Square Enix i Capcom są zainteresowane portowaniem swoich dawnych gier na Switcha

4

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, iż Square Enix oraz Capcom są bardzo zainteresowane portowaniem swoich dawnych tytułów na Switcha.

Szef pierwszej z tych firm, Yosuke Matsuda, powiedział w wywiadzie dla MVC, że jego firma zamierza udostępniać swoje dawne gry w ramach dystrybucji cyfrowej. Co ciekawe, mają to nie być zwykłe porty, a ich usprawnione wersje:

Jedną z naszych najważniejszych inicjatyw jest udostępnianie w ramach dystrybucji cyfrowej jak największej liczby naszych dawnych gier. Wiele osób z młodszej generacji graczy mogło słyszeć o naszych dawnych grach, ale nigdy nie miało okazji w nie zagrać.

Sądzimy, że portowanie starszych gier na nowe platformy, takie jak Switch, jest bardzo istotne. Dzięki temu ludzie mogą zdać sobie sprawę z obfitości naszego katalogu. Zwykłe porty jednak nie wystarczą: musimy je zaktualizować i zmodernizować, by uczynić je przystępniejszymi dla dzisiejszych graczy.

Jeśli chodzi o Capcom, to głowa tej korporacji, Kenzo Tsujimoto, przyznał w wywiadzie dla Nikkei (przetłumaczonym przez Dr Serkana Toto na Twitterze), że Switch radzi sobie lepiej, niż się spodziewał i jego firma planuje dla „Przełącznika” jeszcze więcej tego, w czym jest najlepsza – portów. Nawet takich gier, które nie były nigdy obecne na maszynkach Ninny.

Odświeżone Final Fantasy V i VI? Seria Devil May Cry? Ōkami HD i Secret of Mana? Jakie gry obu firm chcielibyście zobaczyć na Switchu?

Capcom

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

4 komentarze

  1. LifeRetro (91 komentarzy) w dniu:

    Fajnie że wreszcie mamy mocnego handhelda który dźwiga konkretne tytuły poprzednich i czasem (doom) obecnej generacji. Niech jeszcze ninny za przykladowo 4 latka wypusci Switcha 2 z najnowsza tegrą :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!