Reggie odchodzi na emeryturę

6

Pewna epoka dobiega końca. Reggie Fils-Aime, obecny prezes Nintendo of America 15 kwietnia pożegna się z japońską korporacją. W firmie był zatrudniony przez 15 lat, z czego 13 lat poświęcił na piastowanie obecnego stanowiska. Jego miejsce przejmie aktualny wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, Doug Bowser.

Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa tak wypowiedział się na temat swojego podopiecznego:

„Naprawdę doceniam wszystko, co Reggie zrobił dla Nintendo. Zarówno wewnątrz naszej firmy, jak i poza nią Reggie jest znany jako wyjątkowy lider. Jesteśmy wdzięczni, że zostawia firmę w dobrej formie. Będziemy za nim tęsknić i życzymy mu wszystkiego najlepszego na emeryturze, ale cieszymy się także, że ma on godnego następcę, który jest gotowy, aby wkroczyć w tę rolę. Doug Bowser i reszta zespołu zapewnią płynne przejście pomiędzy funkcjami i ciągły rozwój Nintendo. ”

No cóż, cytując tekst piosenki: nic nie może wiecznie trwać. Panu Reggiemu życzymy udanego odpoczynku. Pożegnamy go, przypominając jego kilka pamiętnych występów.

 

PODZIEL SIĘ

Pierwsze słowa, jakie w życiu wypowiedział to "Grać!". Świat gier wideo zdobywał w towarzystwie Pegasusa oraz Commodore64. Jego odskocznią od wojaży w wirtualnych światach, było ganianie jak opętany na pobliskim boisku za piłką. Miłośnik sztuk walk oraz symfonicznych aranżacji growych soundtracków. Z powodu swego lenistwa, zamiast zostać władcą świata, skończył jako rolnik, produkujący wątpliwej jakości bimber.

6 komentarzy

 1. isaak (31 komentarzy) w dniu:

  Niewiele firm ma liderów ktorzych znają tłumy, a akurat nintendo i Microsoft takich maja w przeciwieństwie do sony gdzie nie wiem kto jest twarzą tej firmy a to się tam chyba często zmienia

 2. Antari
  Antari (468 komentarzy) w dniu:

  Nie „mają”, tylko „mieli”. Reggie odchodzi, Iwata odszedł. Następcy nie budzą już takich emocji, nazwiska nie zostają w pamięci. Zostaje jeszcze Miyamoto ale on raczej już słabo się udziela.

 3. Gipsi (239 komentarzy) w dniu:

  Antari – myślę że akurat nazwisko nowego prezesa Nintendo zapadnie wszystkim w pamięci bardzo szybko… I mean koleś ma na nazwisko BOWSER!

  Co do newsa… to niesamowity szok. Reggie zrobił wiele dobrego dla wizerunku Ninny – nawet fani Xboxa i PlayStation dobrze go wspominają.

  Moglibyście dodać do newsa oficjalne pożegnanie Reggiego:
  https://twitter.com/NintendoAmerica/status/1098666321473024000

 4. Goral
  Goral (161 komentarzy) w dniu:

  Naprawdę szkoda.. Ten człowiek zawsze mi się kojarzy stojący gdzieś w tłumie fanów – entuzjastów gier Nintendo. Bardzo lubię gościa, był prawdziwą ikoną N w Ameryce. On i Miyamoto grający gdzieś w zaciszu w gry. Został sam Shigeru z tych bardzo wyróżniających się i pozytywnych ludzi. Też jestem w szoku, Reggie bardzo pasował do miejsca i stanowiska, które pełnił.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!