[Video] Rzućcie okiem na trailery pokazujące w akcji protagonistki Freedom Planet 2

1

freedomplanet

Freedom Planet było w początkowej fazie jedynie fanowską grą z Sonikiem, ale jej twórca, Stephen DiDuro, postanowił ostatecznie opracować własny tytuł, bez niebieskiego jeża w roli głównej. Zastąpiła go smoczyca Lilac, a jej pomocniczkami stały się wzorowana na żbiku Carol oraz psopodobna Milla. Autorem wyglądu wszystkich postaci jest artysta Ziyo Ling.

Gra pojawiła się na PC w lipcu 2014 roku, a na Wii U zawitała kilkanaście miesięcy później, w październiku 2015 roku. Obie wersje Freedom Planet spotkały się z przychylnymi opiniami prasy i graczy. Wiele osób określiło grę mianem najlepszego Sonica od lat, gdyż udanie nawiązywała do odsłon serii z SEGI Mega Drive. Przypominajka: jeśli kupiliście kwietniowy Humble Bundle z grami na 3DS-a i Wii U, powinniście mieć gdzieś kod na pobranie gry. O takich rzeczach łatwo się zapomina.

Od grudnia 2015 roku wiemy, że DiDuro i jego ekipa zrzeszona w studiu Galaxy Trail pracuje nad sequelem. Freedom Planet 2 będzie dość wiernym następcą, w którym ponownie wcielimy się w Lilac i jej kumpelki. Na razie nie wiadomo, czy gra trafi na którąś z konsol Nintendo, ale jest to całkiem możliwe — w końcu jedynka pojawiła się na sprzęcie Ninny, a zabrakło jej na maszynkach konkurencji (wersja na PlayStation 4 nadal jest w fazie „kiedyś będzie”).

W ostatnich dniach studio wrzuciło na swój youtube’owy kanał trailery pokazujące w akcji dwie główne bohaterki gry. Spójrzcie na to, jak prezentują się w ruchu Lilac i Carol.

Trailer dla ostatniej protagonistki, Milli, powinien pojawić się na dniach.

Warto wspomnieć, że jeszcze w styczniu na komputerach osobistych pojawi się grywalne demo pozycji, możliwe do pobrania dla każdego zainteresowanego. Będzie można w nim sprawdzić wszystkie grywalne postacie. Grę w ruchu będzie można zobaczyć także na PAX South w dniach 27–29 stycznia.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!