Tetrisopodobna gra logiczna Puyo Puyo Chronicle zmierza na 3DS-a

1

Co to jest to Puyo Puyo – zastanowiło się pewnie wielu z czytających ten news. Już wyjaśniam – to gra logiczna, podbierająca rozwiązania gameplayowe z takich serii jak Tetris czy Dr. Mario. Tym razem nie układamy jednak jak największej ilości linii jak w hicie wymyślonym przez Aleksieja Pażytnowa. Wręcz przeciwnie – próbujemy zapełnić śmieciami kratę przeciwnika, czy to sterowanego przez konsolę, czy siedzącego obok nas żywego człowieka.

Z okazji 25-lecia serii powstanie kolejna odsłona cyklu, o podtytule Chronicle. Ukaże się ona na japońskich 3DS-ach, w dwóch wersjach, jeszcze w tym roku, dokładnie 8 grudnia. Dostępna będzie edycja standardowa oraz limitowana, nazwana „Anniversary Box”, która zawierać będzie:

 • Specjalne opakowanie
 • Soundtrack z okazji 25-lecia
 • Ścieżki z wokalem
 • CD z dramą
 • 3DS-owy motyw

Elementem wyróżniającym Chronicle spośród innych odsłon serii będzie tryb RPG. Możliwe będzie swobodne eksplorowanie otoczenia i podjęcie się ponad 60 zadań pobocznych, które będziemy wykonywać za pomocą standardowej dla cyklu walki na klocki. Oczywiście dostępny będzie też bardziej tradycyjny styl rozgrywki, z 17 zestawami reguł i lokalnym multiplayerem.

Niestety nie wiadomo, czy gra dotrze do Europy. Ze smutkiem informuję, że niewiele odsłon serii dotarło na Stary Kontynent.

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

1 komentarz

 1. blackwaterpark

  @ ”Niestety nie wiadomo, czy gra dotrze do Europy.”
  Pozostaje przesłać firmie Nintendo piękne podziękowania za wprowadzenie blokad regionalnych. Być może, jak już NX zadomowi się na dobre na rynku, inicjatywę przejmą hackerzy i doprowadzą konsolę 3DS do stanu używalności (Nintendo na pewno się nie obrazi, bo, jak widać, niespecjalnie przejmuje się graczami).
  PS. Całe szczęście, że blokad regionalnych nie posiadają NDS oraz PS Vita ;-)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!