się w potwora.

Krystalinda
Lodowa wiedźma, która w starożytności została magicznie zapieczętowana w zakazanej księdze.

Greater Platypunk
Puszysty potwór z rodziny bestii, powszechnie uważany za króla wśród platypunków.

GANDER
Potwór z rodziny demonów, który pojawia się przed umierającymi stworzeniami, aby być świadkami ich ostatnich chwil.

preorder

DRAGON QUEST MONSTERS: The Dark Prince ukaże się na Nintendo Switch 1 grudnia 2023 r. Oprócz edycji standardowej dostępna jest także cyfrowa edycja deluxe:

 • Pełne pobranie gry
 • The Mole Hole (zawiera kostium Gothic Vestment)
 • Coach Joe’s Dungeon Gym (zawiera kostium Cake-Maker’s Clobber)
 • Treasure Trunks (zawiera kostium Monstrous Mail)
 • Burgundy Gothic Vestment
 • Warrior’s Ring x1
 • Beastie Bites x10

Gracze, którzy zamówią lub kupią grę w przedsprzedaży, otrzymają także zestaw startowy, który zawiera:

 • Stardust Earrings x1
 • Scholar’s Specs x1
 • Bonus Ball x5

Grę możecie kupić w Nintendo eShop lub w sklepie Square Enix.

Dodaj komentarz