Pokemonowe plany na 2023 roku ujawnione! – Podsumowanie Pokemon Presents 27.02.2023

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pokemona, więc nie mogło się obejść bez prezentacji, w której dowiemy się o tytułach na Nintendo Switch i nie tylko.

Dzisiejszy pokaz nowości z uniwersum Pokemon rozpoczęliśmy od informacji o Mistrzostwach Świata, które po raz pierwszy odbędą się w Japonii. Od 11 do 13 sierpnia w Jokohamie naprzeciw siebie staną trenerzy pokemon z następujących gier:

  • Pokemon Scarlet & Violet
  • Pokemon Unite
  • Pokemon Trading Card Game

Pokemon World Championship Yokohama 2023

Następnie zaprezentowano Pokemon Trading Card Classic. Czyli karciankę, która ma za zadanie przywrócić zasady z samego początku poke-zabawy. Zestaw nie będzie legalny na turniejach, w jego skład wejdą trzy talie. Każda z nich będzie skupiać się na jednej z finalnych ewolucji starterów z pierwszej generacji. Więcej informacji poznamy podczas wcześniej wspominanych Mistrzostw Świata.

Na scenę wchodzi Netflix i po marketingowej papce, zapowiedzieli nową animację z zupełnie nową historią, wykonaną w technice stop-motion przez Dwarf StudioPokemon Concierge. Pierwszy teaser znajdziecie poniżej, akcja dzieje się w Pokemon Resort, a jednym z bohaterów jest Psyduck.

Pora na główne danie! GRY!

Pokemon Unite

W swoim drugim roku życia Pokemon Unite na całym świecie zostało ściągnięte już ponad 100 milionów razy. Niedawno do sieci trafiła grafika zapowiadający nowego Pokemon i teraz już wiemy, że będzie to Zacian, czyli legenda z Pokemon Sword. Przy okazji w grze odbędzie się nowe wydarzenie — Adeventure in Zacian’s Weald, gdzie będziemy mogli zdobywać nagrody. Jeśli jesteście fanem trybu Boss Rush, to ten również powraca. Na sam koniec przypomniano o zbliżających się Mistrzostwach Azji.

Pokemon Cafe Remix

Do zabawy w wyczilowanym Pokemon Cafe Remix, już wkrótce pojawią się nowi goście. Będą to pokemony z regionu Paldei! Oprócz tych unikalnych stworków do menu trafią również nowe regionalne dania. Każdy, kto się zaloguje do gry do 17 marca, dostanie kostium szefa kuchni dla Greninjy. Do gry tymczasowo powrócą również dostawy od pięciogwiazdkowych szefów kuchni.

Pokemon Masters EX

Ta mobilna gra jest już ponad trzy i pół roku na rynku! W związku z tym do gry trafi nowa aktualizacja, w której skład wejdą bohaterowie z regionu Galar, czyli ci, których poznaliśmy w Pokemon Sword & Shield. Poza nowymi rywalami w grze, za codzienne logowania będziemy mogli dostać darmowe prezenty.

Pokemon Sleep

To istnieje! Teaser nie ukazał żadnej rozgrywki, tylko mogliśmy pooglądać ludzi z całego świata, którzy śpią w łóżku z pokemonami. Pokemon Sleep trafi w tym roku na smartfony oparte na iOS lub Androidzie. W tej grze naszym celem będzie się porządnie wyspać, ponieważ mamy oczekiwać tego, co się stanie, jak się obudzimy. Akcja dzieje się na małej wyspie, zamieszkanej przez Snorlaxa i profesora Norli. Jeśli zostawimy nasz smartfon koło nas w trakcie snu, to będzie on zbierał dane o naszym śnie. Im lepszy sen, tym lepsze nasze wyniki w grze!

Pokemon Go Plus+

Pokemon Go Plus+ to nowy sprzęt, który wykorzystamy do gry w Pokemon Go i Pokemon Sleep. Wystarczy, że przed snem wciśniemy przycisk, aby ten zaczął zbierać dane o naszym śnie, aż do momentu, gdy się przebudzimy i wciśniemy go ponownie. Ze wbudowanego głośnika będzie do nas krzyczał i śpiewał Pikachu. Jeśli weźmiemy go w drogę, to w Pokemon Go, będzie za nas zbierał przedmioty ze stacji oraz łapał pokemony, bez naszej ingerencji. Zlinkowanie Pokemon Go Plus+ z kontem Pokemon Go, pozwoli nam zdobyć Snorlaxa w czapce śpiocha!

Pokemon Scarlet & Violet

W rajdach pojawią się skrystalizowane Legendy: Suicune Paradox — Walking Wake w Pokemon Scarlet oraz Iron Leaves — Virizion Paradox w Pokemon Violet. Dostępne one będą jeszcze dzisiaj! Wkrótce obie gry będziemy mogli połączyć z Pokemon Go. Dzięki temu zebrane pocztówki w Pokemon Go, wyślemy do gry na Nintendo Switch, a tam zmieni się wygląd wzoru na skrzydłach Viviliona. Wsparcie dla Pokemon Home jest również w drodze i wygląda na to, że zostanie wprowadzone w pierwszej połowie obecnego roku.

Głównym daniem tego pokazu okazało się rozszerzenie dla Pokemon Scarlet i Violet. DLC nazywa się The Hidden Treasure of Area Zero i już niedługo trafi do Nintendo eShop. Całość została podzielona na dwie części. Pierwsza nazywa się The Teal Mask i zostanie wydana na jesień. W jej trakcie udamy się na wspólną szkolną wycieczkę do regionu Kitakami. To tam po raz pierwszy spotkamy takie pokemony jak: Okidogi, Munkidori i Fezandipiti, które uznane są za stworzenia, które uratowały ten region w przeszłości. Druga część DLC to The Indigo Disk i ta zadebiutuje w zimie 2023. O niej wiemy tylko tyle, że tym razem zostaniemy studentem, który trafi na wymianę do akademii Blueberry. Oczywiście do gry trafią nowe Pokemony z poprzednich gier oraz dwie nowe legendy Ogerpon i Terrapagos. Jeśli kupicie preorder, to od razu dostaniecie nowe ciuszki dostępne w grze. Otrzymacie również Hisuian Zoroarka znającego ruch Happy Hour, którego nie może się nauczyć normalnie, oraz ruchy Tera Blast, Bitter Malice i Nasty Plot.​ Posiada on również Charismatic Mark, a jego typ Tera to Dark.

2 komentarze

  1. Bardzo biedny ten direct biorąc pod uwagę, że to trzydziesta rocznica serii Pokemon. W Pokemon SV nie grałem więc DLC mnie nie interesuje a na mobilki nie mam czasu 🙁
    Pozostaje chyba czekać na przyszły rok i mieć nadzieję, że wtedy pojawi się coś fajnego i dopracowanego.

Dodaj komentarz