Bomberman może powrócić pod szyldem …Konami.

W jednym z poprzednich newsów dowiedzieliśmy się o anulowaniu trzech gier od Hudson Soft, a mianowicie: Bomberman, Bonk oraz Omega Five. Całe to zamieszanie wynikło z faktu, że magazyn Famitsu usunął te trzy tytuły z listy planowanych gier na 3DS.

Jak wiadomo, Hudson został wykupiony przez Konami, a rzecznik tego drugiego przedstawił stanowisko swojej firmy następująco: „Jeżeli informacja nie pochodzi od nas, nie jest wiarygodna. Nie udostępniliśmy jeszcze żadnej oficjalnej listy produktów Hudson.”

Na podstawie tego oświadczenia powstała teoria wyjaśniająca dziwne zachowanie Famitsu – Hudson wkrótce przestanie istnieć jako firma sama w sobie i wszystkie jej projekty przejdą całkowicie pod skrzydło Konami, dlatego gry trzeba będzie ogłosić „na nowo” już jako pochodzące od nowego producenta.

Oczywiście, nie oznacza to, iż tytuły te na sto procent pojawią się na sklepowych półkach. Z drugiej strony trudno jednak wierzyć żeby Konami zrezygnowało z tak kultowej serii jaką jest Bomberman. Cóz, poczekamy, zobaczymy.

8 komentarzy

  1. Zanim nadejdzie Mask of Miracles, najpierw muszą wydać Specter’s Flute 😛 Już i tak Wielka Brytania wydała film Eternal Diva przed S. Flute’m, choć de facto film dzieje się i powinien wyjść po tej grze. O ile film da się jeszcze usprawiedliwić, to wydawanie gier poza porządkiem chronologicznym, szczególnie dla takiej znanej serii, byłoby co najmniej dziwne 😛

Dodaj komentarz