Shuntaro Furukawa: Chcemy, by Switch miał dłuższy cykl życia niż poprzednie konsole

1

Każda konsola musi kiedyś odejść na zasłużoną emeryturę. Niektóre żyją krócej, tak jak Game Boy Advance, a inne dłużej – Nintendo 3DS dostawał nowe gry jeszcze po swoich siódmych urodzinach.

Jeśli zastanawialiście się, jak będzie to wyglądać w przypadku Switcha, Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, ma dla was odpowiedź. W rozmowie z inwestorami głównodowodzący „Big N” wypowiedział następujące słowa:

Niedługo miną trzy lata od premiery Nintendo Switcha. Czujemy, że to inny rodzaj konsoli od tych, które wypuściliśmy w przeszłości. Obok głównego modelu Switcha wypuściliśmy także Nintendo Switch Lite, na którym można grać tylko w trybie przenośnym. Dzięki temu każdy może wybrać konsolę, ktora pasuje do jego stylu życia.

Obserwujemy obecny rynek i czujemy, że o projektowaniu przyszłej konsoli można myśleć na wiele różnych sposobów. Z drugiej strony gry są bardzo istotne. Liczba sprzedanych egzemplarzy konsoli stale rośnie, więc na tę chwilę musimy skupić się na ich tworzeniu. Dzięki położeniu nacisku na Switcha czujemy, że może on mieć inny (dłuższy) cykl życia od poprzednich konsol Nintendo.

Furukawa dodał również, jak Nintendo zamierza to osiągnąć:

Najważniejszą rzeczą jest [dla nas] to, czy zdołamy utrzymać pozytywne tempo sprzedaży Nintendo Switcha. Oprócz wydawania nowych gier wierzymy, że bardzo ważne będą wysiłki mające prowadzić do sprzedaży gier wydanych do tej pory.

Chcielibyście, by Switch był główną konsolą Nintendo przez długi czas? A może wolelibyście powrót do wyraźnego podziału na konsolę stacjonarną oraz przenośną? Dajcie znać w komentarzach!

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

1 komentarz

  1. Martin (118 komentarzy) w dniu:

    Marketingowa papka, zobaczymy jak Switch poradzi sobie gdy zadebiutuja next geny, to przede wszystkim bedzie mialo wplyw na dlugosc zycia platformy, ale jestem za:)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!