Yooka-Laylee zadebiutuje na Switchu 14 grudnia

1

Playtonic Games kazało trochę poczekać na Yooka-Laylee posiadaczom Switcha. Na PC, PS4 i Xboksie One gra zadebiutowała 11 kwietnia tego roku, a wersję na konsolę Nintendo mieliśmy dostać w późniejszym terminie. Po długiej ciszy otrzymaliśmy wreszcie konkretną datę premiery.

Yooka-Laylee trafi na Switcha 14 grudnia, na razie jedynie w wersji cyfrowej. Grę będzie można zapreorderować w eShopie tydzień wcześniej, 7 grudnia, by móc pobrać jej pliki.

Dlaczego port na maszynkę Japończyków zajął tak dużo czasu? Oto odpowiedź sprawującego pieczę nad produkcją gry Gavina Price’a dla serwisu Eurogamer:

To nowa platforma, na której korzystamy z oprogramowania pośredniczącego, więc to kolejny węzeł w łańcuchu produkcyjnym – zwłaszcza że jesteśmy pierwszą grą o takiej skali na tym silniku na tej platformie. Musieliśmy się wiele nauczyć i zmienić elementy, co do których decyzje zostały podjęte jakiś czas temu, a teraz musiały zostać ponownie przemyślane. Chcieliśmy, by edycja na Switcha była fantastyczna i osiągnęliśmy naprawdę wysoki poziom optymalizacji.

Wersja na Switcha zawiera wszystkie łatki wydane do tej pory, wspiera rozgrywkę jednym Joy-Conem w trybie wieloosobowym oraz posiada własny system osiągnięć. W trybie zadokowanym gra zadziała w 900p, a w trybie przenośnym w 600p.

Poniżej kilka obrazków z wersji switchowej (kliknijcie, aby powiększyć):

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

1 komentarz

  1. Goral
    Goral (165 komentarzy) w dniu:

    Już zdążyłem zapomnieć o tej grze a tak na nią rok temu wyczekiwałem jako powrót czegoś po prostu fajnego. Chyba wszyscy już na świecie przeżyli zabawę z Yooka-Laylee i pewnie na Switch’a będzie niezbyt gorąco jeśli chodzi o sprzedaż, mimo to nadal chce zagrać w ten tytuł(rozumiem, że potrzebna była ta optymalizacja) nawet koniecznie ale nie w wersji z eshop… :/

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!