[Premiera] Super Mario 3D All-Stars

2

Data wydania: 18 września 2020
Data zakończenia sprzedaży: 31 marca 2021 – Po tym terminie nie będzie można kupić gry, ale gracze którzy już ją mają, zachowają do niej dostęp i będą mogli ją ponownie ściągnąć w razie potrzeby.
Cykl: Super Mario
Gatunek: Platformówka
Wydawca: Nintendo
Platforma: Switch
Ilość graczy: 1
Wspierane języki: niemiecki, angielski, francuski, japoński
Rozmiar: 4.8 GB
Wspierane tryby: TV, Handheld, Tabletop
Rating PEGI: 7
Zapis w chmurze: Tak
Cena: Wersja cyfrowa – 249,80 zł eShop; Wydanie fizyczne – 214zł morele.net

3 GRY, 1 USIANA GWIAZDAMI KOLEKCJA!

Odkryj trzy najwspanialsze trójwymiarowe przygody Mario w Super Mario 3D All-Stars na Nintendo Switch! Ten specjalny pakiet zawiera Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy, która są zoptymalizowane dla Nintendo Switch ze zaktualizowaną grafiką HD, sterowaniem za pomocą Joy-Conów, oraz z odtwarzaczem muzyki wypełnionego epickimi ścieżkami dźwiękowymi ze wszystkich trzech gier!

Podróż przez ery

Super Mario 64


Polygonalne wzmocnienie
Dzięki ponadczasowemu schematowi sterowania, który towarzyszył każdej z wycieczek w 3D, Super Mario 64 zaliczyło wspaniały debiut Mario w świecie 3D. Skacz po ścianach, rób salta w tył, a nawet lataj, eksplorując obrazy wypełniające zamek księżniczki Peach, aby zebrać wszystkie gwiazdy mocy i powstrzymać Bowsera!

Super Mario Sunshine


Zabawa w słońcu
Czas uderzyć na plażę! Mario, jedzie na piękną wyspę Delfino na tropikalne wakacje wraz ze swoimi przyjaciółmi, ale zamiast tego relaksu, wplątuje się z zaufanym F.L.U.D.D. w odkrycie mrocznej fabuły i stojącego za tym mistrza lalkarza. Jego nowo odnaleziony przyjaciel pozwala Mario przemierzać światy na różne unikalne sposoby dzięki wspaniałej pompie wodnej!

Super Mario Galaxy

Przygoda nie z tego świata
Mario wyrusza na międzygalaktyczną misję, aby pomóc Rosalinie i uratować księżniczkę Peach przed atakiem Bowsera o astronomicznych proporcjach. Pokonaj grawitację i przeskakuj między planetami za pomocą opcjonalnych elementów wykorzystujących sterowanie ruchem lub przekaż kontroler Joy-Con znajomemu, aby uzyskać dodatkową pomoc w trybie Co-Star!

Nowości i ulepszenia

Super Mario 3D All-Stars

 • Wszystkie trzy gry są zoptymalizowane pod kątem konsoli Nintendo Switch ze zaktualizowanym sterowaniem za pomocą Joy-Conów – wykorzystują nawet HD rumble! Możesz także użyć kontrolerów Joy-Con, aby naśladować oryginalne sterowanie ruchem niczym Wii Remote podczas gry w Super Mario Galaxy.
 • Dzięki zaktualizowanej grafice HD i ulepszonej rozdzielczości obrazu możesz w pełni zanurzyć się w różnorodnych przygodach Mario!
 • W kolekcji znajdziesz trzy ścieżki dźwiękowe z ponad 170 nostalgicznymi melodiami. Ciesz się szeroką gamą muzyki z każdej gry i słuchaj ich w dowolnym miejscu i czasie!

Jak kolekcja wypada w recenzjach?

Matecritic: 83 (58 recenzji)
Opencritic: 83% (Mighty!, 90% krytyków poleca grę, 42 recenzji)

Najciekawsze opinie:

Rebecca Stone z Twinfinite

Nie można zaprzeczyć, że Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy znajdują się na szczycie listy najwybitniejszych gier Nintendo, a kolekcja 3D All-Stars służy jako retrospekcja i przypomnienie o rozwoju Maria w ciągu 11 lat.

Wojciech Gruszczyk z PPE

Super Mario 3D All-Stars nie zaskakuje. Nintendo wrzuca do jednego pudełka trzy gry, ale mogliśmy liczyć na odrobinę więcej. Mimo wszystko – wcielenie się w Mario ponownie sprawia sporo frajdy.

Chris Scullion z Nintendo Life

Świetnie się bawiliśmy, ponownie przechodząc te trzy klejnoty, zwłaszcza teraz, gdy wyglądają ostrzej niż kiedykolwiek. Szkoda, że prezentacja jest praktycznie taka sama, bez dodatkowej zawartości poza ścieżkami dźwiękowymi, ale nadal nie można zaprzeczyć jakości oferowanych tutaj gier. Kolekcję można porównać do Największych Hitów Beatlesów i jest to absolutna gratka, niezależnie od tego, czy przeżywasz je ponownie w HD, czy odkrywasz wszystko po raz pierwszy.

Historia Cyklu

Nie wszyscy pewnie wiecie, ale Super Mario Bros., to tak naprawdę nieformalny sequel gry Mario Bros. wydanej w 1983 roku na automaty. Gra została zaprojektowana przez Shigeru Miyamoto oraz Takashiego Tezukę i miała na celu utrzymać popularność Nintendo Entertainment System. Początkowo gra miała być strzelanką (!!!), ale jednak zdecydowano się skupić na skakaniu. Z kolei zmiana wielkości postaci została podyktowana tym, że część poziomów było początkowo zaprojektowana tylko dla dużej postaci, a dodanie Power-Upów, miało na celu zwiększenie przyjemności z rozgrywki. Oczywiście inspiracja grzybami to nie wymysł chorych wyobraźni twórców, ale nawiązanie do japońskich legend, w których ludzie wędrowali do lasu i konsumowali magiczne grzybki. Tak oto narodziło się Grzybowe Królestwo. Do czasów wydania Wii Sports, Super Mario Bros. był uznawany za najbardziej kasową produkcję, sprzedając ponad 40 milionów kopii gry na świecie, co zostało odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa. Na fali niesłabnącej popularności serii, przebiła się ona do show-biznesu i w 1989 roku powstał serial animowany o braciach hydraulikach, a cztery lata później ukazał się pełnometrażowy film aktorski. Super Mario Bros. zaskarbiło sobie miłość milionów fanów na świecie i na zawsze wpisało się w annały historii gier wideo, a my możemy być pewni, że tak długo, jak będzie istniało Nintendo, tak długo będą pojawiać się nowe gry z serii (oraz porty starych).

Super Mario Bros. – Nintendo Entertainment System (1985)
Super Mario Bros.: The Lost Levels – Nintendo Entertainment System (1986)
Super Mario Bros. 2 – Nintendo Entertainment System (1988)
Super Mario Bros. 3 – Nintendo Entertainment System (1988)
Super Mario Land – Game Boy (1989)
Super Mario World – Super Nintendo Entertainment System (1990)
Super Mario All-Stars – Super Nintendo Entertainment System (1993)
Super Mario 64 – Nintendo 64 (1996)
Super Mario Bros. Deluxe – Game Boy Color (1999)
Super Mario Advance – Game Boy Advance (2001)
Super Mario Sunshine – Nintendo GameCube (2002)
Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3 – Game Boy Advance (2003)
Super Mario 64 DS – Nintendo DS (2004)
Super Princess Peach – Nintendo DS (2005)
New Super Mario Bros. – Nintendo DS (2006)
Super Mario Galaxy – Wii (2007)
New Super Mario Bros. Wii – Wii (2009)
Super Mario Galaxy 2 – Wii (2010)
SUPER MARIO 3D LAND – Nintendo 3DS (2011)
New Super Mario Bros. U – Wii U (2012)
New Super Mario Bros. 2 – Nintendo 3DS (2012)
SUPER MARIO 3D WORLD – Wii U (2013)
Super Mario Maker – Wii U (2015), Nintendo 3DS (2016)
Super Mario Odyssey – Nintendo Switch (2017)
Super Mario 3D All-Stars – Nintendo Switch (2020)
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – Nintendo Switch (2021)

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

2 komentarze

 1. rolnik (293 komentarzy) w dniu:

  Gra ktoś? Ja nadrabiam Sunshine, bo nie miałem okazji zagrać na GC i coś ciężko mi kontrolować Mariana. Odnoszę wrażenie, że w pozostałych odsłonach jest to lepiej zrealizowane.

 2. mobor
  mobor (299 komentarzy) w dniu:

  Ja sobie zostawiłem na święta :) Teraz wziąłem się za retro. Buduję sobie kolekcję konsol z lat 80 – game & watch :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!