W Platinum Games ciągle toczą się rozmowy o trzeciej Bayonetcie

"Platynowi" nieustannie myślą o swojej wiedźmie

Obie Bayonetty to jedne z najlepszych slasherów wydanych w ostatnich latach. Część pierwsza zadebiutowała początkowo na PS3 i XBOX-ie 360, a potem pojawiła się także na Wii U i pecetach. Dwójka pozostała exclusiwem dla platformy Nintendo, bowiem firma z Kioto pomogła sfinansować grę.

Pracownicy Platinum Games, dewelopera serii, niejednokrotnie wspominali w wywiadach o tym, iż myślą o kolejnej części cyklu. W ubiegłym roku przyznali się do tego Hideki Kamiya oraz Atsushi Inaba, teraz drugi z panów w rozmowie z serwisem Source Gaming podzielił się swoim aktualnymi przemyśleniami na temat trzeciej części przygód Cerezy:

Może powinniśmy zrobić męską Bayonettę! (śmiech) Chciałbym zrobić Bayonettę 3. Nawet teraz rozmawiamy w studiu, co zrobić z tą grą. Ale jako że gadamy o niej bez przerwy, ciężko jest coś powiedzieć. Gdybyśmy nie rozmawiali o grze, moglibyśmy powiedzieć wam cokolwiek, ale skoro ciągle o niej rozmawiamy… Jest też kwestia głównej postaci – chcesz w kolejnej części zostawić tę samą protagonistkę czy nie? To jest coś, o czym dyskutujemy – ta sama protagonistka, a może inna, a może kilka postaci głównych? Nic nie jest jednak pewne na ten moment.

W tym roku Platinum Games wydało na rynek świetnie ocenianie Nier: Automata (PS4, PC), a obecnie, po tym, jak Microsoft odsunął studio od Scalebound (planowana gra na XONE), Japończycy pracują nad dwoma kolejnymi tytułami: Granblue Fantasy: Project Re:Link (PS4) oraz Lost Order (Android, iOS).

„Platynowi” są jednak znani z tworzenia wielu gier jednocześnie, więc kto wie – może na E3 usłyszymy o nowej pozycji studia na platformy Nintendo?

2 komentarze

Dodaj komentarz