Reggie zapewnia: więcej gier na 3DS-a w przyszłym roku

1

Żadna konsola nie potrafi zaskakiwać tak, jak robi to 3DS. Choć jego pierwsze miesiące na rynku zwiastowały gigantyczną klęskę firmy z Kioto, redukcja ceny podniosła sprzęt z kolan, przeobrażając go w prawdziwy hit sprzedażowy. Siedmioletnia dziś konsola nadal notuje solidne wyniki i – ku rozpaczy posiadaczy Switcha – odmawia przejścia na zasłużoną emeryturę.

W wywiadzie udzielonym redakcji Game Informera prezes Nintendo of America, Reggie Fils-Aime zapewnił, że 3DS pozostaje dla firmy ważną platformą i nie pójdzie w najbliższym czasie w odstawkę. Zdaniem Reggiego dzieci z przedziału 5-7 lat, które w tym roku sięgną po 3DS-a, za kilka lat przesiądą się na Switcha. 3DS ma więc zostać swego rodzaju „bramą” do świata Nintendo dla młodszych odbiorców, m.in. za sprawą przystępnej ceny.

W tym roku na poczciwej kieszonsolce zadebiutują m.in. Wario Ware Gold, Luigi’s Mansion, Captain Toad: Treasure Tracker, a w przyszłym roku Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.’s Journey.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

1 komentarz

  1. Vaxhy
    Vaxhy (15 komentarzy) w dniu:

    Biorąc pod uwagę fragment „(…) dzieci z przedziału 5-7 lat (…)” można dojść do wniosku, że poważnych gier w przyszłości nie będzie (poza może jakimiś wyjątkami, które były w planach już wcześniej) :(.

    Będą się pewnie tylko starali zachować pozory, że to ciągle topowa konsola w atrakcyjnej cenie (w porównaniu do Switcha) i świetnie nadająca się jako prezent dla najmłodszych.

    A szkoda :<, ale no nic – wszystko się kiedyś starzeje.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!