Relacja z ” I Górnośląskiego Turnieju w Super Smash Bros na 3DS” oraz VIII spotkania GśSP

1
Miniona sobota w Katowickiej „Cybermachinie”, była bardzo turniejowa. Równolegle działy się również inne rzeczy. Zapraszam do przeczytania relacji.
Super Smash Bros odnosi sukcesy. W naszym kraju goszczą na turniejach, między innymi jeden z nich odbył się w Katowickiej „Cybermachinie”, podczas VIII spotkania Górnośląskich StreetPassów. Jak przebiegał turniej i impreza na której również zagościło „StreetPass Animeet” oraz „Pokesfera SP”? Zapraszam do lektury.

Gdy dotarłem na miejsce, brama lokalu była jeszcze zamknięta, a przed nią czekał już Marcin, uczestnik spotkań oraz prowadzący „Pokesferę” wraz z Bartkiem. Chwila rozmów i dosłownie, teleportacyjne pojawienie się właściciela Cyber – Rafała, otwarła nam drzwi do lokalu. Chwila przygotowań do turnieju, między innymi sala została wzbogacona o elementy Nintendo, które budowały atmosferę imprezy.

Wybiła godzina 16:00. Goście lokalu zbierali się, a lista graczy do turnieju rosła. Podczas zapisów zostały rozdane „Górnośląskie Achivepinki”, z motywami wojowników Super Smash Bros. Każdy kto wcześniej zamówił sobie taki gadżet, nosił dumnie swojego wojownika na przypince. Równolegle została otwarta „Pokesfera SP” oraz „StreetPass Animeet”. Oba stanowiska cieszyły się zainteresowaniem, a relację z ich przebiegu napisze dla Was Martyna „Vermi” oraz Marcin „Grein”.

Nadeszła pora rozpoczęcia turnieju! Pomimo drobnych problemów z laptopem, tabelka zapisywała się automatycznie, więc nie groziło to utratą cennych danych. Rozpoczęły się pierwsze walki w systemie „Swiss”, na cztery rundy. Każdy grał do końca, walcząc o zdobycie punktów i przejście do Top8, czyli drugiej fazy turnieju. Dzięki udostępnionym przez sklep Games4You, kopiom turniejowym gry, do rozgrywek mogły przystąpić również osoby nie posiadających własnej wersji Smash.

Pierwsza faza trwała w najlepsze. Emocji i skupienia zawodników nie brakowało. W między czasie każdy odbierał sobie StreetPassy. Jeden z uczestników – Jakub „Xardas”, który był już na swoim drugim spotkaniu, przekonał się do Nintendo i nabył swoją konsole 3DS, a to wszystko dzięki uczestniczeniu na naszych zlotach. Więc jeżeli ktoś nadal jest nie przekonany do zakupu konsoli, zapraszam serdecznie do nas, na pewno zmieni zdanie :)

Wpadł do nas Mario z poczęstunkiem. Rozdając babeczki z logiem Smash oraz pozując do zdjęć. Gdy goście zostali poczęstowani, Mario musiał nas już opuścić. Po raz kolejny w tle, słychać było wołanie o pomoc, ponownie księżniczka Peach została porwana przez Bowsera, a biedny Mario zamiast grać na 3DSie, musiał biec do swojej lubej ;)

Atmosferę imprezy budowała muzyka. Pojawiły się między innymi utwory z gry Super Smash Bros, Fantasy Life (Taverna) oraz The Sims i wiele innych, które fantastycznie budowały nastrój. Natomiast na jednym z telewizorów, leciał zagraniczny stream z gry, która była motywem przewodnim minionej soboty.

Pierwsza faza zakończyła się. Szybki rzut okiem na wyniki i ogłoszenie kto przechodzi do drugiej fazy i zmierzy się w drabince. Przebieg drugiego etapu zaskakiwał, Mierzyli się najlepsi, a faworyci często zaskakiwali przebiegiem swoich rozgrywek. Punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a dominację utrzymywał „Unskilled”, zagraniczny gość turnieju, prosto z Francji. Końcówka tabeli to najdłuższe i najbardziej skupione walki. O zwycięstwo i podium mierzyli się (kolejność przypadkowa): Unskilled, RudyJack, Fat oraz Ban. Finał rozstrzygnął wszystko, o pierwsze miejsce przyszło zawalczyć RudemuJackowi oraz Unskilled, ale ostatecznie najwyższe miejsce wywalczył: Unskilled. Gratuluje wszystkim! A wyniki prezentują się tak:

1. Unskilled – nagroda: gra Super Smash Bros na 3DS, pendrive 8GB Smash+logo grupy oraz plakat

2. RudyJack – koszulka Smash, pendrive 8GB, plakat

3. Ban – brelok, napój na barze, pendrive 8GB, plakat

Przebieg meczów w systemie „Swiss” oraz drabince, można zobaczyć pod tymi linkami:
Tabelka „Swiss”
Tabelka Top 8

Wyniki z „Top 8”, zostały zapisane do ogólnopolskiego rankingu graczy na SmashFest.pl, który objął patronat medialny.

Impreza dobiegała końca. Wesołe i owacyjne rozdanie nagród z rąk mojej asystentki – Marty oraz wspólne zdjęcie pamiątkowe. Turniej okazał się sukcesem, zadowolenie graczy mówi samo za siebie. Mam nadzieje, że druga edycja będzie jeszcze większa!

Teraz chwila prywaty, czas na podziękowania, a dziękuje:

ConQuest Entertainment, za ufundowanie nagród.

Cybermachinie, za udostępnienie lokalu.

Rafałowi współwłaścicielowi Cyber, za pomoc i organizację wszystkiego na miejscu.

Michałowi współwłaścicielowi Cyber, za kontakt.

Martynie „Vermi” oraz Marcinowi „Grein”, za poprowadzenie swoich kącików: Animeet oraz Pokesfera.

Marcie, za asystowanie, rozdanie nagród i użyczanie głosu, gdyż nie mogłem się dowołać do graczy :D

Fatowi i Dawidowi, za tłumaczenie na angielski.

Oraz wszystkim, którzy mi pomagali i przede wszystkim, którzy brali udział w imprezie. Dziękuje każdemu z osobna za udział i serdecznie zapraszam na kolejne spotkania.

Autor: Szpadel


PODZIEL SIĘ

Określenie gracz pasuje do mnie idealnie. Spędzam nad tym większość czasu, ale uważam to za swoją pasję. Nintendo jest ze mną od czasów gdy w domu pojawiła się konsola Wii. Tak oto sympatia do Big N trwa do dziś. W grach potrafię lamić, ale "co nie zabije, to wzmocni". Jestem założycielem mojej dumy i radości - Górnośląskich StreetPassów. Prowadzę też bloga "Szpadlem i gamepadem", gdzie dziele się moim punktem widzenia oraz kanał na YouTube o tej samej nazwie. Poza graniem, trochę fotografuje, lubię koty, mam królika i jestem fanem The Sims :D

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!