[Rozkład Jazdy Switch] Sierpień 2020

4

W sierpniu nie zobaczymy żadnej dużej pozycji od Nintendo, ale na szczęście twórcy third-party nie próżnują. Dostaniemy zarówno kilka zupełnych świeżynek, takich jak muzyczna gra action adventure No Straight Roads, odświeżone wersje tytułów sprzed lat, a właściwie to jeden tytuł – Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition – a także całkiem świeże porty z innych platform, na przykład Jump Force: Deluxe Edition, bijatykę z postaciami z wielu znanych japońskich mang. Zadowoleni powinni być przede wszystkim fani piłki nożnej, bo na Switcha trafią aż dwie gry o tym sporcie – Street Power Football oraz Captain Tsubasa: Rise of New Champions. To oczywiście nie wszystko, więc zapraszamy do dokładnego zapoznania się z poniższym wpisem. No i jak zawsze – miłego grania!

 

Skully

Data premiery: 4 sierpnia

Cena: 149,90 zł (wersja pudełkowa) / 149 zł (eShop)

Morze wyrzuca na brzeg tajemniczej, odległej wyspy zwykłą czaszkę, która zostaje ożywiona przez nieznane bóstwo i nazwana Skully. Na wyspie trwa wojna między trojgiem rodzeństwa rzeczonego bóstwa, a Skully zostaje obarczony zadaniem rozwiązania konfliktu. Wcielając się w niego, pojeździmy i poskaczemy po platformach, w międzyczasie przemieniając się w trzy różne formy, by przezwyciężyć wyzwania i pokonać stojących na naszej drodze przeciwników.

 

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Familia Myth Infinite Combate

Data premiery: 7 sierpnia

Cena: brak w polskich sklepach (wersja pudełkowa) / 160 zł (eShop)

Najpierw zastanawialiśmy się, czy to źle podrywać dziewczyny w lochach, czytając nowelkę, potem mangę, następnie oglądając anime, a teraz zrobimy w grze. Jej akcja rozgrywa się w Orario, znanym również jako Labirynth City Orario, w którym bogowie żyją pośród ludzi, zapewniając im niesamowite moce. Poznamy historię Bella Cranela, młodego chłopaka pragnącego zostać wielkim podróżnikiem, oraz Aiza Wallensteina, świetnego szermierza. Ich losy splotą się, co zadecyduje o przyszłości całego Orario.

 

Banner of the Maid

Data premiery: 12 sierpnia

Cena: 59,49 zł (eShop. Do 11 sierpnia. Potem 69,99 zł)

Dzięki japońskim grom mogliśmy się już wcielić chociażby w Joannę d’Arc. Teraz przeniesiemy się kilkaset lat w przyszłość, by pokierować losami Pauline Bonaparte, młodej oficer, a jednocześnie siostry słynnego Napoleona, i zdecydować o losach Francji stojącej w obliczu rewolucji. Wszystko to w konwencji taktycznej gry RPG, w której zwycięstwo będzie zależeć nie tylko od siły naszej armii, ale także odpowiedniego wykorzystania terenu i umiejętności przystosowania się do nagłych zmian pogody.

 

Faeria

Data premiery: 13 sierpnia

Cena: 80 zł (eShop)

Faeria to strategiczna gra karciana, w której zbudujemy własną talię i przeobrazimy pole walki zgodnie z naszymi potrzebami: wznosząc góry, sadząc lasy, wypełniając jeziora czy ujarzmiając piaski pustyni. Twórcy obiecują ponad 100 godzin zawartości dla jednego gracza, misje kooperacyjne oraz łamigłówki. Spróbujemy również draftu, zarówno przeciwko sztucznej inteligencji, jak i żywym graczom. Grę poleca sam Richard Garfield, twórca Magic: The Gathering. Czy może być lepsza rekomendacja?

 

Collar X Malice -Unlimited-

Data premiery: 13 sierpnia

Cena: 259,90 zł (wersja pudełkowa) / 200 zł (eShop)

Dopiero co w czerwcu po kilku latach od premiery na PS Vita dostaliśmy Collar X Malice na Switchu, a tu na horyzoncie już majaczy… sequel? Nie do końca. Powrócimy do świata Collar X Malice z ekskluzywnymi trybami Intelude, After Story oraz Adonis. Ponownie przeżyjemy wydarzenia z oryginału i spotkamy znane postaci, budując nowe relacje i spinając wszystko w całość po pierwszym incydencie X-Day, by potem poszukać zdrajców ukrytych głęboko w mrocznej organizacji Adonis.

 

Peaky Blinders: Mastermind

Data premiery: 20 sierpnia

Cena: 100 zł (eShop)

Peaky Blinders dochrapało się już 5 sezonów, a w drodze są kolejne. Jeśli nie możecie się doczekać kolejnych przygód Tommy’ego i spółki, odwiedźcie switchowy eShop 20 sierpnia. Peaky Blinders: Mastermind to prequel serialu ubrany w szaty gry logiczno-przygodowej. Rodzina Shelby odkrywa złowrogi spisek mający na celu wysiudanie Tommy’ego z biznesu. Aby temu zapobiec, będziemy musieli planować i wcielać w życie określone strategie, przejmując kontrolę nad najważniejszymi członkami rodziny.

 

Aokana – Four Rhythms Across the Blue

Data premiery: 21 sierpnia

Cena: 189,90 zł (wersja pudełkowa) / 108 zł (eShop. Do 20 sierpnia. Potem 120 zł)

Witajcie w świecie, w którym ludzie mogą latać dzięki antygrawitacyjnym butom. Zostaniemy trenerem drużyny zawodniczek ścigających się w przestworzach, dzięki czemu poznamy cztery charyzmatyczne dziewczyny. Prześledzimy ich przygody i zbliżymy się do siebie w tej emocjonalnej historii pełnej nadziei, miłości i współzawodnictwa. Wszystko to w konwencji visual novel z czterema różnymi ścieżkami i zakończeniami odzwierciedlającymi podjęte przez nas decyzje.

 

Samurai Jack: Battle Through Time

Data premiery: 21 sierpnia

Cena: 160 zł (eShop)

Stęskniliście się za Samurajem Jackiem? No to dobrze się składa, bo jeszcze w sierpniu będziemy mieli okazje zagrać w grę na podstawie serialu animowanego stworzonego przez Genddy’ego Tartakovsky’ego. Battle Through Time to połączenie gry akcji i platformówki, której fabuła rozciąga się w czasie i przestrzeni, a nasze akcje zaowocują powstaniem nowej legendy. Zwiedzimy zarówno mroczną przyszłość, by oswobodzić ludzkość, jak i przeszłość, by zmierzyć się z diabolicznymi monstrami. Głosów głównym bohaterom użyczą aktorzy znani z serialu.

 

No Straight Roads

Data premiery: 25 sierpnia

Cena: 179,99 zł (wersja pudełkowa) / 144 zł (eShop. Do 31 sierpnia. Potem 160 zł)

Imperium NSR przejęło władzę nad muzyką w Vinyl City, wprowadzając twarde rządy EDM. Nie wszystkim się to jednak podoba. Tyranii postanawiają sprzeciwić się Mayday i Zuke, członkowie indie rockowej grupy Bunk Bed Junction, którzy chcą przywrócić rock na właściwe miejsce. Uczynią to naszymi rękami pod postacią trzecioosobowej gry action adventure z elementami rytmicznymi. W trakcie rozgrywki dogłębnie zwiedzimy miasto i pokonamy bossów reprezentujących różne gatunki muzyczne.

 

Street Power Football

Data premiery: 25 sierpnia

Cena: brak w polskich sklepach (wersja pudełkowa) / 209 zł (eShop)

EA Sports w FIFIE 21 na Switcha ponownie zaproponowało nam tylko podmiankę składów, więc niektórzy pewnie zaczęli rozglądać się za alternatywą. Jedną z nich jest Street Power Football, który skupia się na ulicznej wersji piłki nożnej. Zmierzymy się w ulicznych starciach 3 na 3 oraz kilku innych trybach: Freestyle, Trick Shot czy Panna. Na swojej drodze spotkamy prawdziwych mistrzów ulicznej piłki, takich jak Sean Garnier, Liv Cook i Melody Donchet.

 

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition

Data premiery: 27 sierpnia

Cena: b.d. (eShop)

Po ponad 15 latach Final Fantasy Crystal Chronicles powraca na konsole Nintendo. Ponownie wcielimy się w grupkę młodych podróżników, których celem jest odnalezienie kropli mirry. Pozwalają one oczyścić kryształy, które powstrzymują zabójczą miazmę. Zremasterowana wersja zaoferuje unowocześnioną grafikę, angielskie głosy, odrestaurowaną ścieżkę dźwiękową oraz dodatkowe lochy dostępne po ukończeniu fabuły. Z jakiegoś powodu zabraknie za to kanapowego multi, które było głównym ficzerem oryginału – będzie można pograć wspólnie tylko przez Internet.

 

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Data premiery: 28 sierpnia

Cena: 205 zł (wersja pudełkowa) / b.d. (eShop)

Inna piłkarska propozycja w tym miesiącu to powrót samego Kapitana Jastrzębia. Dzięki ekscytującej akcji, a przede wszystkim wymykającym się ludzkiemu rozumowi strzałom w stylu „bliźniacy kopią piłkę jednocześnie, dzięki czemu leci tak szybko, że rozrywa siatkę”, Rise of the Champions zaoferuje nowe spojrzenie na gatunek gier piłkarskich. Bandai Namco proponuje nam styl graficzny łudząco przypominający anime oraz przystępną rozgrywkę w wielu trybach dla jednego i wielu graczy, także przez Internet.

 

Giraffe and Annika

Data premiery: 28 sierpnia

Cena: 259, 90 zł (wersja pudełkowa – wersja limitowana) / 120 zł (eShop)

Annika budzi się z dziwnego snu, po czym orientuje się, że znalazła się na wyspie Spica, nie pamiętając swojej przeszłości. Z pomocą chłopca o imieniu Giraffe (wszyscy rozczarowani, że nie chodzi o prawdziwą żyrafę, niech podniosą rękę do góry) oraz wiedźmy Lily Annika musi znaleźć na wyspie trzy specjalne fragmenty gwiazd, aby przywrócić swoje wspomnienia. Gra wyróżnia się rytmiczną walką.

 

Immortal Realms: Vampire Wars

Data premiery: 28 sierpnia

Cena: 169 zł (wersja pudełkowa) / 160 zł (eShop)

Immortal Realms: Vampire Wars to nie żadna wampirza maskarada, a wojna pomiędzy wampirzymi klanami na pełną skalę. Gra łączy zarządzanie imperium z turową walką z elementami karcianki. Kampania składa się z 12 misji, w których spojrzymy na konflikt z perspektywy 4 wampirzych lordów. Oprócz trybu fabularnego znajdziemy tu również tryby Sandbox oraz Skirmish.

 

Jump Force: Deluxe Edition

Data premiery: 28 sierpnia

Cena: 184,99 zł (wersja pudełkowa) / b.d. (eShop)

Goku bije po gębie Naruto, Yugi spuszcza łomot Luffy’emu, a Dio Brando odklepuje Deku – takie rzeczy tylko w Jump Force. W grze możemy wcielić się w ponad 50 bohaterów z 16 mang pojawiających się na łamach Weeklu Shonen Jump, takich jak Dragon Ball, Naruto, Yu-gi-Oh!, One Piece czy My Hero Academia. Switchowa wersja gry zawiera ekskluzywny tryb 3 na 3 offline oraz zawartość z pierwszego Character Passa.

 

Nexomon: Extinction

Data premiery: 28 sierpnia

Cena: 139,90 zł (wersja pudełkowa) / 72 zł (eShop. Do 27 sierpnia. Potem 80 zł)

Jeśli szukacie czegoś, co wygląda jak Pokemony, brzmi jak Pokemony i gra się w to jak w Pokemony, Nexomon: Extinction to coś dla Was. W grze spotkamy ponad 300 unikalnych Pokemonów Nexomonów, które złapiemy do naszych Poke Balli Nexo Trapów. Nie jest jednak tak, że to pod każdy względem bezczelny klon bardziej znanej marki – chociażby teksty widoczne na poniższym zwiastunie zupełnie odbiegają od tego, co możemy przeczytać w serii Game Freaku.

 

 

Co padnie Waszym łupem w sierpniu? (można zaznaczyć kilka opcji)

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
PODZIEL SIĘ
Redakcja

myNintendo.pl to portal od pasjonatów dla pasjonatów. Znajdziesz tu newsy, recenzje oraz publicystykę poświęconą grom na Switcha i nie tylko. Zapraszamy do regularnych odwiedzin oraz wpisania się na naszego Discorda.

4 komentarze

  1. mrvalgard (41 komentarzy) w dniu:

    @IVAR to import poprzedniej Azjatyckiej wersji ze słabym tłumaczeniem i w chorej cenie :D za tydź powinno być w okolicach 130zł

  2. Elan
    Elan (694 komentarzy) w dniu:

    Jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem, co to w ogóle jest No Straight Roads, a teraz chciałbym w to zagrać. Ciekawe tylko, jak to będzie działać na Switchu.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!