Super Mario Maker Wii U odchodzi powoli do lamusa

0

Super Mario Maker Wii U

Pierwsza część Super Mario Makera pojawiła się na Wii U prawie pięć lat temu. Mimo wydania następcy na Switcha gra nadal była utrzymywana i gracze ciągle mogą tworzyć i pobierać nowe plansze. Jednak Nintendo powolutku postanawia wygaszać ten tytuł. Od 31 marca 2021 (podejrzanie dużo rzeczy kończy się wtedy) nie będzie możliwości przesyłania swoich poziomów na serwery. Tego samego dnia przestanie także funkcjonować strona Super Mario Maker Bookmark, gdzie można było sprawdzić najlepsze oraz wyszukiwać według kryteriów levele użytkowników. Oczywiście plansze stworzone przed końcem tej usługi będzie można bezproblemowo nadal pobierać. Warto zapamiętać jeszcze jedną datę – 13 stycznia 2021. Wtedy Super Mario Maker zniknie z eShopu Wii U i nie będzie możliwy do kupienia. Osoby, które już wcześniej zakupiły tytuł, będą mogły go ponownie ściągnąć po tym dniu.

Super Mario Maker sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy na Wii U. Taki wynik przełożył się na siódmą lokatę wśród najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Wii U.

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!