Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

Nintendo of Europe potwierdza datę wydania Monster Hunter Stories

3DS nie chce się poddać i 2017 wydaje się być mocno obładowany premierami. Jedną z nich jest spin-off serii Monster Hunter zatytułowany Monster Hunter Stories.

Nintendo of Europe w komunikacie prasowym właśnie potwierdziło datę wydania gry w Europie. Gra ukaże się na naszym kontynencie już 8 września. Co ciekawe amerykańska data premiery wciąż jest nieznana. Nintendo wydaje się ostatnio rozpieszczać europejskich graczy.

Monster Hunter Stories to turowa gra RPG, którą z grami głównego nurtu łączy uniwersum, unikalne potwory i mechanika. Gracze wcielają się w rolę zindywidualizowanego łowcy, który w toku rozwijania fabuły wykrada jaja potworów z ich gniazd i udomawia napotkane po drodze bestie, celem ich późniejszego wykorzystania w walkach drużynowych. Grę charakteryzuje też piękna, bajecznie kolorowa oprawa graficzna. Tytuł otrzymał w Japonii także masę DLC i kolaboracji.

22 komentarze

22 Komentarzy

  1. NoSignal

    25 czerwca, 2017 at 7:58 am

    Pogramw to na 2ds xl? tym co premiera niedługo?
    Miałem 3ds ale postanowiłem go sprzedać jakiś czas temu, teraz chętnie bym przesiadł się na 2ds, głównie ze względu na tę grę, tylko czy to będzie możliwe?
    Wszędzie napisane tylko 3DS

  2. Dante22

    25 czerwca, 2017 at 8:26 am

    Na każdym pudełku jest mały dopisek, że kompatybilne z 2dsem, więc pograsz 😛

  3. natiss

    25 czerwca, 2017 at 8:35 pm

    Ech, szkoda, że turowa… Akurat w przypadku tej pozycji liczyłam na 'normalny’ system walki, podobnie jak w głównej serii MH. Turówek jest moim zdaniem zdecydowanie za dużo na 3ds-ie, trochę brakuje mi właśnie walk 'na żywo’. Wiem, że to poniekąd wynika ze specyfiki jrpg’ów, no ale mimo wszystko nie przepadam aż tak bardzo za tego typu mechaniką.
    Ale mimo to gra prezentuje się bardzo sympatycznie. 🙂

  4. Antari

    25 czerwca, 2017 at 10:04 pm

    Jeżeli to by był „normalny system walki”, to na czym miałby polegać charakter tego spin-offa? Na zmianie oprawy na bardziej bajkową? O to właśnie chodzi, że tytuł zbacza z głównego nurtu i uderza w turowe jRPG. Dla mnie pozycja obowiązkowa, świetna odskocznia od zwykłych MH. Z tego co widziałem to naprawdę konkretnie przemyślany system, choć wiadomo, najwięcej z niego wyciągną fani głównej serii.

  5. Kojin

    26 czerwca, 2017 at 6:49 am

    Świetne info. Prawdę mówiąc już się zaczynałem bać że gra nigdy nie wyjdzie poza Japonię, co zresztą patrząc na dotychczasowe losy serii nie było by czymś szczególnie dziwnym. Anyłej, czekam a do pełni szczęścia poproszę jeszcze o wydanie MHXX na zachodzie i to najchętniej w wersji na NS.

  6. Antari

    26 czerwca, 2017 at 10:12 am

    Jest naprawdę spora szansa, że XX też będzie. Zazwyczaj wydają wersje Ultimate u nas, a skoro wydali nawet wersję podstawową (Generations) plus Nintendo potwierdziło MOCNE wsparcie platformy 3DS przez cały 2017 i 2018, myślę, że będzie na bank. Tyle, że obecnie skupiają się na premierze XX na Switch w KKW. Podejrzewam ogłoszenie w okolicach sierpnia/września i premiera Generations Ultimate w okolicach Q1 2018.

  7. hater

    26 czerwca, 2017 at 5:18 pm

    O łał, to mnie totalnie zaskoczyliście, nie wiedziałem, że to ma być turówka;) W KOŃCU coś innego w monhunach. Chętnie bym ogarnął.
    BTW jak się klika pod newsem będąc niezalogowanym na „zaloguj się” (na samym dole) to przerzuca na jakąś dziwną stronę my3ds.pl, która nie istnieje…

  8. hater

    26 czerwca, 2017 at 5:20 pm

    Monster Hunter: Pokemon Edition:P

  9. Shushuda

    27 czerwca, 2017 at 4:10 pm

    Super! Preorder pójdzie, modliłam się o wydanie w Europie odkąd zapowiedzieli japońską wersję. 😀
    Swoją drogą, jak to jest z grami, do których wydają tematyczne amiibo? Wychodzą jakieś limitowane wersje bundle’owe od razu z figurką, czy trzeba osobno kupować? (te amiibo w ogóle u nas wyjdą?)

  10. Elanczewski

    27 czerwca, 2017 at 7:51 pm

    Prawie zawsze są edycje z amiibo, nawet jak jest ich dużo (tutaj już chyba z sześć). Pewnie wybiorą którąś, bo raczej wszystkie się w limitce nie znajdą.

  11. Shushuda

    28 czerwca, 2017 at 9:35 am

    O, super, byłoby świetnie. To zapewne wstawią protaga do bundle’a, tak typowo.