Spacebase Startopia to nowa propozycja dla fanów zarządzania stacją kosmiczną

0

W 2021 roku będzie nam dane wcielić się w rolę dowódcy stacji kosmicznej, zapowiedziało Kalypso Media wspólnie z Realmforge Studios. Wtedy bowiem pojawi się na Nintendo Switch – Spacebase Startopia, gra łącząca w sobie elementy symulacji i zarządzania, wraz z RTS’owymi potyczkami, a pełnię kompozycji uzupełnia duża dawka humoru. W trakcie 10 misji postaramy stworzyć się jeden z najbardziej atrakcyjnych celów handlowych i turystycznych w znanym wszechświecie. Stacja jest podzielona na 3 pokłady i w każdym będziemy musieli sprostać różnym problemom. Na pierwszym pokładzie zadbamy o surowce, na drugim o gości, a na trzecim o przetrwanie. Na stacji nie będziemy sami i znajdziemy się w sytuacji, w której siłą lub sprytem, przegonimy wroga z naszej drogi.

„Pomocy, wszyscy z… Co… Och, przepraszam, wygląda na to, że mój system jest już nieaktualny – [usunięto stary status pamięci] – o wiele lepiej… WITAJ w Spacebase Startopia! Jestem VAL, pomocna i wydajna sztuczna inteligencja stacji kosmicznej!

Z moich danych wynika, że przez ostatnie 17 lat w ogóle nie korzystano z tej stacji! Dziwna sprawa. Co więcej, wydaje się, że jesteś jedyną rozumną formą życia w tym sektorze. A więc, GRATULACJE! Niniejszym oficjalnie ogłaszam cię dowódcą tej stacji kosmicznej! Miejmy nadzieję, że odniesiesz więcej sukcesów niż twój poprzednik, który według dziennika, hm… wpadł na jakiegoś przypominającego robaka kosmitę… Och, nie martw się!

Aby uchronić się przed podobnym losem, musisz podjąć wiele działań. Między innymi, rozwinąć kolejne sektory stacji, utrzymać trzy kluczowe pokłady główne oraz pozyskiwać klientów i zapewniać rozrywkę naszym pozaziemskim gościom, którzy dostarczają nam wystarczającej ilości energii do realizacji naszych planów ogólnego udoskonalenia. Aha, i zanim zapomnę – to prawdopodobnie tylko błąd w moich protokołach bezpieczeństwa – ale moje czujniki pokazują mnóstwo wrogich stworzeń we wszystkich innych sektorach…

Na co jeszcze czekamy? Bierzmy się do pracy! Połączmy siły, aby podbić kosmos”.

SPACEBASE STARTOPIA urzeka oryginalnym połączeniem symulacji gospodarczej i strategii budowania imperium w zastawieniu z klasycznymi potyczkami RTS i dużą dawką humoru. Oprócz wymagającej kampanii dla jednego gracza i uniwersalnego trybu bitwy dostępne są także wieloosobowe tryby rywalizacji i współpracy dla maksymalnie czterech graczy. Jakby utrzymanie trzech pokładów stacji kosmicznej, zapewnianie rozrywki ośmiu rasom kosmitów i obrona przed najeźdźcami nie były wystarczającym wyzwaniem, dynamiczna narratorka AI nie zamierza owijać w bawełnę i komentuje wydarzenia uroczym, ale ciętym językiem.

PODZIEL SIĘ
OsiemSiedem

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!