Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MyNintendo.plMyNintendo.pl

Nintendo 3DS

[19-25.03] Japonia kocha Kid Icarusa! 3DS nadal na czele stawki.

Najnowsze wyniki sprzedaży w Japonii, jesli chodzi o konsole pozostają bez zmian. Nadal miażdżącą przewagę ma Nintendo 3DS, a konkurencyjna Vita sprzedaje się na stałym poziomie ok. 10.000 sztuk. Natomiast, jeśli chodzi o sprzedaż gier to w tym tygodniu, moim zdaniem zupełnie zasłużenie,  rządzi Kid Icarus.

Gry

01./00. [3DS] Kid Icarus: Uprising (Nintendo) {2012.03.22} (Y5.800) – 132.526 / NEW
02./00. [PSP] Black Panther 2: Yakuza Ashura Chapter (Sega) {2012.03.22} (Y6.279) – 104.937 / NEW
03./01. [NDS] Pokemon + Nobunaga’s Ambition (Pokemon Co.) {2012.03.17} (Y5.800) – 65.046 / 237.073 (-62%)
04./00. [PS3] Devil May Cry HD Collection (Capcom) {2012.03.22} (Y4.990) – 43.791 / NEW
05./00. [PS3] Ninja Gaiden 3 # (Koei Tecmo) {2012.03.22} (Y8.190) – 29.797 / NEW
06./00. [PS3] Attouteki Yuugi: Mugen Souls # (Compile Heart) {2012.03.22} (Y7.329) – 23.004 / NEW
07./09. [3DS] Monster Hunter 3G # (Capcom) {2011.12.10} (Y5.800) – 22.402 / 1.337.122 (+32%)
08./08. [3DS] Mario Kart 7 (Nintendo) {2011.12.01} (Y4.800) – 20.890 / 1.601.979 (+22%)
09./11. [3DS] Super Mario 3D Land # (Nintendo) {2011.11.03} (Y4.800) – 20.305 / 1.439.760 (+29%)
10./02. [PSP] Shining Blade (Sega) {2012.03.15} (Y6.279) – 19.032 / 141.289 (-84%)
11./00. [PSP] Hakuoki: Bakumatsu Musou Roku # (Idea Factory) {2012.03.22} (Y6.090) – 17.817 / NEW
12./10. [3DS] Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games (Nintendo) {2012.03.01} (Y4.800) – 16.731 / 99.656 (+3%)
13./04. [PS3] One Piece: Pirate Warriors # (Bandai Namco Games) {2012.03.01} (Y8.190) – 16.243 / 796.751 (-53%)
14./00. [PSP] Fairy Tail: Zelef Kakusei (Konami) {2012.03.22} (Y5.800) – 15.377 / NEW
15./06. [3DS] Hatsune Miku and Future Stars: Project Mirai # (Sega) {2012.03.08} (Y6.090) – 11.334 / 116.351 (-38%)
16./12. [3DS] Harvest Moon: The Land of Origin (Marvelous AQL) {2012.02.23} (Y5.040) – 9.889 / 147.106 (-20%)
17./00. [PSV] Little Busters! Converted Edition (Prototype) {2012.03.22} (Y6.090) – 8.372 / NEW
18./03. [PSP] Puella Magi Madoka Magica Portable # (Bandai Namco Games) {2012.03.15} (Y6.480) – 8.138 / 70.546 (-87%)
19./00. [PSP] Hanaoni: Yume no Tsudzuki # (Idea Factory) {2012.03.22} (Y6.090) – 8.023 / NEW
20./00. [PS3] Do Love Me Seriously! R (Minato Station) {2012.03.22} (Y8.190) – 6.834 / NEW

Konsole

Nintendo 3DS: 94,011
PlayStation 3: 25,750
PSP: 19,875
PlayStation Vita: 10,302
Wii: 9,270
Nintendo DS: 1,836
PlayStation 2: 1,333
Xbox 360: 1,084

Kliknij, aby dodać komentarz

0 Komentarzy

  1. hrabiamol

    30 marca, 2012 at 12:42 pm

    Kiedy Ameryka i Europa?

  2. arturdzie

    30 marca, 2012 at 2:45 pm

    He Vita sprzedaje się gorzej nic psp a ps2 sprzedaje się lepiej nic XBOX 360.

  3. KarateKoksPL

    30 marca, 2012 at 3:38 pm

    Dziś zamówiłem Super Mario 3D Land:)

  4. zabikt

    30 marca, 2012 at 9:07 pm

    @hrabia mol
    W sieci dane już są.
    Poza Japonią Kid Icarus gorzej.
    W Stanach na 4, miejscu ze sprzedażą 61 tys. (pierwszy Resident Evil:Operation Raccon City na X360).
    W Europie na 6 miejscu ze sprzedażą 32 tys. (pierwsza Fifa Street 4 na PS3).

    Co do konsolek to:
    3DS wysoko, na drugim miejscu: 56 tys. w USA (po X360) i 45 tys. w Europie (po PS3).
    Vita co tydzień coraz słabiej. W tym tygodniu: 27 tys. w Stanach i 33 tys. w Europie.

  5. Dragon_ice

    31 marca, 2012 at 1:19 pm

    Z vita jest teraz tak, jak z początku z 3DS, brakuje gierek, póki co jedną grą w którą chciałbym zagrać na PSV jest Uncherted oraz ewentualnie Resistance. Jak dla mnie to ta konsolka póki co to prze bajerowane PSP

  6. hrabiamol

    31 marca, 2012 at 2:28 pm

    zabikt: Dzięki!
    dragon_ice: Zależy jaki typ gier lubisz. Mnie nie kręci Uncharted i Resistance, ale np. LBP, ModNation, Rayman.

  7. zabikt

    31 marca, 2012 at 5:13 pm

    Dragon_Ice:
    Nie zgodzę się z twoją opinią że Vita to przebajerowane PSP. To zupełnie inna klasa.
    Ale fakt. Gier na horyzoncie brak. I nie za bardzo się zapowiada, by miały być. A przy tak spadającej sprzedaży trudno się spodziewać, aby producenci rzucili się by tworzyć nowe.

  8. Dragon_ice

    31 marca, 2012 at 6:14 pm

    To tylko moje zdanie, mam psp i tak mi się po prostu wydaje, ale swoją drogą tak samo można powiedzieć o 3DS-ie prze bajerowany DS . Chciałbym mieć PSVite ale fundusze mi na to nie pozwalają, a nawet jeśli bym kupił, to ceny porządnych gier są po prostu kosmiczne, więc co najwyżej mógłbym sobie pozwolić na 1-2 rocznie.

  9. zabikt

    31 marca, 2012 at 7:09 pm

    Ja mam obie i poza ogólnym kształtem, te konsole nie mają wiele wspólnego. To zupełnie inna bajka.
    Co do cen, to gry są w podobnych cenach jak te na 3DSa. Problem tylko, że nie ma ich wiele.

  10. arturdzie

    1 kwietnia, 2012 at 8:17 pm

    Mam pytanie czy na konsole PSvita działają gry psp jak na 3DS że gry na DS działają na 3DS.

  11. Dragon_ice

    1 kwietnia, 2012 at 8:48 pm

    Tak, ale nie tak jak z DS-3DS tylko trzeba je pobrać (chyba) z play station store i jeszcze za nie zapłacić, bo UMD do PSVity raczej nie włożysz niestety

  12. zabikt

    1 kwietnia, 2012 at 9:06 pm

    Jeśli na PSP miałeś je zakupione na PSNie, to teraz możesz je bezpłatnie ściągnąć na Vitę. Ew. jeśli nie miałeś, to możesz teraz kupić. Moje pierwsze wrażenie w temacie wstecznej kompatybilności Vity było fatalne. Zaraz po ściągnięciu gra się cięła niemiłosiernie i wyglądała tak sobie (pikseloza). Na pierwsze pomogło dopiero ściągnięcie patcha, a na drugie włączenie filtra. Po tych zabiegach działa bardzo dobrze i wygląda lepiej jak na PSP.