W Atelier Ryza 2: The Lost Legends & The Secret Fairy rozwiążemy tajemnice starożytnych ruin

4

Wydawca Koei Tecmo oraz deweloper Gust, ujawnili dzisiaj nowe szczegóły dla ich nadchodzącej gry z uniwersum Atelier! Już tej zimy zagramy w Atelier Ryza 2: The Lost Legends & The Secret Fairy na Nintendo Switch i gracze będą mogli, ponownie spotkać się z ulubionymi postaciami w pierwszej części.

Odkryj drzemiące ruiny i odblokuj nowe, ekscytujące zdolności Ryzy!

W Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy, Ryza wyrusza na wyprawę, której celem jest zbadanie tajemniczych ruin, które drzemią w Królewskiej Stolicy w nadziei na odkrycie prawdy o dawnych legendach tej krainy. Ruiny te oferują graczom unikalne łamigłówki do pokonania, a odkrycia dokonane w nich odblokują nowe, ekscytujące akcje terenowe, w tym możliwość jazdy na potworach po całej krainie! Ryza będzie musiała polegać na swoich umiejętnościach eksploracyjnych i zdolnych towarzyszach, aby przebyć obraną drogę do ruin i rozpocząć swoje śledztwo.

Podczas całej przygody Ryzy jej Dziennik eksploracji będzie kluczowym elementem, podczas przemierzania przeróżnych ruin, ponieważ przeorganizuje on wszystkie odkrycia gracza, pozwalając mu tworzyć własne teorie i rozwiązywać każdą napotkaną tajemnicę. Badając każdy centymetr ruin i uzupełniając listę badań, zbierając „Fragmenty ruin” i „Fragmenty pamięci”, odblokujemy wskazówki, które zostaną następnie zapisane w dzienniku. Odkrywanie wskazówek może być trudne, ale dzięki niezwykle użytecznemu „Kompasowi Wspomnień” gracze będą mogli przywołać wydarzenia z ruin, które pozwolą im zobaczyć ogólne położenie, w którym znajdują się kolejne fragmenty. Dzięki pomyślnemu zestawieniu wskazówek, tajemnice ruin staną się jaśniejsze, a rozwiązując te łamigłówki, gracze będą mogli odblokować specjalne przepisy alchemiczne, które pomogą im w ich misji, a także pomogą się rozwinąć Ryzie.

Na szczęście dla naszej bohaterki Ryza nie będzie sama podczas eksploracji tajemniczych ruin! Do jej przyjęcia dołącza jej stary przyjaciel z dzieciństwa, Lent Marslink. Po przygodach na wyspie Kurken Lent wyruszył w podróż, aby poprawić swoje umiejętności bojowe. Z biegiem lat jego niegdyś radosna postawa zanikła i nie jest szczęśliwy, że ponownie spotka się z przyjaciółmi z dzieciństwa.


Lent Marslink (głos urzycza Takuma Terashima)

„Przykro mi to mówić, ale proszę, zostawcie mnie.”

Wędrowny wojownik w podróży, której celem jest doskonalenie umiejętności posługiwania się mieczem. Przyjaciel Ryzy, Tao i Bosa z dzieciństwa. Trzy lata temu opuścił wyspę Kurken, aby polepszyć swoje umiejętności bojowe. Niezależnie od tego, czy było to wynikiem czegoś, co wydarzyło się w trakcie jego wędrówki, jego niegdyś radosna postawa wyblakła i teraz wydaje się stwardniały i zimny. Kiedy wpada do Królewskiej Stolicy, spotyka Ryzę i przyjaciół, którzy zapraszają go na kolejną przygodę, ale nie jest zachwycony tą sytuacją i odmawia wspólnej pracy.

Gracze, którzy zakupią fizyczną lub cyfrową kopię Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery, otrzymają kod bonusowy na wczesny dostęp do zestawu letnich kostiumów.

Jeśli na konsoli gra wykryje zapis z Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout to odblokowany zostanie zestaw klasycznych kostiumów, w tym stroje dla Ryzy i jej przyjaciół z poprzedniego tytułu.

Więcej o Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy przeczytacie: [tutaj], [tutaj] i [tutaj].

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

4 komentarze

 1. PierreLuc87

  Póki co mam 11 godzin gry za mną. Póki co jest solidnie. Postaram się ograć do końca miesiąca i wrzucić reckę na stronę.

 2. wilellion
  wilellion (23 komentarzy) w dniu:

  @Martin – Ryza to całkiem solidny punkt startowy dla serii. Alchemia została uproszczona, umożliwiając prostsze wytwarzanie potężniejszych przedmiotów niż w innych częściach trywializując nawet najwyższy poziom trudności, ale za to system walki został zmodyfikowany, dając powiew świeżości. Graficznie jest to najlepiej prezentująca się gra w serii. Najbardziej boli brak wielu zakończeń. Ogólnie przez 20-25 godzin można świetnie się bawić. Jednak na początek przygody z Atelierem zamiast Ryzy bardziej polecałbym Roronę (trylogia Arland + Lulua) albo Sophie (niestety nie ma na Switchu).

 3. Martin (121 komentarzy) w dniu:

  @ Wilellion Dzieki za rade, jeszcze zobacze wlasnie te starsze czesci @ Pierreluc87 w takim razie czekam na recke:)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!