SteamWorld Dig 2 sprzedało się na Switchu prawie 10 razy lepiej niż na Steamie

0

Mała liczba gier na Switchu (przynajmniej w porównaniu z innymi platformami) nie jest dobrą sytuacją dla graczy, ale dla deweloperów – wręcz przeciwnie. Zwłaszcza gdy ich dzieło jest dobre i dostaje trochę czasu antenowego od Nintendo.

Taka sytuacja zdarzyła się w przypadku SteamWorld Dig 2 autorstwa szwedzkiego Image & Form. Podczas niemieckiego programu Game Two Brjann Sigurgeirsson z wyżej wymienionego studia podał, iż wersja na Switcha sprzedała się prawie 10-krotnie lepiej niż edycja na Steama. Dokładne liczby nie padły, ale Sigurgeirsson powiedział, że był to najlepszy start na którejkolwiek z konsol w historii Image & Form.

Kolejnym tytułem, który dobrze poradził sobie na „Przełączniku” jest Wonder Boy: The Dragon’s Trap. Omar Cornut ze studia Lizardcube poinformował, że na konsoli Ninny sprzedało się ponad 100 000 sztuk tej platformówki. To więcej, niż udało się zbyć na wszystkich pozostałych platformach razem wziętych (gra, podobnie jak SteamWorld Dig 2, pojawiła się jeszcze na PC, PS4 i Xboksie One).

Wygląda więc na to, że twórcy indyków mogą dobrze zarobić na Switchu. Takie wyniki powinny zachęcić innych deweloperów do wrzucania swoich dziełek na hybrydę Nintendo.

PODZIEL SIĘ
Elan

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!