Tegoroczne E3 odwołane

3

Można było się tego spodziewać po ostatnich wydarzeniach na świecie, gdzie większość imprez została odwołanych z powodów koronowirusa. Tego losu doczekały się też targi Electronic Entertainment Expo. Organizacja odpowiedzialna za to wydarzenie Entertainment Software Association (ESA) wydała poniższe oświadczenie:

Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży, fanów, pracowników, wystawców i wieloletnich partnerów E3 – podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, które były zaplanowane na 9-11 czerwca w Los Angeles.

W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi wirusa COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepszy sposób postępowania w tak niespotykanej obecnie sytuacji globalnej. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków. Wiemy też, że jest to właściwa decyzja na podstawie informacji, które mamy dzisiaj.

Decyzja jest jak najbardziej rozsądna, mają na uwadze co teraz dzieje się na świecie. ESA w najbliższym czasie będzie kontaktować się z wystawcami i uczestnikami, aby dokonać zwrotów za bilety. Niemniej jednak to, że impreza fizycznie się nie odbędzie, nie oznacza to, że w te dni nic ciekawego się nie wydarzy. Wzorem Nintendo, niektóre firmy mogą się zdecydować na prezentację w formie cyfrowej. Oficjalnie już wiadomo, że Microsoft oraz Ubisoft postawiły na taką opcję promocji swoich produktów.

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

3 komentarze

 1. Antari
  Antari (494 komentarzy) w dniu:

  Odwołanie imprezy tak daleko oddalonej w czasie (czerwiec) pokazuje trochę skalę problemu. Muszę przyznać, że nie pamiętam kiedy ostatnio targi E3 zostały odwołane. Jest to chyba pierwszy raz w historii tej imprezy. Z drugiej strony Nintendo i Sony tak czy siak byłyby nieobecne. Nie da się ukryć, że poza magią nostalgii, „czar” tego masowego wydarzenia uległ przez lata osłabieniu.

 2. Kojin
  Kojin (334 komentarzy) w dniu:

  Dlaczego Nin nieobecne? Owszem, nie robili live show, ale zawsze mieli tematycznego Directa plus Treehouse.

 3. Antari
  Antari (494 komentarzy) w dniu:

  Threesouse i direct to trochę za mało, żeby porównać to do działań podejmowanych przez Sony i MS w trakcie E3, przynajmniej w ostatnich latach. Nintendo pierwsze olało E3 w którymś tam roku i ich śladem poszło Sony (drugi rok z rzędu). Myślę, że po prostu obliczyli sobie, że pieniądze z imprezy można przeznaczyć na dużo bardziej efektywną promocję na innych kanałach.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!