„Wałęsa: Człowiek z pixeli” wskakuje w szaty Mario.

10

Wałęsa: Człowiek z pixeli to kolejna retro gra, która została stworzona przez jednoosobowy team w osobie Kordiana Rönnberga. Developer sam przygotował oprawę audio-wizualną oraz pełny kod gry. Stylistycznie platformówka nawiązuje do czasów przełomu politycznego, kiedy to w tym samym czasie na konsoli GameBoy zadebiutował Super Mario Land. Co ciekawe, samo logo to z kolei ukłon w stronę Sonic the Hedgehog.

Trailer bardzo mi przypadł do gustu dlatego zdecydowałem się wspomnieć o tym w naszym serwisie, mimo iż gra na chwilę obecną ukaże się wyłącznie na PC. Gdyby pojawiła się w eShopie biorę od ręki. A Wam jak się podoba? Ktoś poza mną pamięta jeszcze czasy stanu wojennego, upadku komuny i debaty przy okrągłym stole?

Zdaję sobie sprawę, że sama postać może obecnie budzić spore kontrowersje, ale zakładam, że polityka nas nie interesuje i wszelkie komentarze nie związane z grą są tutaj zbędne.

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

10 komentarzy

 1. blackwaterpark
  blackwaterpark (203 komentarzy) w dniu:

  Pierwsza w historii gier komputerowych gra poświęcona płatnemu konfidentowi komunistycznej bezpieki.
  No cóż: jaki kraj, tacy bohaterowie…

 2. Ino1Mario
  Ino1Mario (25 komentarzy) w dniu:

  Właśnie dlatego że polityka nas nie interesuje, ten artykuł jest zbędny.

  @BLACKWATERPARK zgadzam się w 100%

 3. Gay_64 (1 komentarzy) w dniu:

  Gra wygląda zaskakująco dobrze, oby tylko autorowi udało się utrzymać równy poziom. Jezeli pojawi się w wersji konsolowej to pewnie się skuszę.

 4. tynio
  tynio (62 komentarzy) w dniu:

  @SKIZO
  „Ktoś poza mną pamięta jeszcze czasy stanu wojennego, upadku komuny i debaty przy okrągłym stole?”
  Bardzo dobrze pamiętam te czasu i aktualnie wiele osób pisze o Wałęsie źle ,ale jak by Polska dziś wyglądała jak by nie było takiego Wałęsy to nikt nie wie.

  Z tego co pamiętam to była taka gra jak „Solidarność” i to chyba strateg był :)

 5. lufsig (1 komentarzy) w dniu:

  lol. wy chłopaki to tak na serio? ile wy macie lat? ja myślę, że jestem dość stary, a byłem wtedy za małym gnojem, żeby mnie to cokolwiek obchodziło. po kim wy to powtarzacie? po rodzicach? nauczycielach? politykach?

 6. LifeRetro (91 komentarzy) w dniu:

  Wybacz Lufsig ale nawet jak masz te dwadzieścia-kilka lat lub powyżej trzydziestu to nie znaczy że jesteś tutaj jedynym z przedziału wiekowego, daleko sięgającego powyżej nastu-lat.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!