Warsaw to kolejna gra taktyczna, która wkrótce trafi na Nintendo Switch

1

Wydawca Gaming Company wspólnie z deweloperami Pixelated Milk oraz Crunching Koalas ogłosili, że 1 października na Nintendo Switch trafi ich gra – Warsaw. Jest to taktyczna gra RPG osadzona w stolicy Polski w 1944 roku. Pokazuje jeden z najtragiczniejszych rozdziałów największego konfliktu zbrojnego w historii, z perspektywy mieszkańców miasta, którzy wbrew wszystkiemu stają do walki z okupantem.

Wcielasz się w rolę dowódcy oddziału biorącego udział w Powstaniu Warszawskim 1944 roku. Zaczynasz pierwszego dnia z grupą trzech Powstańców, których pierwszym zadaniem jest zdobycie broni i bezpiecznie dotarcie do bazy wypadowej. Zaczyna się tragiczny i zarazem heroiczny rozdział w historii Stolicy. Twoje zadanie to przetrwać jak najdłużej. Jest na to jeden sposób: stanięcie z bronią do walki.

KIERUJ I ZARZĄDZAJ DRUŻYNĄ
Jako dowódca rekrutujesz członków drużyny, którymi oprócz żołnierzy będą kobiety, cywile, młodzież jak i starcy. Mimo że większość z nich trzyma broń po raz pierwszy, wszyscy są zdeterminowani do walki z niemieckim okupantem o ocalenie swojego miasta.

ROZWIJAJ UMIEJĘTNOŚCI
Pokonuj wroga nie tylko siłą, ale przede wszystkim sprytem. Wykorzystuj umiejętności swoich podkomendnych do zdobycia przewagi nad wrogiem. Wciągaj niemieckie oddziały w pułapki, wysadzaj przeszkody, z zaskoczenia pozbywaj się pojedynczych żołnierzy, i zapędzaj przeciwników w miejsce, w którym twój przemyślany atak będzie miał najlepszy efekt.
Regularnie przeczesuj niemieckie skrytki i zbrojownie, aby pozyskiwać broń dla Powstania. Zarządzaj bronią i amunicją, tak aby twoi bohaterowie byli odpowiednio wyposażeni do starć z wrogiem. Awansuj też Powstańców, którzy z czasem zdobędą coraz bardziej przydatne w starciach umiejętności i stworzą skuteczną, zgraną drużynę.

RUSZAJ W MIASTO
Poruszasz się się po szczegółowo odwzorowanej mapie Warszawy z 1944 roku. Przemykaj uliczkami i tajnymi przejściami, przedzieraj się przez ruiny i przeszkody. Patroluj ocalałe ulice i wykonuj rozkazy dowództwa, odkrywając jednocześnie fakty z przeszłości swoich bohaterów. Jako dowódca decyduj, kiedy stanąć do walki, a kiedy się wycofać. Wpływając na losy Powstania, na dobre wsiąkniesz w historię miasta, które przeżyło własną śmierć.

PRZETRWAJ POWSTANIE
Wszystko zależy od twojego sprytu oraz znajomości mocnych i słabych stron swoich ludzi. Odpowiednio łącząc ich w zespoły pod kątem zleconych zadań, i przydzielając odpowiedni arsenał, będziesz w stanie skutecznie rozprawiać się nawet z przeważającymi siłami wroga. Na twojej drodze stanie piechota, oddziały specjalne, jednostki ciężkozbrojne, artyleria, a nawet pojazdy opancerzone. Regularnie będziesz musiał dokonywać trudnych wyborów i mierzyć się z ich konsekwencjami. Twoim celem jest utrzymanie przy życiu i ocalenie, a nie tylko bohaterstwo.

Kluczowe elementy gry:

  • Taktyczna turowa gra RPG osadzona w realiach II Wojny Światowej, z wieloma unikalnymi bohaterami, zarządzaniem umiejętnościami i zasobami.
  • Rozbudowany, taktyczny system walki z szerokim wachlarzem zdolności, broni i umiejętności postaci
  • Bogata warstwa fabularna oparta o odkrywane w miarę postępów pasjonujące historie poszczególnych bohaterów; wydarzenia historyczne i fabularyzowane wplecione w grę i dopasowane czasem i miejscem do indywidualnego stylu rozgrywki
  • Nieliniowy przebieg gry, dzięki czemu rozwój sytuacji jak i zakończenie jest całkowicie w rękach gracza

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!