PokéMon Unite: Kieszonkowe Potwory wyruszają do świata MOBA

3

PokéMon Company połączyło siły z Tencent i TiMi Studios, w celu dostarczenia gry typu MOBA w uniwersum PokéMon. Pewnie słyszeliście kiedyś o takiej grze jak League of Legends, jest to najpopularniejsza gra z blaszaków, która od ponad dekady rządzi i dzieli. W owej grze był taki tryb jak Dominion (It’s Fast, It’s Fun, It’s Dominion) i to właśnie ten tryb przypomina rozgrywką, to co widzimy w PokéMon Unite.

Gra polega na walce dwóch pięcioosobowych drużyn, które aby wygrać, muszą zdobyć większą ilość punktów od przeciwnika, zanim skończy się czas. Każdy z graczy operuje jednym stworkiem i stara się nim pokonać w walce wrogów oraz przejąć punkty kontrolne, które dadzą nam jeszcze więcej punktów. Mapa jest podzielona na dwie części i 3 alejki, a po każdej stronie znajdziemy 5 punktów kontrolnych. Oprócz walki z przeciwnikiem, atakować możemy neutralne stworki, co z kolei przełoży się na większą liczbę zdobytych punktów dla drużyny oraz na wzrost poziomu doświadczenia. Jeśli uzbieramy jego wystarczającą ilość, to nasz pokémon ewoluuje!

Gra została zapowiedziana na Nintendo Switch i smartfony, ale na datę premiery musimy jeszcze poczekać. Poza tym wiemy, że aby zagrać w PokéMon Unite, nie będziemy musieli zapłacić choćby grosza, ponieważ gra będzie dystrybuowana według modelu free-to-start. Poniżej możecie sprawdzić całą 11 minutową zapowiedź, a pod jej koniec pokazano jak wygląda rozgrywka.

Myślicie, że to ma sens? Może już macie gotową drużynę do walki? Jeśli będzie wam brakowało jednego do drużyny, śmiało piszcie do mnie :)

PODZIEL SIĘ
PierreLuc87

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, i w domu grałem na pstryku.

3 komentarze

  1. Martin (88 komentarzy) w dniu:

    Nie mialem wielkich oczekiwan i dobrze, bo zapowiedz kompletnie nie dla mnie, wolalbym Johto albo remake 4 gen

  2. Antari
    Antari (504 komentarzy) w dniu:

    Może być ciekawe, choć nie jest to zapowiedź na jaką czekalem. Ogólnie granie na telefonie to coś zupełnie nie dla mnie. Moim zdaniem nie powinni rozdzielać tych prezentacji na 2, każąc czekać 7 dni i budując sztuczny hype, który doprowadzil tylko i wylącznie do rozczarowania fanów. Tak samo było podczas jednej prezentacji Blizzarda gdy ujawnili nową część Diablo na komórki, podczas gdy wszyscy czekali na pełnoprawną część. Z takich doświadczeń warto wyciągać wnioski. Podejrzewam, że gdyby grę zaprezentowali w formie trailera pod koniec zeszłotygodniowego „Presents” to pewnie ludzie byliby nawet trochę zaintrygowani.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!