Puzzle & Dragons X – nowe ficzery, potwory, filmiki z gameplayem

0

Japońska data premiery kontynuacji wciągającego Puzzle & Dragon Z nieubłaganie nadchodzi, a więc na łamach różnych stron i czasopism otrzymujemy nowe informacje i ciekawostki na temat tych tytułów. CoroCoro zasypało nas ekskluzywnymi filmikami przedstawiającymi fragmenty gier od walki do podróżowania po trójwymiarowym hubworldzie, a Famitsu opublikował w swoim nowym numerze cztery nowe elementy czy mechaniki, które pojawią się w Puzzle & Dragon X oraz nowe potwory dostępne w grach.

Na początek skupmy się na newsach od tego drugiego magazynu:

Nowe elementy w grach

1) Mechanika Cross Drop

Po usunięciu siedmiu lub większej ilości kulek naraz podczas walki, na ekranie pojawi się połyskująca kulka o nazwie Cross Drop. Po usunięciu jej z planszy wywoła ona tak zwany Cross Attack, który zadaje przeciwnikowi znacznie więcej obrażeń niż zwykle.

2) Ważne budynki w mieście

 • W Multi-G gracz będzie mógł uruchomić tryb kooperatywny. Oczywiście, możliwa będzie gra między graczami, którzy posiadają dwie różne wersje tytułu (coś na kształt Pokemon X i Pokemon Y).
 • Dragoza Communications Place pozwoli graczowi na wymianę potworów i kart gildyjnych między sobą. W tym budynku czekać będą też wszystkie prezenty, które otrzymał.
 • W Monster Lab będzie można wzmacniać i ewoluować swoje potwory, a także sprzedać te, które są niepotrzebne. Wzmacnianie polega na scaleniu się ze sobą potwora, którego chcemy ulepszyć z innymi. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu stworzenie takie można połączyć z pewnymi składnikami, aby je wyewoluować.

3) Ostateczna Ewolucja

Każdy z trzech potworków, które gracz otrzymuje na początku gry, posiada czwartą, Ostateczną Ewolucję… które na razie nie zostały ujawnione. Prawdopodobnie jednak będą jednymi z najsilniejszych stworków w grze.

4) Sześć zbroi Tamazo

W grze będzie można scalić się za pomocą specjalnej zbroi z niektórymi potworami dostępnymi w grze, aby uwolnić specjalny atak dewastujący wszystkich przeciwników lub pomagający graczowi. Oto kilka z nich:

 • Tamazo x Izanagi: zdolność Oddechu Stwórcy – zadaje wrogowi obrażenia równe trzydziestokrotności Siły Ataku. Podwaja siłę ataków typu boskiego na jedną turę.
 • Tamazo x Lucifer: zdolność Anielskiego Rozkazu – redukuje twoje HP do 1, ale zadaje nieprzyjacielowi obrażenia typu mrocznego aż sto razy większe od normalnej Siły Ataku!
 • Tamazo x Amateratsu Ookami: zdolność Leczącego Światła – odnawia całe HP i regeneruje równowartość dwóch tur statusu Związania.
 • Tamazo x Zeus: zdolność Boskiego Gniewu – redukuje HP przeciwnika o 35%.
 • Tamazo x Gadius: zdolność Jutrzenkowej Zmiany – wytwarza po trzy kulki Ognia, Światła, Mroku czy Leczenia.
 • Tamazo x Sonia: zdolność Wezwania Smoczej Formacji Ognia i Mroki – zamienia wszystkie kulki na planszy na te o żywiole Ognia i Mroku.

Potwory

Jak w Pokemonach, w Puzzle & Dragons X niektóre z potworów są ekskluzywne dla wybranej wersji gry. Famitsu poinformowało nas, jakie będą ostatnie ewolucje tych potworów:

 • God Chapter: Sakuya, Tsukuyomi, Amaterasu Ookami, Susanoo no Mikoto, Lucifer
 • Dragon Chapter: Zerog Infinity, Avalon Drake, Hi no Kagutsuchi, Typhon, Yamata no Orochi

Dodatkowo po wydaniu gry będą dodane potężne Potwory Przyjścia, takie jak Zeus, Athena, Beelzebub czy jedyny w swoim rodzaju Satan. Swoją drogą – te potworki bardziej brzmią jak demony z kolejnego Shin Megami Tensei niż z kolorowej gry logicznej…

Inne wiadomości

Czasopismo udostępniło nazwy niektórych z lokacji, do których będzie można się wybrać na Dragoza Island. Oto one:

 • Region Leśny – Las Woodmir
 • Region Ognisty – Góry Erebna
 • Region Wodny – Łąki Linus i Lodowiec Kaskady
 • Region Światła – Pustynia Wydmowa
 • Region Mroku – Bagna Greyyard

W dodatku, na wyspie ma być kilka różnych sekretnych obszarów.

Na sam koniec otrzymaliśmy mały teaser przedstawiający „VS”, sugerując, że w następnym numerze Famitsu przeczytamy o trybie walki między graczami.

Filmiki od CoroCoro

1) Walka z normalnymi przeciwnikami i z bossami

2) Spacerowanie po mieście, przedstawienie otoczenia i budynków

3), 4) – tryb kooperatywny, Zbroja Dusz, Grand Boss

PODZIEL SIĘ
LeoSoularrow

Osiemnastoletni derp, który zamiast bawić się na dworze w dzieciństwie oglądał letsplaye Paper Mario. Pierwszą konsolę (PS1) dostał w wieku trzech lat, gdzie nie mógł przez wiele lat bez pomocy dorosłego przejść pierwszego levelu Crasha Bandicoota 2, bo bał się pancerników (bo przerażające były no). Fan jRPGów, głównie Final Fantasy, Shin Megami Tensei, Fiaa Emburem czy Poków. Z innych gatunków - Smash Bros. i Tekken, oraz platformówki 3D wszelkiego rodzaju. Grał w każdą część Pokemonów i mnóstwo romhacków, ale nigdy nie skończył ani jednej przygody. Kiedyś próbować roleplayować i pisać fanficki, ale każda próba kończyła się - dosłownie - katastrofą. Fan robienia pixelartów z koralików do prasowania, głównie Pokemonów. Akurat prowadzi Nuzlocke'a romhacka Pokemon X i wścieka się od poziomu trudności. Zdecydowanie za często przeprasza, optymistycznie podchodzi do każdego dnia. Działa na forum jako newsman, jakim cudem zostałem zaakceptowany. :3

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!