[Premiera] Yoshi’s New Island

7

Dziś pierwsza duża premiera tego roku – Yoshi’s New Island. Pojawiły się już pierwsze recenzje najnowszej gry, niestety, nie są one zbyt przychylne dla zielonego dinozaura.

NintendoLife wystawił grze ocenę 5/10, uznając, że nie jest zła, ale nudna i rozczarowująca. Recenzent ocenia, że gra może co najwyżej posłużyć jako swego rodzaju „zapychacz” dla oczekujących na kolejną dużą premierę fanów Nintendo.

Identyczną ocenę wystawił Gamespot argumentując, że grze, w odróżnieniu od wersji na DSa, brakuje charakteru.

Jeszcze gorzej, bo 40/100, ocenił nowego Yoshiego Eurogamer, zarzucając grze, że pod każdym względem ustępuje poprzedniczkom z serii, a twórcy pozbawili ją wszystkiego, co sprawiało, że poprzednie tytuły były świetne.

Zdecydowanie łagodniej grę potraktował IGN przyznając wysokie 79/100. W recenzji możemy przeczytać, że mimo pewnych problemów jest to najlepsza gra serii od czasu SNESowego oryginału.

Mimo przychylnego zdania recenzenta IGN, gra zbiera przeciętne oceny w sieci. Średnia Metacritics dla Yoshi’s New Island wynosi w tej chwili 64% (z 48 recenzji).

Pozostałe wybrane oceny:

Edge Magazine UK 4/10
Giant Bomb 3/5
Joystiq 4/5
NintendoWorldReport 6/10
The Escapist 3/5
Game Informer 7/10
EGM 6/10
Destructoid 7/10
Pocket Gamer UK 8/10
WGTC 4.5/5
USgamer 4/5
Digital Spy 3/5
GamesBeat 70/100

A Wy macie zamiar kupić nową odsłonę Yoshi’s Island czy zniechęciły Was recenzje? A może już z niecierpliwością czekacie na swoje preordery? Jeśli tak, to nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami.

PODZIEL SIĘ
Ink

W konsolach od ponad 20 lat. Miłośnik gier nowatorskich, oryginalnych, przełomowych i "innych" oraz dobrego klimatu i fracusko-belgijskiego komiksu. Grami zajmuje się naukowo, zawodowo i dla przyjemności. Częsty bywalec forum.

7 komentarzy

 1. Ink
  Ink (53 komentarzy) w dniu:

  Piszcie też, czy chcielibyście, aby na stronie częściej pojawiały się takie krótkie podsumowania recenzji z najważniejszych portali przy premierach najciekawszych tytułów.

 2. mkbest (356 komentarzy) w dniu:

  Tekst super i, wow, czy ja widzę poprawną interpunkcję w Internecie? :) Moar!
  Jestem szczerze zaskoczony tak niskimi ocenami. Byłem pewien, że to będzie kolejny hicior jak każda inna gra Nintendo (może oprócz jakichś spin-offów typu Mario Golf albo Mario Party, które też mają swoich fanów).
  GameTrailers oceniło Yoshiego całkiem wysoko, 7.8/10.

 3. Zubi (198 komentarzy) w dniu:

  Tego typu newsy – super!

  Co do omawianej gry, nie czekałem na nią specjalnie ale myślałem, że będzie lepiej oceniona.

 4. nozix
  nozix (190 komentarzy) w dniu:

  Ja przeczuwałem, że tak będzie, widząc yoshiego zamieniającego się w helikopter od razu na myśl przyszedł mi bardzo słaby kirby Epic Yarn. Nintendo takimi grami samo sobie strzela w kolano z niegdyś kozackiego tytułu zrobili giereczkę dla 5 latków.

 5. underluk (1 komentarzy) w dniu:

  Newsy o ocenach zbieranych przez tytuł jak najbardziej mile widziany. Przydało by się jeszcze parę ogólnych informacji, co najczęściej recenzenci chwalą, a co im się nie podoba.

  Co do samej gry, to zastanawiałem się nad zakupem, ale po zobaczeniu ocen wstrzymałem się z wydaniem kasy.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!