Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo Switch

EA oraz Capcom nie spieszą się z produkcją gier na Switcha

Obie firmy wolą poczekać

Switch jest z nami dopiero niecały rok, ale jego wyniki sprzedaży śmiało można uznać za wielki sukces. Popyt jest tak duży, że Ninny nie nadąża z produkcją i w niektórych krajach kupić konsolę Japończyków jest bardzo ciężko. Dodatkowo duże korporacje, jak Ubisoft, Bethesda i nawet Rockstar, chętnie dostarczają swoje produkcje na Switcha.

Nie wszyscy równie entuzjastycznie podchodzą do nowego sprzętu Nintendo. Blake Jorgensen, szef finansowy EA, w wywiadzie dla Wall Street Journal wypowiedział takie słowa:

EA czeka, aż hybryda Big N będzie przynajmniej rok na rynku, żeby podjąć decyzję, czy wydać kolejną grę po FIFIE 18. Jest za wcześnie, aby ocenić sukces gry na tym urządzeniu i chcę „w pełni zrozumieć, na czym polega popyt”.

Electronics Arts dość sceptycznie podchodzi do konsoli Nintendo. Prawdopodobnie wynika to z nowego kierunku obranego przez firmę w tej generacji, gry jako usługi – jeden tytuł jest cały czas rozwijany, przy okazji wyciągając kolejne pieniądze z kieszeni graczy. A to na Switchu może być trudne do wykonania ze względów technicznych, jak przykładowo za mała pamięć wewnętrzna i słaba infrastruktura sieciowa. Elektronicy kiedyś mieli bardziej zróżnicowane portfolio, więc wtedy nie byłoby takich dylematów.

Z aktualnie dostępnych informacji wyczytać można, że „osiemnastka” na Switcha zgarnęła tylko 2-3% udziałów w ogólnej sprzedaży gry w Wielkiej Brytanii. Wynik jest mizerny, ale czy jak na pierwszą grę EA na ten sprzęt nie jest to rezultat akceptowalny? Trzeba mieć na uwadze to, że gra została zrobiona na starym silniku i została pozbawiona pewnych funkcjonalności obecnych w wersjach na inne platformy.

Podobną postawę przyjął również Capcom. Japoński wydawca dostarczył kilka portów swoich starych gier z serii Resident Evil, Street Fighter oraz Monster Hunter. Rzeczniczka firmy powiedziała, że jest to normalna procedura dla studiów third-party, ponieważ nie ma wystarczająco dużo czasu na tworzenie nowych gier na konsolę w ciągu roku od jej uruchomienia. Warto jednak przypomnieć sytuację z 3DSem, na którym szybko wylądował nowy tytuł od Capcomu w postaci RE: Revelations. Czyżby był to tylko wypadek przy pracy? Niemniej jednak warto czekać na wsparcie Japończyków w postaci nowych gier. Może znów dostarczą tytuł na miarę Okami albo Resident Evil 4? Być może wkrótce się przekonamy.

EA

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Kojin

  4 listopada, 2017 at 10:10 pm

  Wsparcie EA mnie lata koło lewego poślada i jak o mnie chodzi to mogą w ogóle nie wspierać pstryka. Bardziej natomiast zależy mi na wsparciu ze strony żółto-niebieskich bo w portfolio tej firmy znajduje się kilka cennych dla mnie marek i nie ukrywam że chętnie widziałbym na Switchu nowe odsłony Residenta, Monster Huntera czy np jakiegoś bardziej nowożytnego Street Fightera.

 2. bandi

  4 listopada, 2017 at 11:30 pm

  Zarówno EA jak i Capcom udowodniły mi, że chodzi im tylko o kase bo taka np Bayonetta właśnie dzi ęki temu, że studio zostało wyrzucone na bruk. Niech sie obejda smakiem a Nintendo niech zbija kokosy wydajac co chwile swoje gry 😀

 3. rez007

  5 listopada, 2017 at 12:09 pm

  Fuck EA i jej zasraną fifkę będą czekać, jak dla mnie to nawet do końca świata niech sobie czekają.

 4. LLams

  6 listopada, 2017 at 9:04 am

  U mnie wrażenia podobne. Nikt nie zmusza do wydawania półproduktów jak FIFA18. Nie chce Ci się przyłożyć, ale chciałbyś mieć pełny portfel? Na konsolach Nintendo ten numer nie przechodzi. Tutaj liczą się porządne produkcje!

Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz Login

Zostaw komentarz

Join Us!

Gorące wpisy

Sticky Post

Dla wszystkich spragnionych piłkarskich zmagań (tych niespragnionych też), mamy konkurs, gdzie za odpowiedzi na dwa pytania można wygrać koszulki, szaliki i plakaty!

Nintendo Switch

Teenage Mutant Ninja Turtles! Cowabunga! Żółwie Ninja wróciły naładowane mocą po same skorupy, niestety na niezbyt długo.

Nintendo Switch

Mario Strikers: Battle League Football to przyjemny powrót na małe boiska, piękne trybuny i pustą zawartość.

Nintendo Switch

Zanim przyjdzie nam zabrać się za głównie danie, Eiyuden Chronicles: Rising postara się przedstawić to i owo w uniwersum.

Nintendo Switch

Może szybka partyjka w karty?

Nintendo Switch

Wonder Boy, what is the secret of your power?

Najnowsze posty na forum

Recent Topics

Ankieta

Co padnie Waszym łupem w czerwcu 2022? (można zaznaczyć kilka opcji)

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Nadchodzące wydarzenia

Squish

Data: 28 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Upiorna, gąbczasta i szybka gra towarzyska, w której ty i maksymalnie trzech lepkich przyjaciół bawicie się w podziemnej krypcie, spadając na siebie. Musisz pchać bloki, robić uniki i skakać, aby przetrwać szaleństwo i zgnieść przeciwników. Ostatnia pozycja Skelegoo zabiera wszystko!

Monster Hunter Rise: Sunbreak

Data: 30 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Dzięki temu ogromnemu rozszerzeniu świat Monster Hunter Rise staje się jeszcze większy i ciekawszy. Wprowadza ono nowe potwory, lokalizacje i nie tylko! W trakcie wydarzeń rozgrywających się w Monster Hunter Rise okrzyknięto Cię „Nieulękłym Płomieniem Kamury”. Teraz musisz wyruszyć w rejs, by odkryć źródło potwornego zamorskiego zagrożenia, które zawisło nad królestwem! Docierając do Posterunku Elgado, […]

Neon White

Data: 30 czerwca, 2022
Godzina: 12:00 am - 12:00 am
Premiera

Neon White to ukazywana z perspektywy pierwszej osoby, błyskawiczna gra akcji o zabijaniu demonów w Niebiosach. Grasz jako White – zabójca wyrwany z otchłani Piekła, który otrzymał możliwość pozostania w Niebiosach. Zabójcy, z którymi rywalizujesz, wydają się znajomi… Czyżby zdarzyło Ci się spotkać ich wcześniej? W grze gracz będzie gromadził Karty Duszy i wymieniał je […]

Zobacz też

Nintendo Switch

Nowy zwiastun przyniósł nowe potwory, w tym ulubieńca fanów — Stefana. Zobaczyliśmy nowy system followersów oraz nowego pada.

Nintendo Switch

Capcom zabiera nas na przechadzkę po pierwszym nowym regionie — Cytadeli i pokazuje starcie z ognisto-wodnym Garangolmem.

Nintendo Switch

Kwadraty i trójkąty

Nintendo Switch

Wszystkożerny, różowy, kulek powrócił z nową przygodą.