Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

Następna część YS ukaże się w ciągu roku w Japonii!

Adol Christin już w przyszłym roku powróci ze swoją nową przygodą, ale na ten moment tylko w Japonii, więc uzbrójcie się w cierpliwość.

Niedawno swoimi wynikami finansowymi podzielił się Falcom, twórca wielu popularnych serii gier RPG, w tym Ys. Jak się w tym sprawozdaniu okazało, do 30 września 2023 roku na rynku ma się pojawić kolejna część przygód Adola Christina. Platformami docelowymi będą obie konsole od Sony oraz Nintendo Switch!

Pierwsze informacje o Ys X dostaliśmy już w czerwcu tego roku. Zdradzono wtedy następujące informacje:

 • To będzie dziesiąta (numerowana) pozycja w sadze Ys.
 • Chociaż gra zachowa płynną i ekscytującą rozgrywkę, z której seria jest znana, to inne obszary są ponownie eksplorowane. I choć nie do końca przypomina to Soulslike, wyzwaniem jest sprawdzenie, czy możliwe jest wdrożenie stabilnej walki jeden na jednego, w której gracz może obserwować ruchy wroga.
 • Adol jest mniej więcej w wieku znanym z Ys I i II.
 • Akcja może być osadzona poza Imperium Romun.
 • Zmiana atrybutów broni poprzez zamianę członków drużyny ulegnie znacznej modernizacji.
 • „Chociaż w tej chwili nie możemy powiedzieć, na jakie platformy ukaże się gra (to już się nie liczy), to chcemy, aby cieszyła się nią szeroka gama graczy, a uczynienie Adola młodszym ma pomóc w tym celu”.
 • Kondo, chce zagrać w wydane wcześniej tytuły Ys na nowoczesnych platformach.
 • Zapewnienie nowych elementów rozgrywki ma kluczowe znaczenie.
 • Niezależnie od tego, czy będą to scenariusze, akcje, czy systemy, gra będzie zawierać coś nowego.

Niestety ten termin nie oznacza premiery na Zachodzie i tej raczej powinniśmy się spodziewać dopiero w 2024 lub nawet 2025 roku. Na szczęście oznacza to, że macie więcej czasu do nadrobienia wcześniejszych części gier. Szczególnie polecam wam ósmą część, która jest jednym z najlepszych action-RPG dostępnym na Nintendo Switch.

Kliknij, aby dodać komentarz

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Dołącz do nas!

Gorące wpisy

Nintendo Switch

Czerwiec już za rogiem, a jeśli nie wsiąknęliście w przygodę Linka, to może znajdziecie coś innego dla siebie, a będzie z czego wybierać.

Nintendo Switch

Spojrzenie okiem nie-fana serii Zelda. Czy noob odnajdzie się w tej okrzykniętej jedną z najlepszych gier wszechczasów?

Nintendo Switch

Ostatnie wakacje Ryzy już za mną. Ja już wiem, jak wygląda zwieńczenie tej trylogii a wy, jeśli nie graliście, to możecie o tym przeczytać.

Recenzje

Mezoamerykańska przygoda dla początkujących fanów platformówek akcji

Po godzinach

O Zeldzie i tylko o Zeldzie!

Po godzinach

Czyli początki Elanczewskiego z serią The Legend of Zelda

 1. Wspaniałe Żyćko kusi, zwłaszcza patrząc na cenę wersji cyfrowej... no i w pudełku też będzie nieco tańsze niż typowa premiera…

 2. Zainteresowałby mnie tylko Etrian Odyssey 3 z tej kolekcji etrianowej (jedyna część której nie przeszedłem) ale nie teraz. Kupię jak…

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2023? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Super Mega Baseball 4

Data: 2 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Chwyć rękawicę i kij – pora wyjść na boisko z najlepszymi zawodnikami w historii, ponieważ Legendy pojawiły się w Super Mega Baseball 4. Do uwielbianego składu Super Mega League All-Stars dołączy ponad 200 byłych zawodowych graczy, takich jak Vladimir Guerrero, Johnny Damon, Ozzie Smith i Jason Giambi. Uderzaj, rzucaj i rób wślizgi do bazy, korzystając […]

Loop8: Summer of Gods

Data: 5 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Wkrocz w życie Nini, świeżo upieczonej nastolatki, która przybywa do uroczego japońskiego miasteczka Ashihara w sierpniu 1983 roku. Poznaj miasto, zaprzyjaźnij się z jego mieszkańcami i zmierz się z Kegai w turowych bitwach, których wynik zależy od relacji, jakie zbudowałeś i decyzji, które podjąłeś. Użyj specjalnego połączenia Niniego z bogami, aby zresetować świat, a każda […]

Nocturnal

Data: 7 czerwca, 2023
All-day event
Premiera

Po trudnej podróży przez wzburzone morze Ardeshir, żołnierz Niegasnącego Płomienia, wrócił na ojczystą wyspę, Nahran. Spowija ją dziwna Mgła, a jedynym sposobem, by się przez nią przebić, jest użycie ognia. Jednak Mgła skrywa też wspaniałe miejsca i daje potężne moce tym, którzy zbadają jej tajemnice.​

Zobacz też

Japonia

Kolejna przygoda Adola zapowiada się coraz lepiej, a pierwsi szczęśliwcy mieszkający w Japonii (lub importujący) zagrają pod koniec września.

Nintendo Switch

Kultowa seria JRPG zmierza powoli na Nintendo Switch. Już teraz możecie poznać bohaterów, których losami pokierujecie we wrześniu.

Nintendo Switch

Jak wypada 9 przygoda Adola Christina na Nintendo Switch?

Szort

Clouded Leopard Entertainment Inc. z przyjemnością ogłasza wydanie latem 2021 roku, jednocześnie w Japonii i Azji, hitowej serii RPG firmy Nihon Falcom Ltd., The...