Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Różności

Capcom rejestruje znak towarowy Monster Hunter: World

[Update] To nowa odsłona serii na PS4, XONE i PC

[Update]

Podczas konferencji Sony na E3 ujawniono, że Monster Hunter: World to nowa odsłona serii, która ominie konsole Nintendo. Gra trafi na PS4, XONE i pecety, zaoferuje otwarty świat i cykl dobowy. Nie wiadomo, że czy jest to reboot serii, czy raczej spin-off, którego wydanie nie przekreśla powstawania pełnoprawnej piątej odsłony serii.


W tym roku Japonia dostanie Monster Hunter XX w wersji na Switcha, a Zachód otrzyma RPG-owego spin-offa pod tytułem Monster Hunter Stories, ale… może będzie coś jeszcze?

Użytkownik forum NeoGAF o nicku Mellahan zauważył bowiem, że Capcom zarejestrował w USA znak towarowy Monster Hunter: World. Na razie nie wiadomo, co on oznacza (poza tym, że odnosi się do gier video i pochodnych), ale w internecie, jak zawsze w takiej sytuacji, zaroiło się od przypuszczeń. Może to tytuł Monster Hunter XX na Zachodzie? Może zapowiedź lokalizacji Monster Hunter Frontier? A może aplikacja na smartfony? E3 zaczyna się już dziś, więc możliwe, że bardzo szybko poznamy więcej szczegółów.

24 komentarze

24 Komentarzy

  1. hemsworth

    10 czerwca, 2017 at 4:22 pm

    Nazwa sugeruje,że może to być gra z otwartym światem.Wyobrażacie to sobie?Monster Hunter jako sandbox?

  2. Dante22

    10 czerwca, 2017 at 4:51 pm

    Monster Hunter: World może być zachodnią nazwą dla monster hunter xx a wyraz „World” może oznaczać połączenie graczy z 2 różnych platform(3dsa i switcha) i w sumie liczę, że to to ;p

  3. hellsplat

    10 czerwca, 2017 at 6:31 pm

    To ja może z zupełnie mało prawdopodobnej strony. Może Action MMO z mega otwartym światem. Dodatkowo ekskluzywna pozycja na PCty?

    A tak bardziej realnie to coś czuje, że może to mieć związek z aplikacją mobilną, nie wiem czemu.

  4. Kojin

    10 czerwca, 2017 at 10:14 pm

    Tak dla ścisłości to Japonia już dostała XX, tyle że narazie tylko w wersji 3DS.

  5. mrvalgard

    11 czerwca, 2017 at 12:29 am

    fajnie jakby wydali pod tą nazwą MH online 😀 world pasuje do mmo

  6. mapokl

    11 czerwca, 2017 at 9:01 am

    Wątpię w otwarty świat czy MMO Monster Huntera, bo tworzenie tego zajmuje lata, a nic wcześniej nie wyciekło. Na 3ds-y takiej gry nie stworzysz, wątpię też by mieli na tyle wcześnie dostęp do Switcha, czy jego wczesnej wersji bo to jednak firma zewnętrzna.

    Natomiast czy zdecydowali się wreszcie wydać Frontiera czy też to po prostu nazwa MHXX, albo coś jeszcze innego to czysta loteria.

  7. mrvalgard

    11 czerwca, 2017 at 10:53 am

    :O MMO MH już jest ale nie chcą go wydać za zachodzi 😉 dlatego o tym pisałem

  8. Olson

    13 czerwca, 2017 at 2:37 am

    A jednak, plotki się potwierdziły. Monster Hunter World to mon Hun na ps4. Ale przyznać trzeba, że ładnie się prezentuje.

  9. Dante22

    13 czerwca, 2017 at 3:21 am

    I przy okazji na PC i Xboxa 😛

  10. hellsplat

    13 czerwca, 2017 at 7:13 pm

    No wlasnie. Nikt chyba sie nie spodziewał, że nowy MH pojawi się na wszystkich aktualnych platformach prócz tych od Nintendo :D. Oczywiście rozumiem, ograniczenia technologiczne i fakt, że Nintendo ma swoje MH i na 3dsa i na Switcha i to nie jedne (mowa o 3dsie). Jednak trzeba powiedzieć, że jak usłyszałem, że zapowiedzieli to było „WOW”, jednak jak zobaczyłem na jakie platformy to już troche smutno się człowiekowi zrobiło

  11. Kojin

    15 czerwca, 2017 at 8:07 am

    Ehh… po prostu cały Capcom. Powiem wprost – tym zagraniem żółto-niebiescy odwinęli Nintendo z liścia w pysk. Jakby tego było mało MHXX dla zachodu wcale nie jest tak oczywisty jak mogło by sie wcześniej wydawać. Takiego zwrotu się noe spodziewałem. Jedyny plus zaistniałej sytuacji jest taki że nowy MH wyglada po prostu świetnie. Ciekawe jak potoczą sie dalsze losy serii, bo wg wypowiedzi jednego z twórców MHW to nieformalnie „piątka”, po prostu „world” bardziej im się spodobało.

  12. Antari

    16 czerwca, 2017 at 8:53 am

    Wygląd to nie wszystko, a w przypadku tej serii to jakieś 10%. Szkoda, że gameplay wygląda na mocno wypatroszony. Seria znacznie ewoluowała od czasów PS2 -> 3DS i w tym nurcie wiele osób się zakochało. World to dla wielu informacja, że ich ukochana osoba ma raka i długo już nie pociągnie. Trzeba będzie się ponownie zakochać w tej nowej odsłonie, ale raz złamane serce szybko nie wróci do pełni szczęścia.