Pokémon Presents. Co ciekawego pokazano?

Spora dawka nowych pokégier

Dzisiaj miała miejsce prezentacja Pokémon Presents, która odbyła się na YouTubie. Trwała ona 10 minut i pokazano kilka nowych tytułów w świecie Kieszonkowych Stworków.

Pokémon Smile

Smile jest aplikacją mobilną, która w formie gry ma zachęcać nasze pociechy do regularnego i dokładnego szczotkowania zębów. Apka jest już dostępna do pobrania  za darmo na urządzenia mobilne.

New Pokémon Snap

Wszyscy oczekiwali tego tytułu na Wii U. Gamepad wydawał się idealny do tego, żeby celować w nim ekran i robić zdjęcia Pokémonom. Jednak tak się nie stało. Jest sporym zaskoczeniem, że wrócono do tego pomysłu z myślą o Nintendo Switch. Gra znajduje się jeszcze w fazie produkcyjnej, więc finalnie może różnić się od tego, co zobaczyliśmy na pokazie. Nie podano też żadnych informacji o terminie wydania tej pozycji.

Pokémon Café Mix

W Pokémon Café Mix wcielimy się w właściciela kawiarni, którego celem będzie uzbieranie jak najwięcej stworków, żeby biznes dobrze prosperował. Potrawy i napoje będzie się przygotowywać w grze logicznej, która przypomina trochę Pokémon Shuffle. Gra trafi na Nintendo Switch oraz smartfony wkrótce. Obecnie można zrobić preload tytułu. Café Mix ma być darmowy z mikrotransakcjami.

 

To tyle z nowych gier. W dalszej części pokazu skupiono się na Pokémon GO oraz dodatkach do Sword/Shield. Pierwsze DLC, Isle of Armor, jest już dostępne do ogrania. Z tej okazji odbędzie się specjalny Max Raid Battle z udziałem Zeraora, który potrwa tydzień. Jeżeli 1 mln graczy uda się go pokonać, wtedy każdy otrzyma wersję shiny tego stworka.

Do Pokémon GO mają trafić Mega Ewolucje. Jednak nie podano żadnych szczegółów na ten temat. Z okazji premiery dodatku do Sword/Shield, w GO można nabyć specjalne stroje Dojo Outfit oraz od godziny 15:00 na dziko występuje Galarian Farfetch’d.

Za tydzień, czyli 24 czerwca o 15 ma się odbyć kolejna prezentacja Pokémon Presents, która ma się skupić na kolejnym projekcie The Pokémon Company. Czyżby zapowiedź remake’u czwartej generacji?

Poniżej możecie zapoznać się z całą prezentacją.

# Pokémon Presents

10 komentarzy

  1. Całe szczęście, że robi to Namco a nie ci partacze z GF, zauroczeni w epoce sprzed 15 lat. Snap wygląda fajnie choć mnie rzuciło się w oczy znikające kawałkami jabłko w ustach Pikacza. Mamy 2020 i takie rzeczy już wyglądają kuriozalnie. Ale mimo to widać spory przeskok między S/S a Snapem. Myślę, że wiele osób oczekiwało właśnie takiego silnika, gdy zapowiadali nową generację. Na pewno trzeba będzie kupić. Fajnie, że w końcu coś nowego.
    Enigmatyczna zapowiedź kolejnego newsa za tydzień. Czyżby kolejny remake?

  2. Nie jestem wielkim fanem Pokow, ale Snap mnie zainteresowal, wyglada lepiej niz Swird / Shield, choc wielki wyczyn to nie jest, za tydzien wg plotek ma zostac ogloszona kolejna gra typu Let’s Go, za prezesem Pokemon Company wszystkie Pokemony byly z regionu Johto, ogolnie Nintendo cedzi te newsy, ale to minimum dla podtrzymania zainteresowania zapewnia.

Dodaj komentarz