SEGA i Atlus planują więcej portów na konsole i PC

4


13 czerwca Persona 4 Golden zadebiutowała na pecetach. Port jednego z największych hitów biblioteki PS Vita trafił do sprzedaży na platformie Steam w cenie 71,99 zł i szybko wspiął się na szczyt rankingów sprzedaży, dobijając 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ciągu niespełna miesiąca. Okazuje się, że ogormny sukces gry zaskoczył wydawcę i, jak nietrudno się domyślić, wpłynie on na przyszłe decyzje Segi i Atlusa.

Sukces Persony 4 Golden skomentowano podczas ostatniego sprawozdania finansowego:

W tym roku przygotowaliśmy remaster Persony 4 Golden, tytułu dostępnego wyłącznie na PlayStation Vita, i wydaliśmy go na Steamie. Nienaganna opinia oraz atrakcyjna cena gry spowodowały, że sprzedaż przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zamierzamy kontynuować przenoszenie wydanych już tytułów na Steam i inne platformy.

Atlus i SEGA otwierają się więc na multiplatformowość. Według zapewnień wydawcy możemy liczyć na porty kolejnych tytułów na konsole i PC, jak i równoległe premiery nowych gier na wielu sprzętach. Jednym z priorytetów Segi i Atlusa ma być dopilnowanie, by przyszłe projekty debiutowały w tym samym czasie zarówno na Steamie jak i konsolach.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

¯\_(ツ)_/¯

4 komentarze

  1. Martin (116 komentarzy) w dniu:

    Taka Persone 4 Golden czy Persone 5 na Switcha bralbym bez zastaniwienia, ale ponoc Sony ma z Altusem umowe na wylacznosc konosolowa dla tej serii

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!