Satoru Iwata upamiętniony w Zelda: Breath of the Wild

2

Niestety, Satoru Iwata, nie doczekał premiery ani świetnie przyjętego przez graczy Nintendo Switch ani też najlepszej od lat The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale nie znaczy że developerzy o nim zapomnieli, a wręcz przeciwnie – postanowili go w bardzo dyskretny sposób upamiętnić w najnowszej przygodzie Linka.

W trakcie przemierzania Hyrule natraficie na Botricka, którego wygląd bardzo przypomina Iwatę. Botrick nie odgrywa w grze wielkiej roli – jest po prostu wędrowcem, który podróżuje, zatrzymuje się w wybranych lokacjach i może z nami porozmawiać. Jednak jeśli porozmawiamy z nim dłużej zacznie nam opowiadać o „Lordzie Góry” – tajemniczej postaci pojawiającej się na górze Satori. Gdy już tam dotrzemy znajdziemy bardzo metaforyczne miejsce a w nim kwitnącą wiśnię, zbiornik wodny i rajski krajobraz.

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

2 komentarze

  1. Victor (22 komentarzy) w dniu:

    A co z Robinem Williamsem? Tyle było szumu po jego śmierci, prośby o upamiętnienie go w grze. A teraz to już chyba nikt nie pamięta…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!