Co się działo na Gamescom Opening Night Live

Geoff Keighley podczas wczorajszej Gamescomowej prezentacji przedstawił 7 gier, które zmierzają na Nintendo Switch.

Wczoraj wieczorem odbyła się coroczna noc pełna pokazów gier wideo w Kolonii – czyli Gamescom. Po raz kolejny prowadził ją Geoff Keigley, który zabrał fanów w rejs przez nowe zapowiedzi. Siedem z zaprezentowanych gier pojawi się na Nintendo Switch, a poniżej przeczytacie o każdej z nich.

Mandragora

Pierwszą z prezentowanych gier była Mandragora. Jest to platformowa gra akcji 2D, która na pierwszy rzut oka przypomina Trine. Jednak nie ma z nim wiele wspólnego, ponieważ to pełnoprawny miks soulslike’a z metroidvanią. Za grą stoi Primal Game Studio, a wydaniem w przyszłym roku zajmie się Marvelous.

Ludzkość oddała władzę nad światem potworom. Lud Faelduum skrywa się za kamiennymi murami i palisadami ignorancji wzniesionymi przez jego przywódców. Radość i uciechy to luksusy, na które mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Nie taki świat ci obiecano. Wyrusz w drogę pod osłoną nocy i odbierz to, co ci się należy.

Podróżuj przez świat trawiony niszczycielskim wpływem Entropii, mierząc się ze straszliwymi potworami i bossami z piekła rodem. Na swojej drodze napotkasz wiele wrogich i przyjaznych postaci (a także takie, których intencje trudno odgadnąć) oraz podejmiesz trudne wybory moralne. Ścieżek jest wiele, a każda kusi własnymi obietnicami. Którą podążysz?
 • WYJĄTKOWE POŁĄCZENIE GRY TYPU SIDE-SCROLLER Z ELEMENTAMI GATUNKU SOULSLIKE
  Poznaj rzadkie połączenie dwuipółwymiarowej rozgrywki typu side-scroller z wymagającym systemem walki, który karze i nagradza w równie surowym, bezkompromisowym stopniu. Mierz się z bezlitosnymi wrogami i koszmarnymi bossami, takimi jak nikczemny Stróż czy wampiry z Wyspy Braer, by odmienić swój los lub paść przed ich potęgą.
 • ZANURZ SIĘ W MROCZNYM ŚWIECIE FANTASY
  Zatrać się w bogatym, klimatycznym świecie powstałym z połączenia ponadczasowej oprawy wizualnej przypominającej ręcznie malowany obraz oraz epickiej, niepokojącej muzyki Christosa Antoniou. Poznaj wszystkie poziomy na wylot dzięki systemowi eksploracji charakterystycznemu dla gatunku Metroidvania – przebijaj się przez niszczejące mury, wykorzystuj nowe zdolności takie jak uderzenie o ziemię i wspinaj się na budynki dzięki linie z hakiem.
 • ROZBUDOWANA OPOWIEŚĆ O UTRACONYM CZŁOWIECZEŃSTWIE
  Zdobądź legendarny Wiedźmi Lampion i wkrocz do nieziemskiego wymiaru Entropii poprzez wyrwy w strukturze rzeczywistości. Dokonuj druzgocących w skutkach wyborów, poznając kolejne fragmenty złowrogiej, wciągającej historii autorstwa Briana Mitsody – scenarzysty gry Vampire: The Masquerade – Bloodlines.
 • PRZEDZIERAJ SIĘ PRZEZ ZASTĘPY WROGÓW
  Opanuj jedną z wielu wyjątkowych klas, takich jak Frontowiec czy Heretyk, oraz dostosuj swoje moce i zdolności dzięki rozbudowanemu systemowi rozwoju postaci. Odnajdź rzemieślników i przyłącz ich do swojego konwoju, by odblokować nowe ulepszenia i stworzyć potężne bronie, pancerze oraz przedmioty, dzięki którym wzrośnie twoja skuteczność w walce. Kiedy sprostasz już wszystkim wyzwaniom, możesz wykorzystać swoje doświadczenie na nowych poziomach trudności dzięki opcji Nowa Gra Plus.

Little Nightmares III

Czy da się uciec z Nikąd? Ja nie wiem, ale właśnie tego spróbują Low i Alone w Little Nightmare III. Supermassive Games wspólnie z Bandai Namco wydadzą grę w przyszłym roku.

Wyrusz w nową przygodę w wyjątkowym świecie Little Nightmares.

W Little Nightmares III śledzisz losy dzieciaków o imieniu Low i Alone, które próbują uciec Znikąd.

Uwięziona w Spirali, skupisku mrożących krew w żyłach miejsc, para przyjaciół musi współpracować, aby przetrwać w niebezpiecznym, pełnym halucynacji świecie i umknąć przed jeszcze większym niebezpieczeństwem czyhającym w mroku.

Po raz pierwszy w serii możesz stawić czoła lękom z dzieciństwa razem ze znajomym w trybie kooperacyjnym online bądź w trybie dla pojedynczego gracza z towarzyszem SI.

Sonic Superstars

17 października zadebiutuje Sonic Superstars! Podczas pokazu zaprezentowano nowy zwiastun poświęcony aspektowi rozgrywki wieloosobowej.

Wyrusz na przygodę na wyspy Northstar Islands w zupełnie nowej wersji przyprawiających o zawrót głowy klasycznych platformowych przygód Sonica 2D. Graj jako Sonic, Tails, Knuckles lub Amy i opanuj nieznane dotąd szmaragdowe moce, które pozwolą ci dynamicznie się przemieszczać i atakować jak nigdy wcześniej. Przemierzaj cudowne, nieodkryte jeszcze krainy w pojedynkę lub maksymalnie z trojgiem innych graczy i zatrzymaj Dr. Eggmana, Fanga oraz tajemniczego nowego wroga, zanim przemienią zamieszkujące wyspy olbrzymie zwierzęta w badniki!
 • Klasyk w nowym wydaniu: szybka, dwuwymiarowa platformowa akcja, którą wszyscy znamy i kochamy, z nową grafiką 3D, nowymi mocami i zdolnościami, nową scenerią i nowymi sposobami gry! Nie znasz jeszcze klasycznego Sonica w takiej postaci!
 • Wciel się w swoich ulubionych bohaterów – Sonica, Tailsa, Knucklesa lub Amy – i wykorzystaj ich wyjątkowe zdolności podczas przemierzania wysp Northstar Islands. Pomóż im powstrzymać Dr. Eggmana, który połączył siły z dawnym wrogiem, Fangiem, oraz tajemniczym nowym opancerzonym przeciwnikiem.
 • Opanuj moc Szmaragdów Chaosu: klonuj się, pływaj w górę wodospadów, zmieniaj postać i nie tylko.
 • W grupie raźniej: po raz pierwszy możesz przejść całą kampanię w grze Sonic z trzema innymi graczami w lokalnym trybie współpracy dla maks. 4 graczy – z opcją dołączania i opuszczania rozgrywki w dowolnej chwili!
 • Rzucaj wyzwania graczom z całego świata: rywalizuj na miejscu lub przez internet z nawet ośmioma graczami w nowym trybie bitwy!

Sonic Frontiers

SEGA ogłosiła, że aktualizacja The Final Horizon dla Sonic Frontiers zadebiutuje 28 września. Aktualizacja wprowadzi nową zawartość fabularną, nowe wyzwania oraz możliwość grania Tailsem, Amy i Knucklesem.

Expeditions: A MudRunner Game

W przyszłym roku ponownie zanurzymy nasze 4 (lub więcej) opon w błocie, za sprawą Expeditions: A MudRunner Game. Saber Interactive wspólnie z Focus Entertainment dzięki sporemu doświadczeniu postarają się jeszcze lepiej połączyć wyzwania terenowe z innowacyjnym i zaawansowanym użytkowaniem technologicznych gadżetów.

Wyrusz na niezmiernie satysfakcjonujące ekspedycje naukowe, podczas których stawisz czoło wyzwaniom natury i odkryjesz tajemnice niezbadanych lądów. Zapuść się na rozległe pustkowia jałowych pustyń, dziewiczych lasów i najwyższych gór, skrywające ukryte skarby i zapomniane ruiny.

Prowadź misje badawcze kierując różnymi pojazdami terenowymi po zdradzieckich drogach z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i narzędzi, które pozwolą ci poradzić sobie z przeszkodami. Wybuduj bazę i zarządzaj nią, aby móc wyposażyć swoje pojazdy w niezbędne gadżety, takie jak drony i urządzenia skanujące, które pozwolą ci przetrwać w dziczy. Najmij zespół najlepszych ekspertów, aby usprawnić umiejętności terenowe, co otworzy nowe możliwości eksploracji.
 • Przeżyj nową przygodę z najbardziej zaawansowaną fizyką terenową dzięki twórcom MudRunner i SnowRunner.
 • Zaplanuj mądrze trasę podróży oblatując dronem zwiadowczym obszary terenowe, a także wykorzystaj wykrywacz metali i kamerę w dronie, aby zlokalizować skrzynie z cennym sprzętem.
 • Przemierzaj dzikie ostępy, wykorzystując zestaw najnowszych gadżetów, w które wyposażony jest twój pojazd, takich jak wyciągarki z kotwicami pozwalające wjechać na trudne zbocza, czy echosondy, którymi zbadasz głębokość wody.
 • Zarządzaj obozem rozbudowując zaplecze badawcze i zatrudniając specjalistów, co pozwoli odblokować nowe umiejętności i otworzy różne możliwości podczas wypadów ekspedycyjnych.

Mortal Kombat 1

Kiedy na scenie pojawił się Ed Boon, wszyscy wiedzieli, że przyjdzie nam zobaczyć nowy zwiastun dla Mortal Kombat 1. Tym razem zaprezentowano trzy grywalne postacie: Raidena, Sindell i Shao Khana, oraz dwa nowe Kameo: Motaro i Shujinko. A zagramy już za niespełna miesiąc!

Thank Goodness You’re Here!

Ostatnią prezentacją dotyczącą Nintendo Switch była ta, na której ujawniono Thank Goodness You’re Here! Jest to platformówka wypełniona po brzegi humorem, za którą stoją Coal Supper i Panic. Premiera w przyszłym roku.

Poznaj dziwne miasto Barnsworth w tej bezczelnej komedii slapformer!

Po przybyciu wcześniej na duże spotkanie z burmistrzem dziwacznego miasteczka w północnej Anglii podróżujący sprzedawca poświęca czas na zwiedzanie i spotykanie się z miejscowymi, którzy bardzo chcą dać mu szereg coraz dziwniejszych prac…

„Dzięki Bogu, że tu jesteś!” to komedia slapformacyjna, której akcja rozgrywa się z biegiem czasu, gdy eksploracja i wybryki graczy pozostawiają ślad w dziwnym miasteczku Barnsworth. Z każdą ukończoną dorywną pracą otwierają się nowe obszary miasta, pojawiają się coraz dziwniejsze zadania, a zegar tyka do wielkiego spotkania naszego sprzedawcy. Barwni mieszkańcy miasta ożywiają się dzięki żywym, ręcznie rysowanym animacjom, w pełni udźwiękowionym dialogom i dwuznakom od ściany do ściany.
 • Odważny, piękny projekt wizualny, który płynnie łączy winiety akcji z przewijaniem w bok i z eksploracją od góry do dołu w otwartym świecie z blokami
 • Stopniowo coraz bardziej wciągające i zagadkowe dorywcze zadania do wykonania: skosić trawę, upiec ciasto, przemierzać płaszczyznę astralną!
 • Ręcznie wykonana animacja i oryginalna historia oparta na tradycyjnym folklorze Yorkshire
 • Autentyczne regionalne dialekty gwarantują śmiech, sztukę plucia i herbatę
 • Dziwnie poruszająca oryginalna ścieżka dźwiękowa

O to by było na tyle, jeśli chodzi o Nintendo Switch. Mnie oczywiście najbardziej porwała zapowiedź Tekken 8, ale to niestety na inne platformy. Na następny większy pokaz nie będziemy czekać długo. Już w drugiej połowie września odbędzie się Tokyo Games Show 2023. Jest również duża szansa, że we wrześniu odbędzie się również kolejny Nintendo Direct!

2 komentarze

Dodaj komentarz