EA Sports FC 24 wprowadzi mnóstwo zmian ulepszających doświadczenie z grą

Kolejne tajemnice na temat EA Sports FC 24 zostają ujawnione. Teraz wiemy już znacznie więcej o tym, czego spodziewać się po UT w tym roku.

Jak pewnie już słyszeliście, w tym roku na Nintendo Switch czeka nas mała rewolucja w kwestii piłki kopanej. W końcu nie będzie to kalka zeszłorocznego software’u w nowej skórce tylko nowe wydanie na nowym silniku. W każdym razie od czasu do czasu Electronic Arts wrzuca do sieci nowe materiały, które przybliżają nam zmiany, jakie zajdą w EA Sports FC 24.

Wczoraj ukazał się film i artykuł Pitch Notes, które zaprezentowały rozwój części fragmentów największego trybu gry – Ultimate Team.

Ewolucje

Ewolucje to nowy sposób na rozwinięcie kart zawodników z naszego klubu, którzy raczej nie będą mogli liczyć na potężny rozwój w trakcie sezonu. Jeśli tylko zawodnik będzie pasował do profilu Ewolucji, np. ma niską ocenę umiejętności itp., to będziemy mogli wykonać kilka zadań, aby go rozwinąć. W trakcie sezonu będzie się pojawiało więcej zadań, co pozwoli go rozwijać jeszcze bardziej. Nie tylko jego statystyki będą się zwiększać, ale i umiejętności, takie jak PlayStyles, Gwiazdki Sztuczek lub Słabszej Nogi. A najciekawsze jest to, że nie będzie limitu, na to ilu takich piłkarzy będziemy mieć w naszym klubie! Jednak zadania będą się zaliczały tylko dla jednego, którego wsadzimy w miejsce Ewolucji. Więcej informacji dostaniemy w dedykowanym artykule na ten temat w przyszłości.

EA Sports FC 24

Kobiety w UT

W tym roku w gałę będzie też można pograć w Ultimate Team za pomocą kobiet. EA zadbało o około 1600 zawodniczek, w tym w pełni licencjonowane damskie ligi takie jak:

 • Barclays Women’s Super League (Anglia)
 • D1 Arkema (Francja)
 • Google Pixel Frauen-Bundesliga (Niemcy)
 • Liga F (Hiszpania)
 • National Women’s Soccer League (Stany Zjednoczone Ameryki)

W grze znajdzie się również część klubów, które biorą udział w Lidze Mistrzyń. Karty pań będą działały w grze w dokładnie taki sam sposób, jak będą działały karty panów. Zagracie paniami? Ja na pewno do mojego składu wrzucę Julię Grosso z Juventus Woman, o ile znajdzie się w grze.

EA Sports FC 24

Ulepszenia dla społeczności

Jak co roku EA dba trochę o graczy, wsłuchując się w ich problemy z grą przez ostatni rok. W EA FC 24 nie będzie inaczej i na podstawie doświadczeń społeczności dojdzie do następujących ulepszeń.

 • Zadania – Wygląd zadań zostanie całkowicie przebudowany, dzięki czemu będą się one prezentować o wiele przejrzyściej oraz lepiej.
 • Odbierz wszystkie – W grze nigdy nie brakowało zadań i nagród za nie, ale odbieranie każdej z nich osobno potrafiło wkurzyć. Od nowej części będzie można je odbierać znacznie szybciej!
 • Design kart – Zmienia się wygląd kart zawodników, dzięki czemu jest on czytelniejszy i zmieści się na nim więcej informacji. Niektóre karty będą nawet animowane.
 • Zmiany pozycji – w tym roku będą one całkowicie automatyczne. Nie potrzeba będzie używać kart do tego, oraz będą działać w drafcie i SBC!
 • Wyszukiwanie kart – Przy wyborze kart do SBC nie będą pojawiać się karty na wypożyczeniu. W trakcie budowy składu wyszukiwarka będzie uwzględniać drugorzędne pozycje poza głównymi. Na markecie zostaną jednak wyszukiwania tylko na głównej pozycji.
 • Ikony – Nie będzie już trzech rodzajów Ikon w paczkach, teraz będzie tylko jedna, której poziom zostanie zrównany z Bohaterami i Regularnymi zawodnikami. Ulepszone zostanie zgranie Ikon, ponieważ będą one dawać +1 do każdej ligi w naszej drużynie. Nie zabraknie również kobiecych Ikon, w tym Mii Hamm, Sonii Bompastor czy Alex Scott.
 • Zarządzanie kartami – Wypakowując jakieś elementy dekoracyjne będziemy mogli od razu je przeznaczyć do użytku. Jeśli w paczce będzie wielu niewymiennych duplikatów, od razu wszystkie wymienimy na wymienialne z naszego klubu. Możliwe będzie segregowanie graczy po typie przyspieszenia.
 • Nowe Menu – W grze w lewym górnym rogu pojawi się szybkie menu, które pozwoli szybko skakać pomiędzy wybranymi menusami.
 • Squad Battles – Połowa została skrócona z 6 minut do 4!

EA Sports FC 24

Jeśli interesują was szczegóły na temat innych takich rzeczy jak: Kariera, Rozgrywka lub Crossplay, to możecie o nich przeczytać tutaj: [click].

EA Sports FC 24 zadebiutuje na Nintendo Switch 29 września. W Nintendo eShop możecie znaleźć preorder, za który trzeba zapłacić 279,90 zł.

Dodaj komentarz