Prawnicy Nintendo znów w natarciu. Tym razem zablokowali No Mario’s Sky, parodię No Man’s Sky

2

Bycie prawnikiem Nintendo to najłatwiejsza praca świata. Widzisz cokolwiek związanego z japońską korporacją, co nie dostało pozwolenia od kierownictwa Ninny? Blokuj to.

Tym razem dostało się parodii No Man’s Sky (tej gry o chodzeniu po planetach i zbieraniu surowców, której developerzy okropnie nakłamali w przedpremierowych wywiadach), zwanej No Mario’s Sky. To połączenie typowego dla hydraulika skakania ze zwiedzaniem kolejnych planet, wykonane przez niezależne studio ASMB Games.

Do akcji wkroczyło jednak Nintendo i „poprosiło” o zdjęcie tytuł z sieci. Developerzy na swojej stronie zapowiedzieli, że dostosują się do tego. Ale nie powstrzymało to ich pasji do tworzenia gier:

Ze względu na roszczenia dotyczące praw autorskich ze strony Nintendo, musieliśmy usunąć grę.

Proszę, sprawdźcie nasz nowy tytuł: DMCAs Sky.

Dziękujemy wszystkim za zagranie i bawienie się naszą małą gierką. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć oficjalną grę Nintendo w takim stylu — tytuł będący połączeniem Mario Galaxy z proceduralnie generowanym wszechświatem.

DMCAs Sky swoim tytułem nawiązuje do Digital Millennium Copyright Act, amerykańskiej ustawy o prawach autorskich. Nową grę ASMB Games, nie różniącą się prawie niczym od No Mario’s Sky, możecie pobrać TUTAJ

PODZIEL SIĘ
Elan

I like shorts! They're comfy and easy to wear!

2 komentarze

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!